Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


XILENCE XP600 600W dla graczy lub jaki?
#1
Spotkał się ktoś kiedyś z tym zasilaczem? 
Chcę go zakupić do specyfikacji:
AMD PHENOM II X4 3.2GHZ B95
Corsair 4GB 1600MHz Vengeance CL9 x2
GTX 460 SOC (Super overclocking wersja 1280MB)
Płyta główna ASUS M5A78L-Mlx3
Oraz będę miał zamiar testowac w tym komputerze Asus GTX 560 DirectCU II
Posiadam również Geforce GTX 460 1GB
Mam niski budżet dlatego proszę o wasze propozycje czy zasilacz poradzi sobie. 
Na tą chwile posiadam: Modecom FELL III 500Wat (wiem, że z tej serii był w miarę zasilaczem)
Lecz ten zasilacz co posiadam przy GTX 460 wysiada... Gdy karta zaczyna pracować na wysokich obrotach komputer się wyłącza (system anty przepięciowy płyty głównej)
Proszę o Pomoc :)
P.s w drugim komputerze posiadam Chieftec 500Wat procek Intel core 2 quad x4 2.4GHZ, radeon 3850x2 (2 rdzeniowy) 1GB,oraz 2 GB ram samsung ddr2 dual channel. (słabe wiem, ale to dodatkowo :) )
  Odpowiedz
#2
Jak ma być 600w to kup lepiej SilentiumPC Vero M1 600W. Jest to tani, cichy, polski zasilacz 600W. Sam go mam i sprawuje się nieźle.

Ale, czy do tego zestawu potrzeba 600W? Nie wydaje mi się. Wystarczyłoby tu spokojnie 500W moim zdaniem.


  Odpowiedz
#3
Pod względem mocy jest ok. Pod względem marki zgodnie z czarną i białą listą zasilaczy jeśli chodzi o markę XILENCE musi to być nowy model od 2012 r. [Cenzura]

(08.11.2015, 13:40)Robotox napisał(a): Ale, czy do tego zestawu potrzeba 600W? Nie wydaje mi się. Wystarczyłoby tu spokojnie 500W moim zdaniem.
Warto wziąć mocniejszy zasilacz niż potrzeba w danej chwili, aby mieć zapas mocy z przypadku modernizacji komputera.
  Odpowiedz
#4
A jaki budżet? Ja bym w cenie do 150zł polecił coś 500W np. Chieftec GPS-500A8, bo z 600W w tym budżecie dostaniesz słaby, wadliwy zasilacz.


  Odpowiedz
#5
Twój obecny zasilacz to tykająca bomba zegarowa, tylko bez wyświetlacza...

Co to tego "XILENCE" - jest to zwykły chiński no-name sprzedawany w Polsce z naklejką "XILENCE".

Jeśli chodzi o tanie zasilacze... Kup sobie XFX Pro 550W. Obecnie większość komputerów które ja składam ma ten zasilacz. Wyniki sprzedażowe też mówią same za siebie.
Natomiast jeśli potrzebujesz coś naprawdę budżetowego - Antec VP 500. Jego też wsadzam do zestawów za 1500-2000zł ;)
  Odpowiedz
#6
Interesuja mnie zasilacze minimum 600 Wat z tego względu iż często sprowadzam grafiki i je testuje. A druga sprawa grafika gtx 470 soc jak podaje producent wymaga minimum 550wat zasilacza...
  Odpowiedz
#7
Albo http://www.morele.net/zasilacz-tacens-ta...00-660921/ albo http://www.morele.net/zasilacz-tacens-ra...00-714247/ .
W niższej cenie nie znalazłem czegoś z 600W co jest zarazem bezpieczne. To jest najtańszy bezpieczny wybór moim zdaniem.


  Odpowiedz
#8
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=577...st-visited A ten da radę?
  Odpowiedz
#9
  Odpowiedz
#10
Na cholere Ci 600W do takiej konfiguracji?
SilentiumPC odradzam, to zwykłe chińskie części importowane przez super polską firmę SPC. Zasilacze które podałeś nie obiły mi się o uszy, więc pewnie zwykłe no-name a takich nie radzę montować w komputerze. Wiele osób nie zwraca uwagi na zasilacz a to jeden z najważniejszych, jak i nie najważniejszy element komputera.

Do Twojego zestawu i tych kart graficznych spokojnie z zapasem starczy Corsair VS450 bądź Antec VP500. Oba spełnią Twoje potrzeby. Oba mają sprawność ma poziomie 80%, są znanych renomowanych firm.

Phenom i 560-tka to nie jest sprzęt wymagający bardzo mocnych zasilaczy. Ważne jest aby zasilacz miał dużą sprawność, bo potem wychodzą takie jaja że 650 watowy zasilacz nie daje rady przy takiej konfiguracji.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  gigabyte m61pme-s2p Jaki zasilacz? pandokti 2 3 122 14.04.2013, 00:00
Ostatni post: pandokti

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości