Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Kto z Was zajmuje się programowaniem?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Tak jak w temacie. Ja się uczę obecnie c++, na przedmiotach zawodowych zaczęliśmy javascript. A czy wy uczycie się programowania? Jeśli tak to w jakich językach? Macie zamiar wykorzystać swoje umiejętności do zarabiania lub do rozwijania oprogramowania tworzonego przez społeczność?
Znam tylko podstawy JS (w komendach używanych do robienia gier, nie stron) oraz HTML.

(24.12.2015, 00:20)amb00 napisał(a): [ -> ]Macie zamiar wykorzystać swoje umiejętności do zarabiania
Tak:
[Obrazek: zGUcc0C.png]
Robotox, co to za gra?
A co poszło nie tak? Miałeś problem ze zroumieniem czegoś? Czy po prostu wolałeś inny język?
JS, JQUERY, PHP
...głównie uczę się przez praktykę przy tworzeniu stron. Czegoś potrzebuje - szukam. Znalazłem - modyfikuje. Nie znalazłem - tworzę.
Tą metodą ogarnąłem sobie szybciutko css, css3, html, html5.
(24.12.2015, 01:31)amb00 napisał(a): [ -> ]A co poszło nie tak? Miałeś problem ze zroumieniem czegoś? Czy po prostu wolałeś inny język?
Nie miałem takiego zapału do C++, kupiłem książkę, zacząłem się uczyć, ale tak średnio mi to wychodziło, potem przestałem się tego uczyć. Gry programuje w dwóch językach: JS i C#. Ten pierwszy lubie, nie znam go całego, ale z drobną pomocą internetu daje radę, natomiast C# nie przypadł mi do gustu, ale z konieczności muszę go co jakiś czas używać (wtedy najczęściej korzystam z pomocy na forach lub szukam gotowych poradników).
Jak ktoś chce zacząć od c++, polecam kurs: https://www.youtube.com/playlist?list=PL...mBzb40PaDo
Na sam początek bardzo dobry.
Ja mam książkę do Javy i C++, ale nie chce mi się na razie do nich zaglądać.
Są bardzo grube, kupione okazjonalnie na helion w promocji 2 za 1.
Mam też masę ebooków o programowaniu, chyba wszystkie znane języki, ale też mi się nie chce, a to powtarzać, a to czytać. Doszedłem do wniosku że nic na siłę, i będę się uczyć danych technologii tylko wtedy gdy będą mi potrzebne.