Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Zmiana systemu naliczania punktów.
#1
Na chomikuj.pl zmieniła się tabelka prezentująca ile punktów można zdobyć za pobranie pliku o danej wielkości.

Obecnie tabelka ta wygląda w ten sposób:

Wielkość pliku Punkty
do 1MB -
od 1MB do 3MB 1
od 3MB do 10MB 3
od 10MB do 50MB 10
od 50MB do 100MB 40
od 100MB do 200MB 75
od 200MB do 300MB 100
od 300MB do 400MB 125
od 400MB do 500MB 150
od 500MB do 600MB 175
od 600MB do 1000MB 200
większe 400

Co sądzicie o nowym sposobie naliczania punktów i czy czy tak jak ja uważacie że teraz będzie o wiele ciężej o punkty ??
  Odpowiedz
#2
Dla porównania wstawiam tabelę z nieaktualną już tabelą punktacyjną.

[Obrazek: punktacja.png]
  Odpowiedz
#3
Prawie nic się nie zmieniło. W sumie dla mnie nie ma znaczenia, która wersja będzie.
  Odpowiedz
#4
Wszyscy płacimy większy VAT od wszystkiego i od niczego, a tam gdzie go nie ma i tak płacimy bo jest ukryty w cenie towaru. Zasoby na chomikach też są towarem i mają swoją cenę.
Generalnie to i tak gdzie by nie spojrzał to jesteśmy "rąbani" i robieni w "balona".
Komu nie po drodze, temu kopa w "...ę".
;):P
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
YOU'LL NEVER WALK ALONE.

  Odpowiedz
#5
haha les21 masz rację. Punkty to przecież inna forma pieniędzy. Jak się zastanowicie to łatwo wpaść na to po co wprowadzono punkty na chomiku.
Przykład - wydawca zwraca się z prośbą do chomika o zablokowanie jego książek bo piractwo itd.
Chomik proponuje wydawcy legalne rozpowszechnianie i mówi mu że sam będzie płacił wydawcy
za każdy pobrany e-book i prosi o podanie swojej ceny.
Wydawca mówi - ok proponuję 10zł za każde pobranie e-booka.

Chomik godzi się na takie warunki.

Od tej pory nie pobierzecie już tej książki przez przycisk pobierz, ale będzie przy nim ikonka małpy (@)
a przy niej np. 800 punktów. Plik można zachomikować, ale nie można go pobrać bez straty punktów.

Pobrany i ponownie wrzucony nawet z inną nazwą, automatycznie uploaduje się bez możliwości pobierania
bez straty punktów.

Co bardziej bystrzy z łatwością zorientują się jak zarabia chomik na swoich użytkownikach ;-)
Cóż będę tłumaczył...
  Odpowiedz
#6
Już żdążyłem to przerobić na "50" Maryli Rodowicz. Ja mam zablokowane "małpą", ja ten plik widzę, nie wiem czy inni go widzą, na innym chomiku zachomikowane ode mnie jest legalne bez małpy, właściciel chomika pobrał na moją prośbę ze swojego chomika. Wrzuciłem pod inną nazwą też zablokowali. Przerobiłem z flac na mp3 i jest normalne a zawartość ta sama tylko bez zdjęć okładek. Na wielu chomikach są różne przeróbki, inna wielkość pliku niż mojego po konwersji.
Za "maniaca" płacimy 22 zł, dostajemy w miesiącu 40 GB co w przeliczeniu na punkty daje nam po ściągnięciach mocno zawyżając 12-13 tys pkt, a "maniac" za punkty kosztuje 70 tys.
"Cudowne" przeliczniki np: koszt produkcji 1 litra benzyny to 90-100 gr a w dystrybutorze zapłacisz ok 500 gr, wyrób 1 litra "wody życia" 40-50 gr a w sklepie średnio kosztuje 2500 gr.
Matematyka nie kłamie, a czy ekonomia to robi???
Samo życie!!!
Jak nie na temat to proszę o usunięcie tego posta.
Pozdrawiam, miłej niedzieli.
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
YOU'LL NEVER WALK ALONE.

  Odpowiedz
#7
Zmieniło się na lepsze ale nieznacznie. Za duże pliki których mam troszeczkę dostaję od teraz dwa razy więcej punktów. Miłe. Niestety pliki o rozmiarach do 1MB nie są mi już potrzebne na chomiku bo i tak są darmowe a teraz za ich pobieranie nic nie dostaję. To jest podłe.

Chyba że sam pobiorę te pliki do 1MB i wrzucę je do jakiejś Mega Paczki Powitalnej z opisem zawartości i wrzucę na chomika.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiana w okienku dodawania nowego folderu. kerrax 3 3 530 25.10.2014, 17:56
Ostatni post: Robotox
  Wyłączona opcja przelewu punktów w Chomikuj.pl Redknapp 207 59 292 01.10.2013, 15:53
Ostatni post: TerraNova
  Nowa era zarabiania chomikowych punktów szpilmen 15 7 642 27.06.2011, 20:09
Ostatni post: szpilmen
  Zmiana Sposobu Chomikowania Plików kerrax 5 3 340 17.03.2011, 22:57
Ostatni post: kerrax

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości