Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Żniwa 2013.
#1
Żniwa w moim regionie.

U mnie na Podkarpaciu żniwa się zaczęły i idą pełną parą, a u was jak jest?.U was też się zaczęły żniwa, czy musicie jeszcze czekać.
Zapraszam do dyskusji:)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#2
U mojej babci coś tam ruszało ale chyba nie pełną parą :)
  Odpowiedz
#3
Właśnie natknąłem się na świetny filmik ;]




Tytuł utworu to: Remady & Manu-L - Holidays (Radio Mix) [Summer Edit 2013]
  Odpowiedz
#4
Sąsiad w naszej wsi, coś nie widać żniw, a ni chodzących bizonów:D
Teraz to mało widać bizonów,wszyscy teraz kupują, większe kombajny, lepsze maszyny rolnicze,gospodarka w Polsce się rozwija:)
Ciekawym jest jak ,w tym roku będzie że żniwami hmmm.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#5
Gospodarkę u Nas w Polsce rozwijają Niemcy, którzy kupują hektarami pola ...
  Odpowiedz
#6
Ciekawym jest,gdzie to wyczytał takie informacje??
W tym masz trochę racji, że gospodarkę rozwijają Niemcy, ale dużo, moim zdaniem ,ma wkład Polska:)

A tutaj przygotowania do żniw w moim regionie, też fajnie wygląda.Chyba przyszłości zmienię, zawód z hotelarstwa na farmera...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#7
W ubiegłym tygodniu byłam na wsi i żniw jeszcze nie widziałam (a też na podkarpaciu). Przed moimi oknami też kombajny jeszcze nie jeżdżą... Ok rozumiem że w mieście ale jak przychodzi sierpień to traktory i kombajny się przewijają przed oknami ;-) Widać muszę jeszcze trochę poczekać...
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] Staram się pisać poprawnie
  Odpowiedz
#8
To zależy też, czy zboże jest dojrzałe, bo w innych regionach Polski, to już się żniwa zaczęły. U nas na Podkarpaciu zawsze się młóciło, po koniec lipca, albo początek Sierpnia.Jak na razie są to, przygotowania do żniw,czyszczenie kombajnów, wymieniania usterek itp...
Jeszcze jakby, Pan Bóg dał dobrą pogodę, dużo słonka, to wtedy jest sucho w polach, i można młócić. A jeśli deszcz przyjdzie, to opóźni te żniwa, i wtedy będzie problem. Jak na razie pogoda nie zaskakuje, rolników i niech tak będzie, do końca Sierpnia.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#9
Jak na razie zboża i rzepak dojrzewają. Dzisiaj wykonano desykację na rzepak.
Żniwa zaczniemy dopiero za 10 - 15 dni.

Filmiku niestety nie nakręcę, ale jak znajdę to podrzucę jakiś z okolic.

Wazzup ma częściowo racje. Obcokrajowcy gospodarują ziemią. Sam pracuję u obcokrajowca na wielkoobszarowym gospodarstwie.
Obcokrajowcy aktualnie ziemi nie kupują, lecz dzierżawią od ANR. W 2016 ma wejść przepis, który zezwoli na kupno ziemi obcokrajowcom.
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz
#10
U nas grzało mocno słoneczko, więc postanowiliśmy u sąsiada uruchomić bizona, i nad jego domem, wy młócili pszenicę. Każdy mówił, że jeszcze za wrześnio, z godzę się tym zdaniem, można jeszcze poczekać z tydzień. Ale, jak zobaczyłem zboże, które wy młócił mój sąsiad, to było bardzo suche zero dzikiego prosa...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sylwester 2013 - gdzie, jak, z kim spędzacie? Jarus 15 4 569 07.01.2014, 15:38
Ostatni post: Demanufacture
  Jak ocenił(a)byś rok 2013 w swoim życiu? Paweu 12 3 602 28.12.2013, 00:42
Ostatni post: Paweu
  Siew Owsa 2013. Gospodarz 3 1 796 05.11.2013, 14:40
Ostatni post: Gospodarz
  Wybory Miss Polka 2013 - Football WazzUp 2 1 634 23.09.2013, 16:42
Ostatni post: Paweu
  Wykopki ziemniaków na Podkarpaciu 2013 Gospodarz 21 4 914 28.08.2013, 19:14
Ostatni post: Gospodarz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości