Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Agar.io│Poradnik │ Informacje │ Triki │ Hacki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
[Obrazek: K5jghB2.png]


Agar.io to prosta gra internetowa oparta na javie, stworzona przez użytkownika o nazwie M28. Polega na tym, że będąc kulką zjadamy innych mniejszych od nas graczy i głównym celem tej gry jest zdobycie 20 000 punktów masy czyli byciem największą kulką na serwerze. Wtedy gra zaczyna się od nowa itd.

Gra stała się dosyć szybko popularna z tego powodu iż gramy z innymi graczami, a jak wiadomo multiplayer zawsze zdobywa dużo fanów. Oczywiście duży wpływ też na to miało niezbyt skomplikowane sterowanie jak i łatwy dostęp do tej gry.



[Obrazek: ifpCe5X.jpg]  [Obrazek: kc3WNxu.jpg]   



STEROWANIE
W Agar.io poruszamy się myszką oraz klawiaturą:

spacja - rozdzielamy naszą kulkę na połowy (dostępne od 35 punktów masy)

w - oddajemy/ wyrzucamy z siebie część masy (zależy od wielkości komórki ale zbywa 10% jej masy, dostępne od 35 punktów) (celujemy kursorem)


ctrl - jeżeli kierujesz więcej niż jedną komórką, możesz wybrać, którą sterujesz jako główną.




ROZGRYWKA

Tak jak już wcześniej napisałem naszym celem jest bycie największą kulą na serwerze. Aby tego dokonać należy zjadać nasz pokarm czyli małe, kolorowe, nieruchome kulki. Za każdą dostajemy odpowiednio 1 punkt do masy. Drugim sposobem jest pożeranie innych, mniejszych od nas graczy jednak musimy uważać, żeby nie dopadł nas większy osobnik.


[Obrazek: xxpc24N.png]


Na mapie oprócz nieruchomego ,,jedzenia" znajdują się także zielone wielokąty (ja je nazywam kolcami), które są zarówno ułatwieniem jak i utrudnieniem gry (najmniejsze mają 100 punktów masy). Mały gracz może w nie wlecieć i schronić się przed większymi, jeśli jego masa jest mniejsza od ww. Oprócz tego każdy może, przy pomocy klawisza w, wystrzelić część masy do tego wielokąta. Jeśli oddasz 7 strzałów wtedy on wystrzeli w danym kierunki swój ,,kolec", który może zranić większego przeciwnika, dzieląc go na kilkanaście kulek. Myszka (czyt.kursor) podczas strzelania jest naszym celownikiem.

[Obrazek: MHv6tmA.png]


Pierwsza zasadnicza rzecz: jeśli gracz ma większą masę niż wielokąt to po kontakcie z nim, natychmiast wybucha rozdzielając się na mniejsze kulki (od 5-16 kulek). Dlatego jeśli jest jakiś olbrzym w grze i chcemy się go pozbyć to wystarczy trafić go takim ,,kolcem". 

Komórki cały czas tracą swoją masę. Im większa masa danej komórki, tym szybkość jej wytracania zwiększa się. Do chyba 500 punktów jest to niezauważalne. 



Maksymalnie możesz rozdzielić komórkę na 16 kulek.

W grze po prawej mamy Leaderboard czyli takie Top 10 największych graczy obecnie grających na serwerze. Jeśli osiągniemy większą ilość masy niż osoba zajmująca 10 miejsce to nasz nick trafi na tablicę i zmieni kolor na czerwony.

[Obrazek: C2ozNCT.png]

TRYB GRY


Przed rozpoczęciem, w panelu możemy wybrać sobie tryb gry: FFA oraz Teams. 

FFA
Pierwszy tryb jest najbardziej znany i od razu kojarzony z grą agar.io. Ja go nazywam survivalem bo naszym głównym zadaniem jest przetrwanie, no i gramy sami.

Teams
Niedawno wprowadzony tryb i jak można się domyślić polega on na tym, że gramy drużynowo. Są trzy kolory: czerwony, zielony i niebieski. Po prawej stronie mamy wykres kołowy przedstawiający masę drużynową.

Experimental
Najnowszy tryb dodaje do gry czerwone wirusy (spawnery). Można je przesuwać strzelając masą w sam środek. W przeciwieństwie do zielonych nie można przez nie przeniknąć nawet wtedy gdy nasza masa jest mniejsza od spawnera. Kontakt z wirusem powoduje natychmiastową śmierć naszej kulki i rozpoczęcie zabawy od nowa. 


Party Mode 
Tryb, który korzysta z FFA, możesz dołączyć do gry i stworzyć swoją grupę, naciskając przycisk Utwórz, który losowo wygeneruje kod, który podajesz graczom (np. agar.io/#1B3D5~~HEAD=dobj), to pozwala Tobie grać razem z kolegami w tym samym świecie/ mapie. Kod nie może być stosowany po upływie czasu - automatycznie wygasa.



[Obrazek: HOe29QX.png]  [Obrazek: BQHDrcn.jpg]




PORADY
  • Staraj się nigdy nie dzielić na więcej niż 3 komórki, chyba że jest to wymagane, aby ocalić swoje życie. Gdy jest się mniejszą kulką tym trudniej kontrolować swoje ruchy. Poza tym, im więcej komórek podzielisz,tym bardziej ułatwisz wrogom grę ;) 
  • Bądź ostrożny w FFA. Choć niektóre komórki mogą wykazywać brak zainteresowania Tobą, to nie znaczy, że nie ,,połkną" cię przy najbliższej okazji.
  • Możesz kusić graczy, którzy są więksi od Ciebie, trzymając ich na bezpieczny dystans oczywiście i skierować ,,pościg" w stronę większej komórki od ścigającego cię spryciarza  ;)  Wtedy komórka największa powinna się skupić na goniącym Cię przeciwniku. Ty masz spokój i satysfakcję z pozbycia się konkurenta.
... masz radę dla innych, napisz pod tym postem!



MAPA


Do naszej dyspozycji jest dosyć spora, ograniczona mapa w kształcie kwadratu. Jednak bez problemu pomieści te kilkadziesiąt graczy. Tło jest przyjemne i nie przykuwa uwagi podczas gry dlatego nic nas nie rozprasza. Po naciśnięciu przycisku ,,play", dla naszej kulki zostanie losowo dobrany kolor. W grze możemy wczytać skina dla naszej kulki.




SKINY 

W grze mamy dostęp do rożnych skinów czyli nasza kulka w tle może mieć jakiś obrazek. Aby uzyskać skina należy w nazwie wpisać odpowiadający mu kod. Obecnie w Agar.io jest ponad 100 różnych skinów. Całość znajdziecie tutaj.

Przykład: Jego id to Doge. Po wpisaniu id do pola nick pojawi nam się kulka z piesełem w środku.

W raz z rozpowszechnieniem moda, który znajduje się poniżej (Agario Extended), powstaje coraz więcej skinów. Możesz je pobrać ze strony poniżej:



[Obrazek: eLuMkNp.jpg]






ZACZYNAMY

Żeby zacząć naszą rozgrywkę wchodzimy na agar.io. Przed nami pojawia się panel gdzie możemy dokonać kilku zmian.


[Obrazek: T79KYbZ.jpg]




ZAGRAJ ZE ZNAJOMYMI
  • Sposób na granie ze znajomymi to wybór serwera, sprawdzenie pierwszych trzech miejsc i zmiana serwera (ip) dopóki się na odpowiedni nie trafi.

[Obrazek: 0df2K0A.png]


HACKI, MODYFIKACJE I INNE


Za każdym razem jest poruszany temat czy są jakieś kody, hacki i tym podobne. Więc od razu mówię, że są. Sam sprawdziłem czy to nie jest jakiś mit, który wszędzie się pojawia. Gra, tak jak już wcześniej powiedziałem, została stworzona w javie, więc łatwo wgrać modyfikację do swojej przeglądarki, która po prostu zmieni działanie kodu. 



[Obrazek: qGsOGlk.jpg]





Agario Extended
Oryginalna wtyczka od agario.org umożliwiająca:

  • wł/wył widocznych granic mapy
  • oddalenie i przybliżenie poprzez scroll
  • bezpośrednie połączenie z serwerem
  • pokazanie ip serwera
  • wyświetlanie wielkość każdej komórki
  • wgranie własnego skina
  • rozszerzenie kolorów
  • wybieranie skina
Download: 




Agar.io MiniMap 
Script dodaje nam do gry mini mapkę, która znajduję się prawym dolnym rogu ekranu 
i pokazuje nam aktualną pozycję. 




Download JS: [click]

Download wtyczki (chrome): [click]



Agar Movement Keys
Script umożliwia nam poruszanie się przy pomocy strzałek lub AWSD. 
Jak dla mnie super ponieważ można podłączyć pada do gry.

Download JS: [click]
Download wtyczki (chrome):[click]







MOBILNA WERSJA GRY


Niedawno ukazała się oficjalna wersja gry agar.io na androida oraz iOS. Autor gry nawiązał współpracę ze znanym producentem gier  miniclip.com

DOWNLOAD
Android [click]
iOS [click]

Grę na Google Play od czasu publikacji pobrało już prawie półtora miliona osób, które bardzo pozytywnie oceniają swoje wrażenia z rozgrywki. Średnia ocen to 4,3/5. Polecam też sprawdzić grę Nebulouse  Ok





UPDATE

Wszystkie zmiany w grze będziemy mogli zobaczyć w changelog'u dla agar.io. Z tego co wiem twórca ma zamiar dalej ją rozwijać.

Do gry dodano ostatnio możliwość połączenia statystyk oraz innych danych ze swoim profilem na facebooku. (Login and play).

 


Słyszałem o tej grze, ale jeszcze nie grałem. I chyba nie zagram, bo takie proste gierki najbardziej mnie wciągają, a nie chcę na kulki marnować czasu :D
Chociaż kto wie, gra wygląda interesująco... :) Jak się wciągnę, to skorzystam z twojego poradnika. Fajnie, że wszystko ładnie opisałeś.
Szczerze mówiąc, też za dużo w to nie gram ale zrobiłem poradnik by ściągnąć trochę ludzi na forum. Bardzo mało, prawie w ogóle nie ma poradników po polsku ;)
Dzięki za poradnik, sam ostatnio gram w tę grę.
dopiero skończyłem rozgrywkę w to :-D
13385 punktów moje :D
U mię nie ma już dodatku agar extended 2 u was też? bo fajny był !
Taka informacja... Autorzy Agar.io zablokowali wtyczkę, a sama wtyczka została usunięta ze sklepu.
Wiem zauważyłem także hack został zablokowany przez Agar.io więc jak coś się pojawi to dam znać.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7