Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Wrzucanie pliku na serwer Html
#1
Witam
Piszę do was iż mam problem.
Chciałbym zrobić stronę(bez menu, jedna strona główna).
Zrobiłem w programie Dreamweaver stronę zapisałem w html, zapisałem jako index.html, teraz mam pytanie.
Mając hosting cba, chciałbym żeby strona wyświetlała się w sieci, ale jak to zrobić, co trzeba wpisać w tym pliku index by wpisując adres strony pokazywała się strona którą stworzyłem?
Mam już jedną stronę na tym hostingu.

Proszę o pomoc
  Odpowiedz
#2
Zapisz plik jako index z rozszerzeniem .html połącz się przez ftp z serwerem i do katalogu public html wrzuć ten plik ;-)
]
  Odpowiedz
#3
Tak jak mówi era w dokument o nazwie index.html lub index.php wrzuc zawartość strony i wrzuć do głównego katalogu. I już o odwiedzeniu adresu który wybrałeś strona będzie. A reszta tzn podstrony itd tak samo do głównego.

A żeby się dostać do katalogu Kliknij tutaj
  Odpowiedz
#4
Ale folder sam mam utworzyć? Ten public html
  Odpowiedz
#5
1. Sciagnij Filezilla
2. Zainstaluj
3. Plik > Menadzer Stron
4. Nowy adres
5.

Serwer : cba.pl
Port : Zostaw puste
Protokół : FTP
Szyfrowanie : Uzyj zwykłego FTP
Typ logowania : normalny
Użytkownik : [email protected]
Hasło : wpisz swoje hasło

OK

Najedz na adres Twojego hosta i kliknij połącz. Wrzuć plik index.php lub index.html na serwer metodą przeciąganą. Przeciągnij plik na puste okienko Twojego hosta.
Zacznie przesyłać. Masz stronę :) Mam nadzieje że dobrze wytłumaczyłem.

Pozdrawiam
[Obrazek: d9e214ecbd024.gif]
  Odpowiedz
#6
Może i dobrze wytłumaczyłeś, ale ja na serwerze mam już pliki, gdyż mam na nim stronę opartą na worpresie, i mam tam plik index.php. I wrzucenie nic nie da, bo chyba trzeba w tym pliku index.html dać jakąś linijkę by przez link się otwierało
  Odpowiedz
#7
Strona index to tz. strona startowa, komputer użytkownika łączy się z serwerem i szuka tej właśnie strony
automatycznie. Jeśli posiadasz stronę w HTML'u a na serwerze masz pliki z WordPress, zmień nazwę pliku
WordPress (index.php) na np. blog.php i wrzuć plik index.html swojej strony.

Oczywiście aby działał wordpress będziesz musiał pozmieniać całą masę kodu ale to już inny temat.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#8
To nic nie daje. Jak usunę z serwera index.php i wrzuce index.html to nadal jest stara strona.
Ale na jakiej to zasadzie działa. Nie mogę mieć już na cba drugiej strony? Nie chce poprzedniej kasować.

Może utworze nowe konto na hostingu cba i wtedy zobaczę

Powiedzcie mi jedno. Tworze stronę w html wykupuje hosting i co po prostu wrzucam ten plik i mam stronę?
  Odpowiedz
#9
Może inaczej, na każdym hostingu masz tz. folder publiczny nazywany "public_files" bądź coś w tym stylu.
Strona internetowa składa się z:
  • index_files (folder)
  • podstrona_1 (folder)
  • podstrona_2 (folder)
  • index.php bądź index.html (zależy w jakim języku pisana strona)
  • podstrona_1.php bądź podstrona_1.php
  • podstrona_2.php bądź podstrona_2.php

Okey, w pliku index.php bądź index.html masz wszystkie informacje związane ze stroną, która odwołuje
się do folderu o tej samej nazwie. Tworzysz na stronie przekierowanie do podstrony_1 która odwołuje się
do innego folderu analogicznie jak co do strony głównej. Na tym polega strona internetowa, każdy folder
to oddzielna podstrona, którą steruje oddzielny plik. To tak w skrócie.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#10
Ostatnie konkretne pytanie, bo większość już wiem.
Czy żeby teraz nową stronę utworzyć muszę na nowo zakładać konto na hostingu cba?
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pomoc z HTML -reklama CHR Suicider 25 6 588 08.04.2015, 18:45
Ostatni post: Dennijs
  [html] pomoc z szablonem allegro Kiziorr 2 2 386 13.06.2013, 19:36
Ostatni post: Kiziorr
  [html] Pomoc z szablonem Kiziorr 1 2 252 31.01.2013, 20:40
Ostatni post: B0hazard
  Zapis pliku Seba65439 2 2 105 22.10.2012, 15:05
Ostatni post: pandokti
  Co to są encje html? adam-as 0 4 079 21.05.2012, 16:35
Ostatni post: adam-as

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości