Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Blokowanie plików przez Chrome
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Parokrotnie przy pobieraniu plików z chomika, Google Chrome zablokował pobieranie. Stwierdził, że "plik [jakiś_plik] jest niebezpieczny, dlatego został zablokowany przez Chrome".  Normalnie pobrałem plik bez udziału Chrome, sprawdziłem antywirusem - był czysty. Podejrzewam, że złodzieje od praw autorskich pozgłaszali do Google, przeglądarki. Nakłamali, że te pliki to wirusy. Dlatego pobierajcie pliki z chomika przez co innego niż Chrome, jeśli nie chcecie stracić transferu.
To funkcja, która również działa na innych stronach, nie ma co się martwić. https://www.download.net.pl/jak-wylaczyc...me/n/4266/
To całkowicie normalne, że pliki wykonywalne są oznaczane jako niebezpieczne. Ma to zwrócić uwagę pobierającego na fakt, że ściągnięto aplikację, a nie np. dokument, czy plik .zip. Nie jeden przez przypadek ściągając pdfa mógłby np. nie zwrócić uwagi na fakt, że ściągnął exe, a nie pdf, kliknąć od razu po pobraniu i wgrać sobie jakieś paskudztwo. Najczęściej tego typu pliki są oznaczane jako niebezpieczne gdy nie posiadają podpisu cyfrowego i nie są instalatorem lub pochodzą z niezaufanego źródła jak chomikuj.
(23.08.2019, 23:36)zajety napisał(a): [ -> ]Parokrotnie przy pobieraniu plików z chomika, Google Chrome zablokował pobieranie. Stwierdził, że "plik [jakiś_plik] jest niebezpieczny, dlatego został zablokowany przez Chrome".  Normalnie pobrałem plik bez udziału Chrome, sprawdziłem antywirusem - był czysty. Podejrzewam, że złodzieje od praw autorskich pozgłaszali do Google, przeglądarki. Nakłamali, że te pliki to wirusy. Dlatego pobierajcie pliki z chomika przez co innego niż Chrome, jeśli nie chcecie stracić transferu.

Nie o to chodzi ze "złodzieje od praw autorskich pozgłaszali do Google" tylko dlatego ze plik który sciagales (zapewne archiwum) zawierał nazwy plikow ktore Chrome traktuje jako niebezpieczne, np crack patch keygen. Jesli skaner Chrome znajdzie takie nazwy w pliku ktory sciagasz to moze go zablokowac aby uchronic cie przed infekcja komputera.

Sciagalem setki plikow z chomikuj w ciagu ostatnich 10lat, ale blokac ze stronyc Chrome mialem bardzo niewiele. Najczesciej blokowane było po slowach kluczowych które wymienilem, nigdy Chrome nie zablokowal mi sciagania plikow audio lub wideo.