Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Błąd ogólny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie jestem pewna, czy trafiłam dobry dział, jeżeli nie to przenieście do odpowiedniego. :)

Mam od miesiąca uporczywy błąd na forum. Próbując usunąć jakiegoś użytkownika, wyskakuje Błąd ogólny o treści podanej poniżej:

[Obrazek: N7QRf7d.png]

Wie ktoś, jak to rozwiązać? Skrypt forum to phpBB3.
W bazie danych nie ma tabli czatu mChat, cokolwiek to jest, nie orientuję się w phpbb. Spróbuj odinstalować to rozszerzenie, bądź jeśli jest odinstalowane, zainstalować ponownie i odinstalować. W treści błędu jest zawarte ID pierwszego użytkownika, mam nadzieję, że nie próbujesz usuwać własnego konta :D.
No taka głupia nie jestem, hah. Haha Próbuję usunąć konto tego, co multikonta pozakładał i za diabli nie mogę tego zrobić. Próbowałam instalować mchat, ale coś schrzaniłam i się nie udało, do tej pory zostawiłam to wszystko - chciałam cofnąć wszystkie modyfikacje plików ale bałam się, że zepsuje forum. Ewentualnie będę prosiła specjalistów z hostingu za odpłatną pomoc.
Niestety będziesz musiała wymusić usunięcie wszystkich wpisów, które zostawił po sobie machat, po przez jego pełną i poprawną deinstalację. Jeśli nie jest zainstalowany (obecny w zainstalowanych rozszerzeniach
), ponowna instalacja powinna naprawić szkody. Gdy próbujesz usunąć użytkownika, silnik forum przechodzi też przez tabelę tego czatu w bazie danych, zapewne by usunąć wpisy tego użytkownika na czacie, lub jego nazwę, ale ponieważ nie ma tabeli czatu w bazie, to wywala ten błąd.
Udało się naprawić forum. Zrobiłam instalację skryptu od nowa i wgrałam bazę na nowo. Do zamknięcia. :D
Trochę ekstremalne, myślę niepotrzebnie rozwiązanie, ale spoko. Pamiętaj, że jak będziesz miała już mocno spersonalizowane forum jak np. u nas, to już ciężko będzie coś takiego zrobić, więc zachowaj ostrożność następnym razem jak będziesz instalować pluginy. Jak coś się źle zainstaluje powinno się dać odinstalować/przeinstalować bez większego kombinowania, ale w skrajnych wypadkach trzeba przywrócić kopię bazy danych, więc warto wykonać kopię przy instalacji większych pluginów.

Tak z ciekawości zapytam. Jesteś w jakimś stopniu związana IT, czy tylko postanowiłaś założyć forum i jakoś przez to przebrnąć?
Jestem związana z tą pierwszą opcją - IT. ;)
Obie opcje są ok. Jak ktoś jest z IT, to naturalnie próbuje różnych rzeczy w Internecie, a jak ktoś nie jest, to zawsze mnie cieszy jak ludzie zaczynają coś mimo to tworzyć, zapoznają się z zapleczem Internetu i uczą się czegoś, albo przynajmniej pojmują jakie to wszystko jest skomplikowane. Dobra sam robię offtop, więc zamknę wątek tak na wszelki wypadek, bo palce kuszą by rozpocząć debatę. Haha