Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Wybór technologii dla programisty bez studiów.
#1
Witam, mam krótkie pytanie dotyczące pracy jako programista bez studiów. Jeśli chcę pracować jako programista nie mając studiów, to znając jakie technologie mam największe szanse na taką pracę? Obecnie najczęściej używałem C++ i Qt, ale z czego to widzę, to często od osób działających w tych technologiach wymaga się wyższego wykształcenia.
  Odpowiedz
#2
Jak 2 lata temu pracowałam w agencji zatrudnienia najwięcej szło ofert bez studiów w javie. Na jakąkolwiek technologię byś się nie zdecydował pamiętaj o dobrym portfolio i praktykach i stażach. Twoje portfolio powinno zawierać co najmniej 5-6 ciekawych projektów, żeby w wieku 19-20 lat móc ubiegać się o sensowny staż. Każde stanowisko wyżej to kolejne kilka projektów do portfolio. Co ważne i warto wiedzieć- jesteś młodziutki i dopóki nie pracujesz ani nie uczysz się dziennie (zaocznie CHYBA możesz)zarejestruj się w Urzędzie Pracy i poszukaj firmy, która weźmie Cię na stać na 3-6 miesięcy. Staże są opłacane przez UP i nie są to zawrotne sumy- poniżej 1000zł miesięcznie, ale w razie, gdyby ganiali Cię parzyć kawę przez większość czasu masz się komu poskarżyć no i- co ważne- masz ubezpieczenie zdrowotne, bo jak skończysz szkołę, to ubezpieczenie mamy przestaje działać.
  Odpowiedz
#3
(27.01.2018, 21:32)Demanufacture napisał(a): Na jakąkolwiek technologię byś się nie zdecydował pamiętaj o dobrym portfolio i praktykach i stażach.
Właśnie początkowy staż też by mi pasował tak samo jak normalne stanowisko. Zapomniałem o tym wspomnieć.
(27.01.2018, 21:32)Demanufacture napisał(a): Twoje portfolio powinno zawierać co najmniej 5-6 ciekawych projektów, żeby w wieku 19-20 lat móc ubiegać się o sensowny staż.
Mam konto na GitHubie, na którym umieściłem 5 swoich projektów: https://github.com/arkadiusz97 Choć nie wiem czy to wystarczy, bo dużo osób mówiło, że to są zbyt małe projekty, w których nie zawsze stosowałem się do dobrych praktyk. Na większe projekty niestety nigdy nie miałem pomysłu.
(27.01.2018, 21:32)Demanufacture napisał(a): zarejestruj się w Urzędzie Pracy i poszukaj firmy, która weźmie Cię na stać na 3-6 miesięcy.
Chyba tak zrobię, dzięki za radę ;) Rozumiem, że ktoś kto zatrudnia poprzez UP patrzy na CV? Nie wiem jak to dokładnie wygląda.
  Odpowiedz
#4
(27.01.2018, 21:41)amb00 napisał(a): Chyba tak zrobię, dzięki za radę ;) Rozumiem, że ktoś kto zatrudnia poprzez UP patrzy na CV? Nie wiem jak to dokładnie wygląda.
Nie ma za co. Dopóki się uczysz- nie możesz zarejestrować się w UPie. Przejdź się do swojego, wypytaj o programy stażowe- czy są obecnie dostępne. Dobrze jest znaleźć firmę, której zaproponujesz coś takiego- staż z UPu. To najtrudniejsza część planu- bardziej się opłaca brać studentów, bo im nie trzeba płacić ubezpieczenia itp. Rejestrujesz się w UPie- musisz mieć świadectwa ukończenia szkoły, maturę i dyplom czy co tam uważasz i masz. Jeżeli pracowałeś- świadectwo pracy lub wypowiedzenia, nie pamiętam, czy umowę o pracę też. Chyba tak. W UPie pobierasz specjalny plik dokumentów, niesiesz go do firmy, która się zgodziła i oni powinni to wypełnić i złożyć. Dostaniesz wtedy wezwanie do UPu, skierują Cię jeszcze raz na rozmowę w sprawie stażu, podpisanie umowy i voila.
  Odpowiedz
#5
Czyli poprzez UP firma podejmuje decyzję o zatrudnieniu kogoś? A jak myślisz, czy takie portfolio jakie mam wystarczy, aby dostać staż jako programista?
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości