Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Tutoriale na początek przygody z grafiką
#1
Zainteresowała mnie jakiś czas temu grafika. Mam tutaj na myśli zabawę z Corelem i PhotoShopem. Jest masa poradników na YouTube i w sieci. Mamy na forum wielu ogarniaczy tematu, zatem, co polecacie?
  Odpowiedz
#2
Do jakiej grafiki poszukujesz programu? Jeśli zabawa w obróbki zdjęć itp. to nawet niedoceniany Gimp da radę. W sieci znajdziesz do niego masę poradników oraz co ważne - jest darmowy.
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

  Odpowiedz
#3
Używam Corel Draw i PS'a, zapoznałem się z grubsza z interfejsem i możliwościami programów. Zdaje sobie sprawę, że to zabawa na tysiące godzin i nadal będzie coś, czego nie będę wiedział, ale po co mam błądzić sam skoro mam tutaj ludzi bardzo ogarniętych w temacie. Nie mam dużo wolnego czasu, więc chce wykorzystać go jak najlepiej.

Do czego jest mi to potrzebne? Multi opcja. Do wszystkiego i do niczego. Śmieszne fotomontaże, tworzenie logo, plakatów, obróbka zdjęć, czyli poprawa wizerunku postaci na zdjęciu, jak chociażby wybielanie zębów... Typowo praktyczne zastosowania ;)

Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki i porady. Z góry dzięki :)
  Odpowiedz
#4
Corel Draw się nie nadaje do podanych przez Ciebie przykładów, gdyż jest on wykorzystywany do grafiki wektorowej :D Ps jest programem praktycznie nieograniczonym funkcyjnie więc skoro go wybrałeś to pora zacząć oglądać poradniki. Polecam te w wersjach angielskich, gdyż jest ich od groma i jeszcze trochę. Osobiście nie obejrzałem wszystkich więc jest w czym wybierać Haha Na naszym forum też mamy pokaźny zbiór więc zajrzyj do działu Tutoriale, a na pewno coś Ci przypadnie do gustu :)
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

  Odpowiedz
#5
Wiem, że Corel Draw to grafika wektorowa, ale wcale nie uważam, że się nie przydaje :)

Odnośnie poradników, zdaje sobie sprawę, że jest ich mnóstwo, dlatego założyłem ten wątek, bo nie wiem od czego zacząć. Myślałem, że doradzicie mi coś niezbędnego na początek ;)
  Odpowiedz
#6
Proszę:


Ładnie nagrany poradnik z wyjaśnieniem podstawowych funkcji. Nie gwarantuję Ci jednak, że owy film okaże się niezbędny. Do Photoshopa pisane są książki i wielogodzinne kursy, które i tak dla początkującego mogą nie wystarczyć. Powiem Ci z autopsji, że najlepiej jest praktykować oraz uczyć się metodą prób i błędów. Zaczynając bawić się z grafiką też szukałem złotego środka, który rozjaśni mi chociaż najprostsze funkcje programu i prawdę mówiąc w niczym nie mogłem się połapać. Dopiero szczegółowo opisane poradniki przynosiły skutek i wyjaśniały w jaki sposób można wykorzystywać poszczególne narzędzia. Mam tutaj na myśli poradniki odnoszące się do określonego efektu jak, np. retusz twarzy czy fotomontaż.
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

  Odpowiedz
#7
Dokładnie tak Niko, ja również szukałem poradnika dla danego efektu, bądź danej kategorii pracy. Jestem z wami od początku i widzieliście moje postępy. Wszystko dzięki metodzie, o której wspomniał Niko - "Metoda prób i błędów". "Kto szuka nie błądzi" ;)
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Grafika za pół darmo Caesar91 2 1 551 23.09.2015, 21:08
Ostatni post: Caesar91
  Cinema 4D - Animacje i Grafika Swordancer 7 3 409 29.10.2013, 00:11
Ostatni post: Swordancer
  Grafika pod wyszukiwarkę. Mychaty 2 1 702 07.03.2013, 14:17
Ostatni post: Mychaty
  Mała grafika Mychaty 13 4 369 20.02.2013, 13:29
Ostatni post: Jarus
  Grafika PSD Assassin-X 3 2 400 28.11.2012, 21:52
Ostatni post: Assassin-X

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości