Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Wolna energia
#1
Temat wiele razy poruszany na wielu forach. Teoretycznie da się to zrobić http://monitorpolski.wordpress.com/2011/...ika-2011r/ ale czy takie lub inne rozwiązanie będzie stosowane ? Czy rzeczywiście świat i ludzie będą w pełni wolni dzięki wolnej energii tak jak nie którzy uważają ?
  Odpowiedz
#2
Jednego nie rozumiem, na początku autor tego teksu pisze że pozyskiwanie energii jest całkowicie darmowe,
nie ma żadnych kosztów, później jednak dowiadujemy się że do katalizatora energii potrzebny jest pył niklowy oraz
wodór. Do pozyskania wodoru z tego co wiem potrzebny jest gaz ziemny, węgiel, ropa naftowa i jakaś tam przeróbka
wody (nie znam się na tym) więc tak nie do końca ta energia jest wolna.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#3
Myślę, że chodzi o stosunek pochłanianych zasobów do produkcji energii, który wg. naukowca jest niespotykanie korzystny. Tak jak w reakcji jądrowej z niewielkich ilości uranu możliwe jest wytworzenie ogromnej energii, tak rzekomo tutaj możliwe jest przy wykorzystaniu niklu i wodoru przeprowadzić w niskiej temperaturze reakcję, która wygeneruje dużą ilość ciepa. Problem polega na tym, że są to niepotwierdzone fakty z tego względu, że nikt nie zna budowy reaktora, a pomiary to pomiary, mogą być sfałszowane. Oczywiście ja nie uważam, że to nie jest wielkie odkrycie, ponieważ, gdyby okazało się to rzeczywistością, to być może patrzymy na nowe źródło energii, a nawet napędu w pojazdach. Jeśli energia będzie rzeczywiście wytwarzana tak tanio, to czekają nas spore zmiany gdy to wejdzie w życie.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości