Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Wielki test wiedzy o internecie(TVP)
#1
Zobaczyłem ostatnie pół godziny tego testu i powiem krótko: ŻAŁOSNE. Wygrały osoby, które ***** wiedziały na ten temat, myśląc bardzo długo nad niejednym pytaniem.
Tak w ogóle to ciekawe co za informatyczny geniusz wymyślił to pytanie?
Cytat:24. Przeglądarka internetowa zapamiętuje odwiedzane przez nas w Internecie strony przez tzw. cookies czyli ciasteczka. Z jakiej bajki pochodzi ta nazwa?
A co wy sądzicie o tym teście?
  Odpowiedz
#2
Też widziałem samą końcówkę i to akurat pytanie pamiętam. Moim zdaniem to  ten "test" miał być programem rozrywkowym i był. Gwiazdy, żarty, itd. Raczej chodziło o przybliżenie ludziom, którzy nie potrafią się odnaleźć w sieci podstaw internetu i pokazanie, że to nie jest tak bardzo skomplikowane.
Może czyjaś babcia stwierdzi, że skoro wiedziała jaka to bajka, to może już spróbować odpalić przeglądarkę i wreszcie się przełamać do korzystania z Internetu. Wiele ludzi (głównie starszych) nie próbuje nawet samodzielnie korzystać z Internetu, bo uważa to za zbyt skomplikowane. 
Jeśli oczekiwałeś rodzaju egzaminu z informatyki, pozycjonowania czy webdesign, no to... Wiedziałeś jaka to bajka?
[Obrazek: Y3AbJ8Z.jpg]
  Odpowiedz
#3
Nie wiedziałem jaka to bajka ale nie oto chodzi. Pliki cookies nie służą do tego co było w pytaniu. I nie chodzi mi o poziom pytań tylko o to, że wygrali idioci, którzy mieli słabe pojęcie na ten temat.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości