Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Zadania z informatyki. pomóżcie
#1
Witam witam mam do zrobienia pierwsze 10 pytań pomoże ktoś? :D Mam to zrobić na jutro.

[Obrazek: 71770698361235292588.jpg]

To jest technikum informatyczne, i proszę Was o pomoc . To jest była pierwsza lekcja
  Odpowiedz
#2
No to się zebrałeś szybko, skoro masz to na jutro Wysmiewa

Szczerze mówiąc, wyjdę na lajka, ale powiem Ci szczerze, że z najmniejszym problemem informatycznym od razu dzwonię do swojego informatyka, więc moja wiedza w tym zakresie, to kompletna klapa Auc

1. Może tryb awaryjny lub ewentualnie w ostateczności format?
4. Złe stery od grafiki / Walnięta karta?
5. Pixele na monitorze? To raczej chyba techniczna wada... Serwis, gwarancja... Nie wiem.
6. Zainstaluj nagrywarkę
7. Zainstaluj program
8. Zainstaluj program
10. Zainstaluj flash

To taka mała propozycja ode mnie, bo ciężko widzę już fachową pomoc o tej godzinie. Nigdy nie wypowiadam się w wątkach, w których nie mam zielonego pojęcia, dziś zrobiłem wyjątek, więc potraktuj moje rady z przymrużeniem oka :)
  Odpowiedz
#3
Nie mam żadnych zastrzeżeń do Ciebie.
  Odpowiedz
#4
Co do 9 pytania, myślę, że to również kwestia instalacji programów. Problem z myszką i mailem? Nie mam pojęcia. W przypadku pierwszego, może uruchomienie klawiaturą panelu sterowania i zmiana ustawień myszy, a w sprawie spamu kontakt z supportem?
  Odpowiedz
#5
W kwestii spamu obstawiałabym winę filtrów u kolegów- może przypadkiem (lub nie) dodali adres do czarnej listy, oznaczając jakiegoś maila jako spam Może też ich poczta blokuje wiadomość bo jest wysyłana do wielu adresatów, nie ma tytułu, treści. Najłatwiej chyba jeśli wejdą w swoją pocztę w zakładkę spamu i zaznaczają "to nie spamu".

Wydaje mi się że niektóre pytania są dość ogólne, a te dalsze wyglądają jak wyjęte z jakichś forów. Podoba mi się pierwsze- jak będziesz miał 100%pewną odpowiedź to się podzielisz ok?
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] Staram się pisać poprawnie
  Odpowiedz
#6
1. Wyjmij baterię Bios. Odczekaj minutę i włóż z powrotem. Bios powróci do domyślnych ustawień. Jeśli chodzi o hasło administratora, to są do tego biosowe narzędzia, np. Offline password recovery, chyba że da się zmienić hasło przez tryb awaryjny dla głównego administratora, który nie ma założonego hasła, ale nie wyświetla się na liście logowania.
2. Konfiguracja myszy, należy odwrócić oś w ustawieniach myszy w panelu sterowania.
3. Odpowiednia konfiguracja filtru antyspamowego sprawi, że wiadomości trafią do głównego katalogu.
4. To tzw. artefakty. Przyczyną może być uszkodzenie karty graficznej, uszkodzone sterowniki.
5. Martwe piksele, niektóre programy łagodzą to zjawisko, ale z reguły to uszkodzenia matrycy i nie da się tego naprawić.
6. Uszkodzona może być nagrywarka, lub nie obsługuje ona danego formatu płyty, np dwuwarstwowych. Uszkodzony firmware, lipny program do nagrywania płyt, płyta jest uszkodzona, np źle nagrana.
7/8/9. Plik może być uszkodzonych lub brakuje programu do odczytu tego formatu pliku (pdf=dokument/cdr=grafika wektorowa/swf/sfd=pliki flash).
10. Brakuje rozszerzenia Adobe Flash Player lub pokrewnego.
11. Nie ma to nic wspólnego z informatyką, a tym bardziej z diagnostyką, niech nauczyciel spada na drzewo.
12. Układ klawiatury musi być ustawiony na "Polski (programisty) Jeżeli to nie pomaga, to klawiatura może być uszkodzona.
13. Należy zmienić ustawienia rozdzielczości na wyższą, chyba, że problemem jest po prostu rozmiar ikon i czcionki, który można zmienić w systemie.
14. Trzeba przeprowadzić skanowanie programem antywirusowym np. przy użyciu Kaspersky Virus Removal Tool.
15. Kaspersky, Avast, MCAfee, Norton
16. Wszystko zależy od tego do czego będziemy wykorzystywać komputer. Nowe wielowątkowe procesory Intela dysponują lepszą technologią i wydajnością (i3/15/i7), ale procesory AMD są tańsze i również dobre. Najnowsze wielordzeniowe procesory z serii AMD FX mają dość zbliżone możliwości do tych w technologii Haswell od Intela.
17. Najnowsze karty graficzne potrzebują dużej mocy. Lepsza rezerwa 100 wat niż zbyt niska moc. 600 wat powinno wystarczyć przy nowoczesnych kartach graficznych, ale tylko jeśli komputer nie posiada dużej liczby dysków twardych i różnego rodzaju dodatkowych podzespołów. Nie tylko moc karty składa się na zapotrzebowanie na energię, więc na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
18. Należy natychmiast wyłączyć komputer i odłączyć zasilanie. Należy zdiagnozować stan zasilaczy, płyty głównej i pozostałych podzespołów. Przepaleniu mógł ulec jakiś element elektroniki, np. rezystor, kondensator, czy dioda, ale awaria nie jest na tyle wielka, żeby komputer przestał działać. Trzeba znaleźć przyczynę nim przepaleniu ulegnie reszta. Jeśli nic nie znajdziemy trzeba wyłączyć kuchenkę, bo spaliły nam się kotlety. Haha
19. Znowu pytanie z d**y.
20. Należy zainstalować taki system, którego wymagania zostały spełnione. Jeśli sprzęt spełnia wymagania, ale jest stosunkowo stary, to część sterowników może występować jedynie pod starsze systemy. Wówczas taki należy zainstalować.
21. To też pytanie nie na temat, ale do serwisu powinno zamawiać się sprzęt z autoryzowanych sklepów i magazynów jeśli o to chodzi.

Na resztę pytań może innym razem. Jeśli nie potrafisz na nie odpowiadać, to minąłeś się z powołaniem.
  Odpowiedz
#7
  Odpowiedz
#8
Wiesz dostałem tto od nauczyciela bo jestem w technikum informatycznym i to jest jako podstawy u nas. I mamy na to odpowiadać. Przedmiot - urządzenia i naprawa urządzeń techniki komputerowej. Wszyscy w szkole to samo mają. Dzięki Wam za pomoc, sam bym sobie nie poradził narazie tyle pytań wystarczy. Łącznie będzie w granicach 120 nauczyciel mówił, tych pytań. Pozdro :D

P.S. nie wyrabiam z pytania 18 HahaHahaHaha
  Odpowiedz
#9
Niektóre pytania są podchwytliwe, a inne dziwaczne. Nie jestem informatykiem, wiem to bo się interesuję technologiami komputerowymi. Nie powiem, że na wszystko odpowiedziałem poprawnie, bo ogólnie można się rozpisać, a czasem rozwiązanie nie musi być takie banalne jak się wydaje. Informatyk też może mieć coś innego na myśli. Przy diagnostyce komputera nie jedno potrafi zaskoczyć. Czasami problem bywa tak zagmatwany, że rozwiązywanie go różnymi sposobami pogłębi wiedzę bardziej niż najlepszy podręcznik. Naprawiam komputery znajomym i wiem mniej więcej co jest nie tak już po wstępnych oględzinach, jeśli nie wiem to szukam rozwiązania w sieci.

Pytanie "ile kosztuje 2 GB na chomikuj", nie należy do normalnych na sprawdzianie, ale jak widać, nawet nauczyciele informatyki, to rasowi piraci z poczuciem humoru.
  Odpowiedz
#10
Wiesz te pytania u nas na dwóje są.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zadania- procent składany Kaiselin 0 2 046 24.09.2013, 15:28
Ostatni post: Kaiselin
  Zadania z fizyki - pomocy. Marszal 0 1 773 23.05.2013, 16:58
Ostatni post: Marszal
  Funkcja liniowa- 2 zadania na jutro ;) Forever555 0 4 692 07.04.2013, 18:52
Ostatni post: Forever555
  Funkcja kwadratowa - wyjaśnienie zadania. WIDMO29 4 2 619 21.02.2013, 21:17
Ostatni post: Swordancer
  Pomoc w zadaniach zawodowych '' zadania do bilansu'' Paulina 0 1 490 25.11.2012, 11:48
Ostatni post: Paulina

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości