Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Wydzielanie z tła Photoshop CS6
#1
Orientuje się ktoś co zastępuje funkcję wydzielania z tła w PS CS6?
W poprzednich wersjach była taka funkcja, w nowej już jej chyba nie ma.

Potrzebuję wyciąć obiekt z tła. Lasso magnetyczne, różdżki itp automaty odpadają.
  Odpowiedz
#2
Hm...
Wiem, że chyba też piórem można było wycinać.
  Odpowiedz
#3
A może "Edytuj w trybie szybkiej maski"? Szybki, dokładny, co prawda wymaga pewnej ręki:) Ale zawsze można cofnąć.
  Odpowiedz
#4
Chodzi o wycięcie np. włosów.
Pędzlem średnio to widzę, a piórem to już w ogóle... :)

W starszych wersjach było świetne narzędzie pt. 'wydzielanie' co umożliwiało w kilka sekund wycięcie rozwianych na wietrze długich włosów z tła. Szukam w CS6 podobnego sposobu. Na pewno gdzieś jest bo nie sądzę, aby zrobili nowszą wersję programu bez takiego udogodnienia...
  Odpowiedz
#5
W cs 6 tego nie spotkałam, mam go już jakiś czas i sporo pracuję, ale niestety nie widziałam takiej opcji. Jeśli chcesz zmienić kolor włosów, możesz to zrobić bez wycinania. Natomiast jeśli chcesz wyciąć same włosy i użyć ich do fotomontażu, to możesz popracować na kanałach. Innego sposobu nie widzę, przynajmniej na razie, niestety jest to troszkę pracochłonny sposób, ale ktoś kto zna już trochę ps poradzi sobie w kilkanaście minut, no może trochę dłużej.
  Odpowiedz
#6
Proszę:
http://odjechani.com.pl/Thread-Tutorial-...ie-obiektu
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

  Odpowiedz
#7
Funkcja wydzielanie została ostatni raz wprowadzona w wersji CS4 w następnych wersjach próżno szukać
owej opcji, dlaczego Adobe ją wycofało? Nie jest w stanie wyjaśnić tego nikt.

Aktualnie powstała wtyczka, przerobiona z wersji CS5 (do której też owa wtyczka była potrzeba) i zaktualizowana
tak aby śmigała pod najnowszym wytworem Adobe.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#8
Sebastian napisał(a):Aktualnie powstała wtyczka, przerobiona z wersji CS5 (do której też owa wtyczka była potrzeba) i zaktualizowana
tak aby śmigała pod najnowszym wytworem Adobe.
Przeszukałem wszędzie i nie znalazłem tego o czym mówisz.
Jeśli jednak masz na myśli wtyczkę z mojego poradnika, to jest ona do wersji CS5. Żadna modyfikacja, wystarczy wrzucić wtyczkę do odpowiedniej lokalizacji i hula pod CS6 aż miło.
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

  Odpowiedz
#9
Na jednym z for poświęconych PhotoShop spotkałem się z taką wtyczką. Według autora zostało w niej
usprawnione kilka rzeczy tak aby nie było problemów pod CS6 - czy to prawda, nie wiem. Być może
była to najzwyczajniej wtyczka z CS5 tak jak mówisz, niestety nie sprawdzałem.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szybka pomoc z animacją /photoshop Suicider 1 1 517 09.03.2015, 11:36
Ostatni post: Caesar91
  Animacja Adobe Photoshop CS6 Rafał 4 9 129 25.02.2015, 18:56
Ostatni post: czarna421
  Napis - animacja -Photoshop tt11 5 3 752 22.08.2013, 12:44
Ostatni post: tt11
  Wydzielanie obiektu Nieśmiertelny 1 2 253 05.01.2013, 17:55
Ostatni post: Nicholas
  PhotoShop 5 warstwy i kolory era9889 1 2 032 22.11.2012, 23:43
Ostatni post: Assassin-X

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości