Odjechani.com.pl

Pełna wersja: To już koniec Pobieraczka.pl?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
[Obrazek: pobier-1356726402.png]

Historia pobieraczka.pl jest znana sporej ilości internautów.
Krótko. Kłopoty z tym serwisem zaczęły się w 2009 roku od momentu
kiedy to do użytkowników korzystających z tej platformy zaczęły
przychodzić pisma grożące postępowaniem sądowym za nieopłacenie
abonamentu. A wszystko przez „ukryte” w regulaminie zapisy o
konieczności wniesienia opłat po 10-dniowym okresie próbnym.
Okazało się, że użytkownicy, którzy do tego czasu nie usunęli
konta, automatycznie zobowiązani byli do wniesienia opłaty.
Czy to legalna działalność?

Pobieraczek był już karany dwukrotnie grzywną za wprowadzanie
w błąd użytkowników. Pierwsza kara wyniosła 240 000 złotych a druga 215 000 złotych.
Na tym nie poprzestano. W październiku tego roku (tj. 2012)
poszkodowani i zastraszani użytkownicy wystosowali pozew
zbiorowy przeciwko Pobieraczek.pl. Być może był to ostateczny cios.

Oto oficjalne oświadczenie o zamknięciu usługi Usenetu,
świadczonej przez Pobieraczek.pl


Cytat:2012-12-26 22:34:00

Szanowni Państwo, Pragniemy serdecznie podziękować Państwu za owocną współpracę w kończącym się 2012 roku. Jest nam niezmiernie miło, że dzięki programowi partnerskiemu Pobieraczek.pl mogliśmy razem realizować nasze wspólne cele. Z tym większym żalem musimy Państwa poinformować o podjętej przez wspólników spółki Eller Service decyzji o zaprzestaniu dalszego świadczenia usługi Usenet. Na taką decyzję wpływ miały miedzy innymi liczne ataki medialne na wspólników oraz niekorzystne dla spółki decyzje Prezesa UOKIK. Dziękując za dotychczasową współpracę, życzymy Państwu dalszych sukcesów na drodze zawodowej, żywiąc jednocześnie ogromną nadzieję na to, że w przyszłości będziemy mieli jeszcze okazję wziąć udział w innych wspólnych projektach. Z pozdrowieniami, Zespół PP Pobieraczek.pl


Czy ów kary przyczyniły się do tej decyzji?
Co wy o tym sądzicie?
Spokojnie, jeszcze zostało dobre-programy.pl/
Nie pozbędziecie się ich....
CzekoladowyBaron napisał(a):Z tym większym żalem musimy Państwa poinformować o podjętej przez wspólników spółki Eller Service decyzji o zaprzestaniu dalszego świadczenia usługi Usenet.
Płakał nie będę, na myśl nasuwa się cytat z nagrania rozmowy jednego ze słuchaczy Radia Maryja zawierającego pamiętne trzy słowa.
CzekoladowyBaron napisał(a):Na taką decyzję wpływ miały miedzy innymi liczne ataki medialne na wspólników oraz niekorzystne dla spółki decyzje Prezesa UOKIK.
Całe szczęście.
CzekoladowyBaron napisał(a):Dziękując za dotychczasową współpracę, życzymy Państwu dalszych sukcesów na drodze zawodowej, żywiąc jednocześnie ogromną nadzieję na to, że w przyszłości będziemy mieli jeszcze okazję wziąć udział w innych wspólnych projektach.
Oby nie!

Podobno kary były ogromne w stosunku do zysków ze świadczonych usług. Mogły być gwoździem do trumny serwisu.
Na reszcie zrobili z nimi porządek:-)
Do mnie kiedyś przyszło pismo "Przed sądowe wezwanie do zapłaty" na prawie 100zł. Nie zapłaciłem bo wyczytałem że to oszuści i do tej pory spokój.
W końcu upadli :). Kiedyś też przez pomyłkę zarejestrowałem się u nich i mi emaile przysyłali że jak nie zapłacę do sądu pozwą.

Było to jedno wielkie naciąganie ludzi.
A jak upadli to będą jeszcze ścigać za te zapłaty?
Bo mi też dawno temu przyszło 100 zł i nie wiem...
No nareszcie to towarzystwo wzięło nogi za pas. Chamstwo i oszustwo w jednym. Zapłaciłam kiedyś za ten ich pierdzielony abonament, więc wiem. Jak można tak jawnie oszukiwać, płacić kary i działać dalej? To wie chyba tylko właściciel Pobieraczka. Tak mi się od razu nasuwa: idzie rak nieborak, jak ugryzie będzie znak, no i jest, tylko że na kieszeni naiwnych oszukanych ludzi.
(29.12.2012, 11:35)ROCKISNOTDEAD napisał(a): [ -> ]A jak upadli to będą jeszcze ścigać za te zapłaty?
Bo mi też dawno temu przyszło 100 zł i nie wiem...

Mi przysłałi przedsądowe wezwanie do zapłaty jakieś dwa lata temu i do tej pory cisza ;-)
Więc po mojemu nie masz o co się martwić :-)
Nareszcie!
Jak ja się ciesze ,że w końcu Pobieraczka zamknęli .
Stron: 1 2