Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Wolontariat - czy dajecie coś od siebie?
#11
Nigdzie wolontariuszem nie jestem. Często wykonuję jakąś pracę nieodpłatnie, ale jak już to u ludzi, którzy dbają o to, aby ich pracownicy otrzymali odpowiednią nagrodę za wykonaną robotę.

Osobiście uważam, że wolontariat jest spoko pod warunkiem, że organizacja/osoba dla której wykonujemy pracę, nie ma z tego czym się zajmuje żadnych faktycznych korzyści. W momencie kiedy ktoś na nas zarabia, to wolontariat jest czystym frajerstwem i według mnie powinien być prawnie zakazany.
  Odpowiedz
#12
Ja też nie bawię się w wolontariat. Jak mam już pracować, wolę to robić za pieniądze.
  Odpowiedz
#13
(24.10.2012, 14:37)Paulina napisał(a): Każdy jak by chciał to by znalazł czas wolny by chociaż godzinę zająć się wolontariatem.
(25.10.2012, 22:45)malinka napisał(a):
(24.10.2012, 09:02)ADRIANUSS napisał(a): Nie gdyż nie mam czasu :).
Jak będę miał problem z zagospodarowaniem czasu zastanowię się :)

Typowe tłumaczenie. Jak nie masz czasu, to go znajdź, nie idź na piwo z kumplami, mniej graj przy komputerze, albo ucz się pilniej, a przez to krócej. Ale nie ściemniej, że nie masz czasu - na tym właśnie polega wolontariat, że robi się go obok swoich codziennych spraw, szkoły, pracy, studiów.
(25.10.2012, 23:11)adam-as napisał(a): Ojgen sam nigdy nie byłem wolontariuszem, ale jestem przekonany, że najczęściej usłyszysz tu "brak czasu". Wydaje mi się, że Polacy są bardzo wygodnym i materialnym narodem. Dlaczego jest mało wolontariuszy? Bo nie przynosi to dochodu finansowego. Wielu powie: no tak, ja będę pomagał komuś, a kto mi pomoże? Wolontariatem nie nakarmię swojego dziecka, nie opłacę rachunków itd. Bogaci nie mają czasu, biedni nie mają motywacji.
(08.04.2013, 11:04)ananasek napisał(a): Jeśli chodzi o ten czas to jest to głupia wymówka, bo jak to mówią "dla chcącego nic trudnego".
Łatwo jest rzucać oskarżeniami o lenistwo, bądź posługiwanie się wymówkami. Prawda jest jednak taka, że dla niektórych znalezienie dodatkowego czasu jest naprawdę trudne. Żyjemy w czasach, gdzie dużo młodych ludzi, którzy z założenia powinni mieć w obowiązkach np: tylko naukę, musi poświęcać jeszcze dużo dodatkowego czasu na inne obowiązki, jak np: praca. Oczywiście nie zapominajmy o tym, że ci ludzie zazwyczaj muszą się już usamodzielnić życiowo, więc na ich barki spadają również codziennie obowiązki, takie jak sprzątanie, gotowanie, robienie zakupów, które zjadają lwią część dnia. Warto też przypomnieć, że w dużych miastach, dotarcie do określonego miejsca również zajmuje dużo czasu. W tym wszystkim normalną rzeczą jest, że chcemy mieć parę chwil dla siebie, które poświęcimy na samorozwój, relaks, lub na życie towarzyskie. I nie jest to wcale żadna wymówka - tego typu drobne przyjemności są każdemu człowiekowi po prostu potrzebne.

Sam nie biorę udziału w żadnym wolontariacie, ze względu na i tak już dużą ilość zobowiązań, które pochłaniają mi dużą ilość czasu. Staram się jednak pomagać co jakiś czas innym, poprzez oddawanie krwi, bądź służenie pomocą ludziom w codziennych problemach (które dla wielu mogą wydawać się pierdołami, jednak dla innych są całkiem miłym gestem). Gdyby się kiedyś okazało, że mam nadmiar wolnego czasu, z którym nie mam co zrobić, to być może pomyślę o wolontariacie.

Ogólnie uważam, że wolontariat jest w porządku, pod warunkiem, że służy pomocy innym i nikt nie ma z tego zarobku. W przypadku robienia wolontariatu dla osób/organizacji, które zarabiają na danej działalności, nie jest to już wolontariat tylko zwyczajne frajerstwo, które powinno być ustawowo zakazane.
  Odpowiedz
#14
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości