Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Silnik gier od Amazon
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przeszukując internety wpadłem na artykuł o Lumberyard czyli silnik do gier twórców Amazon. Jest on oparty na  wykupionym od Crytec silnik CryEngine z tą różnicą, że ma jakieś dodatkowe funkcje (nie wgłębiałem się w ten temat). Co najlepsze ten silnik jest darmowy można go pobrać ze strony producenta. Z tego co wyczytałem możliwe jest tworzenie gier na PC, PlayStation 4 i Xbox One, ale producenci również planują wprowadzenie możliwości tworzenia gier mobilnych oraz gier kompatybilnych z goglami VR.




Co o tym sądzicie? Ja osobiście uważam, że będzie to wielki shit przez, to że AMAZON wtrąca nos nawet w branże, o których nie ma zielonego pojęcia. A jeżeli już, to na pewno będzie gorsze od silników specjalizowanych. ;)
Jeśli chodzi o grafikę i programowanie, ja mam zamiar zacząć od OpenGL. Jest bardziej popularny oraz niezależny od systemu/sprzętu. A według mnie języki programowania i biblioteki powinny być niezależne od systemu/sprzętu, aby nie być przywiązanym do jednej platformy oraz żeby móc łatwo portować oprogramowanie.
No nic, zobaczymy co wykluje się z tego jajka. ;P
Bardzo dobrze potrafię obsługiwać CryEngine 3, na pewno wypróbuję.
Także czekamy na szczegółową recenzję Sword. :D
Jak tylko dostane w łapy swój komputer po przerwie miedzysemestralnej i ten silnik, to zdam pełną relację. Jeśli rozwiązano bolączki silnika Cryteku i dodano sklep z akcesoriami, a skrypty będzie można pisać w końcu w c++ lub C#, to myślę, że gdybym miał więcej wolnego czasu, to na bank zrobię jakąś gierkę. Wszystko zależy od dostępnych zasobów, bo jeśli będę miał wystarczająco dużo obiektów, modeli animowanych i animacji, to zrobienie prostej, ale ładnie wyglądającej gry multiplayer zajmie mi kilka godzin.

Lubię, a nawet uwielbiam wywijać w tym silniku, mam dużo pomysłów i szybko mi to idzie, więc ponizej można zobaczyć tylko część piaskownicy, w której się bawiłem kilka miesięcy temu:

https://www.youtube.com/watch?v=6yyp8mkha2Q

Zrezygnowałem ze względu na brak modeli animowanych (broni, postaci) pod silnik.
^

A te chce wszędzie gotowce... Zrób se sam!