Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Ankieta: Lepszy jest Xbox, czy Playstation?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Xbox
22.22%
2 22.22%
Playstation
77.78%
7 77.78%
Razem 9 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Xbox vs. Playstation
#1
Wiem, że na forum nie ma zbyt dużo konsolowców (przez co jestem osamotniony  ;( i nie mam z kim grać), ale mimo to założę ten wątek.

Prawie 15-letnia walka dwóch wielkich producentów platform do gier wideo, czyli Microsoft ze swoim Xboxem i Sony ze swoim Playstation. Która marka według Was jest lepsza? Dlaczego?

[Obrazek: 12312.png?itok=BKdV-85W]

Ja osobiście wolę w przypadku nowej ósmej generacji zdecydowanie Xbox'a One. Dlaczego? 
-Ma funkcję połączenia z komputerami z Windows 10, dzięki czemu możemy grać w dwie osoby (jedna normalnie na telewizorze, druga na ekranie komputera Win10 [moc oblicza Xbox, komputer pełni funkcję tylko ekranu]) lub w jedną osobę na ekranie komputera (jeżeli telewizor ogląda kto inny). 
-Zdecydowanie lepsze serwery XboxLive, niż PSN. Dodatkowo dostajemy darmowe pełne gry za darmo, tak jak na ps4, lecz z tą różnicą, że na Xbox'a dostajemy je na zawsze na naszą własność, zaś na PS4 wypożyczamy.
-Dużo wygodniejszy pad z przyjemnym ułożeniem analogów, w przeciwieństwie do tej wielkiej cegły od ps4. Xbox'owy pad wytrzymuje ponad 40h, a ps'owy zaledwie 8h.
-Świetne exkluzywy takie jak Halo i Forza.
-Kinect lepszy od Pscamery

Zalety PS4:
-Możliwość połączenia z PSVitą
-Mniejszy rozmiar.

Nie wiem, co ludzie widzą w konsoli od Sony, że tak dobrze się sprzedaje, Xbox moim zdaniem jest dużo lepszy i trochę tańszy, ale może ktoś z Was poda mi więcej plusów PS4, bo ja sam nie mogę w tym sprzęcie znaleźć czegoś lepszego od Xpudła.


  Odpowiedz
#2
Powiem tak... ja do dziś gram na Pegasusie i Atari :P Na konsoli grać lubię, ale zatrzymałam się na czasach dawniejszych dużo, jeszcze PS3 było. Haha
  Odpowiedz
#3


  Odpowiedz
#4
Jak nie? Ja mam Samsunga Smart TV 55 cali i na miękko. jedyne co, to "Kaczki" nie pykną, bo nie ta technologia kineskopu.
  Odpowiedz
#5
Od razu chciałbym zaznaczyć, że według mnie jedno i drugie to syf, wolę PC. Ale skoro miałbym wybierać pomiędzy tylko tymi dwiema konsolami, wybrałbym PS4, ponieważ ma większą wydajność. Często się słyszy, że jak jakaś gra działa na Xboxie w 720 i 900p to na PS4 działa odpowiednio w 900 i 1080p.
(30.09.2015, 20:36)Robotox napisał(a): Nie wiem, co ludzie widzą w konsoli od Sony, że tak dobrze się sprzedaje
Może to być przez to Haha
[Obrazek: xbox_one_fail_2.jpg]
  Odpowiedz
#6
(30.09.2015, 21:12)amb00 napisał(a): wybrałbym PS4, ponieważ ma większą wydajność
To jest niestety często używany mit. PS4 i XboxOne poza drobną różnicą w szybkości Ramu nie różnią się niczym. Ten sam procesor, ta sama grafika, tylko ps4 ma minimalnie szybszy Ram, co nie robi tak kolosalnej różnicy. Owszem są takie gry, ale jest ich zaledwie kilka i są to gry celowo zmniejszone wydajnościowo do Xbox'a One. Jest również tytuł, który w Xboxie chodzi 1080p i 60fps, a na ps4 ten sam w 1080p i 30fps.


  Odpowiedz
#7
Grafika w PS4 ma większą moc obliczeniową, zobacz sobie w wikipedii. Co do porażki Xboxa, mogły też ją spowodować:
-Słaba kampania marketingowa.
-Plotki na temat Xboxa przed premierą, które już na samym początku spowodowały niechęć do niego np. konieczność ciągłego podłączenia do internetu.
  Odpowiedz
#8
Znalazłem świetnego gifa obrazującego jak widzę tą całą walkę Haha
[Obrazek: comment_KQLuN8Icspn7mXZ54Za6dnwBfDR3wxEB.gif]
  Odpowiedz
#9
Jeśli chodzi o obecną generację, kupiłbym Playstation, a jeśli chodzi o całokształt, raczej nie prędko kupię jakąkolwiek konsolę.
  Odpowiedz
#10


  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Warto - Xbox 360 Rafał 15 8 071 24.07.2013, 12:07
Ostatni post: Spitfire22
  MW3 Xbox LIVE - Ekipa Odjechanych gelmenn 0 1 726 24.12.2012, 13:43
Ostatni post: gelmenn
  Playstation Street Signal 7 3 063 07.12.2012, 22:03
Ostatni post: skyance
  Microsoft rozdaje prezenty - Xbox life adam-as 2 2 123 18.11.2012, 11:00
Ostatni post: Czarna_Owca
  XBOX lub PS3 mozart27 13 7 137 24.08.2012, 22:24
Ostatni post: Hawkeye

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości