Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Windows 7 problem z instalacją
#1
Tak tak, przeszukałem Google i nic na temat konkretny.

Odpaliłem przez BOOT-a, ekran pojawia się i piszę "Windows is loading files"
Okey, jest w porządku, następne okno piszę "start windows"
Wyłącza się i po nim cisza, czarny ekran (komputer jest uruchomiony), koniec nic nie idzie zrobić, nic się nie pojawia. O co chodzi? Nie mam pojęcia co może się dziać, co jest przyczyną.

Uruchomienie komputera --> rozruch płytki windowsa przez Boot-a --> ciemny ekran z paseczkiem na dole gdzie piszę "Windows is loading files" --> następne okno "Windows start" --> czarne okno nic się nie dzieje o.0

Dodam że mam oryginalną płytkę z Windowsem 7 Home Premiun SP1.
Wgrywałem już kiedyś system, teraz chce go reistalować bo padł. System nie chce się załadować.


Proszę o pomoc.
  Odpowiedz
#2
Jeśli masz jak to daj zdjęcie, np. zrób telefonem
  Odpowiedz
#3
Pierwszy najważniejszy krok, to wyczyszczenie płyty i sprawdzenie na innym komputerze czy się kopiuje w całości. Poczekaj z czarnym ekranem jakąś godzinę. Naprawdę różnie bywa. Jeśli dalej jest czarny ekran, to trzeba będzie zdiagnozować pamięć RAM i ją wyczyścić. Do tego posłużyć ci może Hirens Boot CD. Windows wpierw ładuje dane z płyty do RAMU, a dopiero później na dysk. Jeśli z ramem wszystko gra, to może trzeba spróbować formatowania, ale to jest konieczne tylko w ostateczności.
Spróbuj wpierw sformatować partycję na której chcesz zainstalować system. Jeśli masz tam ważne dane, to użyj Hirens Boot CD lub Ultimate Boot CD do przeniesienia danych na pamięć zewnętrzną, bądź drugą partycję niesystemową, a systemową sformatuj przy użyciu tych narzędzi. Dopiero po formatowaniu spróbuj zainstalować system. Zanim jednak sformatujesz spróbowałbym zeskanować dysk w poszukiwaniu błędów na sektorach.
  Odpowiedz
#4
a jaka wersję sys instalujesz 32-bitowa i 64-bitowa? dla starszych kompów oczywiście ta pierwsza musi być
  Odpowiedz
#5
Nawet gdy procesor nie obsługuje architektury 64-bitowej same pliki instalacyjne wypakują się normalnie,
komputer stanie dopiero przy instalacji owego systemu. Swordancer dobrze gada, radzę sformatować dysk przed
instalacją systemu z poziomu jakiegoś bootowalnego programu. Kiedyś też miałem taką sytuację iż system
nie chciał kopiować plików potrzebnych do instalacji systemu, i po ok 20 minutach najzwyczajniej wywalał błąd.

Radzę też przeczyścić dokładnie płytę, wątpię aby problem tkwił w pamięci operacyjnej (RAM) ale to tylko elektronika
tu wszystko jest możliwe.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#6
64 Bitowy Windows 7
Na razie zrobiłem format partycji. Jutro wezmę się za instalację
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Sad Zewnętrzny dysk twardy Windows 11 nagle przestał działać Rogowski99 1 28 30.04.2024, 12:25
Ostatni post: Swordancer
  Windows 7 czy 10 na i3 perla86 4 3 093 02.10.2019, 17:58
Ostatni post: ocartwright
  Windows 7 Home Premium czy starter perla86 1 1 826 22.11.2018, 23:48
Ostatni post: Robotox
  Jaki Windows xp Lepszy? Mod czy Original? perla86 1 1 721 18.11.2018, 15:59
Ostatni post: B0hazard
  Windows Xp i strony internetowe perla86 4 1 258 17.11.2018, 20:26
Ostatni post: Robotox

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości