Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Wasze propozycje zmian w konstytucji
#1
Co chcielibyście aby było zmienione w prawie?
Ja chciałbym:
1. Aby państwo w ciągu roku nie zaciągnęło większego długu niż np. 2-3 mld zł, po warunkiem spłaty tego długu np. przez okres 6 miesięcy.
2. Chciałbym także, aby odbywały się w referenda w państwie w wielu sprawach, które dotyczą kraju. 
3. Zabronienie prostytucji, pod karą np. od 5 do 7 lat pozbawienia wolności, oraz pomoc osobom, które żyły przez ten haniebny zawód, by się nie stoczyli nie mając pieniędzy na życie, ale także pomoc w postaci psychologa by zmienić ich mentalność. 
4. Wprowadzenie rygoru w internecie na pornografie, filmy, obrazy, itp. Z karalnością od kilku miesięcy do 2-5 lat pozbawienia wolności.
5. Karanie osób, które obrażają innych w internecie, osoby zasłużone itp.
6. Zmiana w konstytucji na temat legalizacji narkotyków, związków tej samej płci, by wszelkie zmiany i referenda na ten temat nie zachodziły w państwie w trosce o zdrowy stan rodziny, jak również pomoc osobom cierpiącym na homoseksualizm itp.
7. Wprowadzenie rygoru na  środki antykoncepcyjne, które wywołują poronienie.
8. Karalność lekarzy, którzy wykonują aborcję. Człowiek poczęty, to również człowiek.
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
  Odpowiedz
#2
Zniesienie immunitetu
Obowiązek wyborczy
  Odpowiedz
#3
Zniesienie immunitetu to podstawa, a czy obowiązek wyborczy to nie wiem.
  Odpowiedz
#4
O tak! zniesienie immunitetu, jestem pewien, ze to kandydatom na prezydenta przyprawiłoby poparcie.

(24.05.2015, 22:15)Rojter napisał(a): a czy obowiązek wyborczy to nie wiem.

Można się zastanowić. Nasi dziadowie, pradziadowie wylewali krew, by móc mieć prawo wyborcze, by móc podejmować decyzje, niektórzy nie potrafią tego uszanować, i nie idą na wybory tylko dlatego, że się im nie chce.
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
  Odpowiedz
#5
Jestem przeciw zniesieniu immunitetu - po to to zostału stworzone, aby było.

Chciałbym, aby:
-dodano obowiązek wyborczy
-powrócono do możliwości kandydowania na wójta do kilku gmin jednocześnie
-zmniejszono próg wyborczy do 3%
-zniesienie obowiązku meldunku


  Odpowiedz
#6
To prawda, skoro wszyscy odpowiadamy przed jednym prawem, to żaden immunitet nikogo nie powinien chronić, ale po to jest władza, aby ustalać reguły, więc to się nie zmieni, chyba że do koryta dopcha się idealista z całą watahą.
Jeśli chodzi o tym obowiązku wyborczym, o którym wspominaliście, to stanowcze NIE! Największą wadą demokracji jest to, że każdy głupek może głosować. Skoro ktoś nie głosuje, to godzi się z obecnym stanem, bądź po prostu ma to wszystko w tyle, a i to tego człowiek niestety też ma prawo. Takie prawo nigdy nie wejdzie w życie.
Jakiej zmiany w konstytucji bym chciał? Niech każdy je**ny polityk za niedotrzymane w terminie obietnic wyborczych ma obowiązek całkowitego niemieszania się w nigdy więcej politykę kraju, a każdy przejaw świadomego przeinaczania swoich obietnic, bądź ich dwuznaczne stylizowanie niech kończy się kastracją... No dobra niech kończy się tym samym, końcem polityki.
Oczywiście utopijne marzenia ściętej głowy. Nie ma takich praw które jednoznacznie by gwarantowały dobrobyt, Polak już tak ma, że choćby miał przepłynąć wyschniętą rzekę dziurawym pontonem, to zawsze znajdzie sposób, aby nawet idealistyczne prawa wykorzystać do swoich machlojek.
Nie życzę nikomu źle, ale przydałby się koleś, który by po prostu sprawiał, że nieuczciwi politycy znikaliby bez śladu, wówczas w tym kraju polityk należałby do najniebezpieczniejszych zawodów świata, śmiertelność 99,9%, a we władzy byliby tylko ci uczciwi. 
  Odpowiedz
#7
(24.05.2015, 22:20)Paweł napisał(a): Nasi dziadowie, pradziadowie wylewali krew, by móc mieć prawo wyborcze
Prawda. Niemniej jednak zawsze chodziłem na wybory. Sam kandydowałem w wyborach samorządowych, zobaczyłem na własnej skórze jak PKW mataczy. od tej pory nie głosuję i nie zajmuję się polityką.
  Odpowiedz
#8
1. Wprowadzenie kadencyjności na poziomie samorządowy.
2. Likwidacja diet radnych na poziomie samorządowym.
3. Wprowadzenie odpowiedzialności finansowej dla urzędników administracji państwowej za podejmowane decyzje.
4. Likwidacja wszelkich dodatków do diety poselskiej i senatorskiej. Jedno miesięczne wynagrodzenia z tego mają utrzymać biuro i asystentów, podróże służbowe we własnym  zakresie.
5. Likwidacja KRUS'u.
6. Wycofanie dofinansowania dla partii z budżetu Państwa.
7.Likwidacja funduszu kościelnego.
8. Komercjalizacja służby zdrowia.
9.Podatek liniowy.
10. Wprowadzenie emerytury obywatelskiej.
11. Legalizacja narkotyków.
12. Wprowadzenie związków partnerskich.
13. Decentralizacja, wprowadzenie federalizmu.
14. Wprowadzenie demokracji bezpośredniej.
Kształt bez formy; odcień bez koloru
Sparaliżowana siła; gest bez ruchu


[Obrazek: Yhk8Q]
  Odpowiedz
#9
Wiecie po co jest immunitet? Nie wiecie, a się do niego przyczepiliście jak mech do korzenia...
Dzięki immunitetowi osoby ważne w państwie nie mogą zostać przeszukane/zatrzymane przez policję i inne służby. Dlaczego? Bo np. wiozą ważne dokumenty, do których mogą mieć wgląd tylko wyznaczone osoby. Również policjant mógłby np. zatrzymać senatora/posła na 48h (lub inaczej) aby celowo zatrzymać jego działanie w państwie i pozbawić go np. głosu czy dotarcia do danego miejsca.

Immunitet jest potrzebny, o ile jest wykorzystywany prawidłowo.


  Odpowiedz
#10
Tylko Robotox każdy wie w jakich celach jest on wykorzystywany. Immunitet w obecnym stanie jest nadużywany i niepotrzebny. Dokumenty można trzymać w zabezpieczonych folderach do których wgląd mają tylko odpowiedni ludzie, a zatrzymanie posła, no cóż, za zatrzymanie posła przy podejrzeniu popełnienia wykroczenia lub przestępstwa powinno obowiązywać bezwarunkowo, a ochrona obowiązywać czasowo w określonych warunkach i powinny być na to stosowne dokumenty np. ten poseł w dniu x w godzinach y-z nie może być zatrzymany w żaden sposób, chyba, że jest wyraźnie pod wpływem alkoholu. Posłowie i tak przez większość czasu zbijają bąki, a przynajmniej większość, więc niech immunitet jest czymś, co nie może ograniczać prawa wobec tych ludzi.

Po za tym jest kilka rodzajów immunitetów i wszyscy wiemy doskonale o który chodzi.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najgorsza praca za granicą. Wasze doświadczenia. Baron 0 1 150 15.03.2015, 09:54
Ostatni post: Baron

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości