Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Wywiad z Gienkiem Loską po wrocławskim koncercie cz.2
#1
6.Czy trudno było znaleźć muzyków do Twojego zespołu?

To była długotrwała selekcja.Ludzie przychodzą i odchodzą,ale przyjaciele zawsze zostają.Jest na pewno wielu lepszych muzyków niż Ci z którymi gram,ale to nie o to chodzi.Ja wiem,że jeśli sobie ubzduram,że zagram na scenie akurat taki kawałek,którego nie robiliśmy na próbie(tak jak dziś na koncercie zagrałem zupełnie inną wersję ,,Sweet home Alabama'')to chłopaki to od razu podłapali.Nie wiedzieli wcześniej,że będziemy to grać.

7.Masz jakiś swoich muzycznych idoli?


O stary! Jest sporo takich – połowa z nich już nie żyje.Konkretnie nie jestem w stanie wymienić.Do muzyki wiele wniósł na przykład James Brown,który jest dla mnie artystą popowym i funkowym,a nawet disco.Jego utwory można grać godzinami i one się nie znudzą.Z jego kompozycjami można zrobić naprawdę wszystko.Z polskich artystów był dla mnie ważny Czesław Niemen.Wiem,że jego muzyka jest już taka ,,zajeżdżona'',ale chyba mało kto rozumie Niemena tak jak ja.Dla mnie to jest słowiański król muzyki soul.Dobry muzyk nie cierpi stagnacji gdyż oznacza ona dla niego śmierć.

8.Grałeś dziś na koncercie na gitarze marki Gibson.A grywasz też na innych gitarach?

Mam Fendera Stratocastera.Firebirda,Epifona model Custom,mam Fendera Telecastera,gitary akustyczne.Ogólnie eksperymentuję.Fender jest uniwersalny,ale na takie szybsze numery (na przykład jak gramy Creedence Clearwater Rivaval)to bardziej mi pasi Gibson bo ma mocniejsze brzmienie.

9.A jakiej muzyki słuchasz w wolnym czasie?

Nie słucham muzyki.Jestem już na tyle osłuchany,że nie muszę nucić w nocy:-)
Bo ze słuchaniem muzyki jest tak,że jak spodoba Ci się jakiś motyw(albo podział rytmiczny,prześpisz się z nim i z rana grasz go już z kolegami na próbie to okazuje się,że ta Twoja nowa piosenka jest za bardzo podobna do czegoś co już powstało wcześniej.A tego nie lubię

10.A jaką miałbyś radę dla młodych artystów,którzy chcą zaistnieć?

Jeśli nie macie wiary w to,że się uda i brakuje Wam takiego wewnętrznego przekonania to nie róbcie tego.Ja się uparłem,żeby żyć z muzykowania i nie miałem innej możliwości.
Ja wiedziałem,że jak przestanę grać i śpiewać to nie będę miał kasy.Na szczęście udało mi się!


P.S.:Duże podziękowania dla IVARA i dla klubu Od Zmierzchu do Świtu.





[Obrazek: MUZOL-baner-468x60px.gif]
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ela Dębska ,,Muzyka to jest coś co zawsze miałam w sobie'' - wywiad marcin1979 0 2 186 12.12.2012, 21:59
Ostatni post: marcin1979
  Wywiad z Australian Pink Floyd część 3 marcin1979 0 1 973 25.06.2011, 22:38
Ostatni post: marcin1979
  Wywiad z Australian Pink Floyd część 2 marcin1979 0 1 903 25.06.2011, 22:32
Ostatni post: marcin1979
  Wywiad z Australian Pink Floyd Show cześć 1 marcin1979 0 2 170 25.06.2011, 22:26
Ostatni post: marcin1979
  Wywiad z Gienkiem Loską po wrocławskim koncercie cz.1 marcin1979 4 2 163 16.06.2011, 11:39
Ostatni post: KruchyFix

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości