Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Czas złożyć komputer... :)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Uwaga numer 2: Nie proponujemy gotowców tylko sprawdzone i przetestowane podzespoły.
Komputer ma być złożony z tanich, wydajnych i funkcjonalnych podzespołów z myślą o modernizacji w przyszłości jak dokupienie pamięci RAM lub dodatkowego dysku twardego i ewentualnie wymiana karty graficznej, procesora bądź zasilacza.

Płyta Gigabyte GA-P61-USB3-B3 to płyta zawierająca tylko dwa gniazda pamięci DDR3 1333MHz i nie obsługuje szybkich pamięci 1600MHz lub 2000MHz.
Posiada chipset Intel H61 i jak na dzisiejsze możliwości jest on już przestarzały.
Jedno gniazdo PCIEx16 oznacza brak możliwości zastosowania większej ilości kart graficznych w celu lepszego przetwarzania grafiki zatem jest to wersja ekonomiczna.

Co do bardzo ważnej karty graficznej to nie mamy pewności jaki jest jej producent. Nie zamieszczono informacji że widniejąca na obrazku karta to ta sama którą zainstalowano w komputerze. Karta z obrazka to tak zwany wzór referencyjny, czyli prototyp. Na jego podstawie tworzone są bardziej lub mniej wydajne karty graficzne z przeznaczeniem dla różnych odbiorców. Nie mamy pewności co do producenta jak i osiągów tej karty zarówno w grach jak i przetwarzaniu grafiki komputerowej.

Komputer z Allegro posiada przestarzały już dysk twardy SATA2. Ten dysk w niedalekiej przyszłości nie będzie kompatybilny z płytami głównymi skoro dostępny jest już interfejs SATA3. Nie znamy producenta dysku ani innych szczegółów na jego temat oprócz jego pojemności.

Zasilacz 600W jest za mocny dla tego zestawu. Mogę przysiąc że wystarczy 500W. Nie znamy producenta zasilacza. Jeżeli jest to jakiś No Name lub jeden ze znanych jako awaryjne to możemy się spodziewać że ten zasilacz prędzej czy później spali ten komputer na zawsze.

Obudowy są ładne z zewnątrz ale nie wiadomo co jest wewnątrz. Radzę unikać nieznanych obudów do których nie można zajrzeć. Obudowa musi być solidna i odporna na uderzenia (różne przypadki: krzesło, fotel, małe dziecko w pobliżu itp.). Obudowa musi być skręcana a nie nitowana. Musi być ze sztywnej stali a nie z cienkiej lub z aluminium.

Dziękuję za uwagę.
Pozdrawiam.
Jeśli jest limit cenowy to jednak zostałbym przy gotowcach nawet z allegro.
Znam kilka osób które kupiły i są zadowolone.
Oczywiście jak ktoś jest wybredny i chce podzespoły konkretnego producenta to
być może sprzedawca przychyli się do prośby (trzeba to uzgodnić przed zakupem)
jadnak w przypadku karty grafiki cena w zależności od producenta może się sporo różnić.
Dla mnie nie ma znaczenia producent skoro mam gwarancję 24 miesiące.
Za 2 lata karta i tak bedzie już tylko średnia lub słaba, a kupując markową muszę się zdecydować jeszcze na gorszy model.
I tu jest kwestia czy komp ma być szybki i tani czy markowy, ale w tej samej cenie już nie szybki...
Druga kwestia to rozbudowa, czy będzie dokładana druga karta czy wymianiana na szybszą, to samo z pamięciami (ew. na większe). Szybsze pamieci wcale tak bardzo nie wpływają na wydajność, jak lepsza grafa.

Pozatym w poście powyżej jest kilka sprzeczności. Piszesz z jednej strony że płyta główna jest przestarzała bo ma tylko 2 sloty pamięci, a sam proponujesz zasilacz 500W, który przy wymianie grafiki lub dodaniu drugiej z dużym prawdopodobieństwem nie pociągnie takiego poboru.


Bedę upierał się jednak przy doradzaniu gotowca.
Warto chociaż zobaczyć co można mieć w tej cenie do 2500 zł
Kolejny zestawik, z jeszcze lepszą grafiką, który polecam do tej kwoty.
http://allegro.pl/phenom-ii-x6-1090t-bla...04871.html
Dobra ale trzymajmy się postów Kruchego zatem nie proponujemy procesorów AMD choćby nie wiem co.
Procesory AMD omijamy z daleka.
Kruchego interesuje tylko Intel.

Zasilacz 500W kosztuje niewiele i tego się teraz trzymam.
Nie proponuję wymiany karty graficznej tylko podaję najtańszą z najwydajniejszych jakie są biorąc pod uwagę producenta i model karty.
Dodając drugą kość pamięci prawie nie zwiększa się poziomu poboru mocy komputera. Kości pamięci RAM nie są prądożerne.
Najbardziej prądożerne są bzdety typu podświetlenia, wyświetlacze, regulatory, dodatkowe i niepotrzebne wentylatory, dwa dyski zamiast jednego, karta graficzna z dwoma wentylatorami zamiast jednego z miedzianym radiatorem i na razie to wszystko.

Mogę jedynie przyznać że KruchyFix mógłby złożyć komputer bazując na zasilaczu nie 400W jak wcześniej proponowałem a 450W lub 500W aby mieć jednak tą pewność że zawsze jest możliwość podłączenia dodatkowych urządzeń i/lub podzespołów komputera bez obaw o przegrzanie zasilacza.
Gdyby taka sytuacja wystąpiła (opukać) to tylko dobry zasilacz uszkadza się sam nie pociągając za sobą reszty komputera.
Tanie i przede wszystkim nieznane zasilacze podczas awarii zawsze knocą coś w komputerze gdyż nie mają żadnych zabezpieczeń przeciw zwarciowych.
Gdybym chciał gotowca to nie pisał bym tego tematu.

Cytat:Za 2 lata karta i tak bedzie już tylko średnia lub słaba, a kupując markową muszę się zdecydować jeszcze na gorszy model.
Nie przesadzajmy. W tej chwili mam kompa z grafiką 128 MB więc ma zdecydowanie więcej niż 2 lata i dopiero teraz mówię, że jest słaba :P


Cytat:Płyta Gigabyte GA-P61-USB3-B3 to płyta zawierająca tylko dwa gniazda pamięci DDR3 1333MHz i nie obsługuje szybkich pamięci 1600MHz lub 2000MHz.
Posiada chipset Intel H61 i jak na dzisiejsze możliwości jest on już przestarzały.
Jedno gniazdo PCIEx16 oznacza brak możliwości zastosowania większej ilości kart graficznych w celu lepszego przetwarzania grafiki zatem jest to wersja ekonomiczna.
O tak... dlatego podoba mi się płyta podana przez Tonego, która ma możliwość rozbudowania później... np do 24 GB RAM.


Adminie, dzięki za namiary.
Napiszę do nich maila, mam dużo czasu więc mi się nie śpieszy na razie.
szkrzypas zaproponował wyżej całkiem w miarę komputer, tylko grafikę bym zmienił na ciut lepszą HD6950 1GB GDDR5 , ale wtedy już przekroczysz limit.

Ja modernizuje mojego kompa średnio co 2 lata i grafika jest dla mnie ważna (ponieważ najszybciej się starzeje - nowe gry wymagają coraz większej mocy), dlatego przy zakupie kompa moim priorytetem była grafa, oczywiście nie powinna to być górna półka (kosmicznie droga), ale coś z dobrym współczynnikien jakość/cena, która w moich szacunkach powinna wynosić 40% ceny całego kompa.

Skoro dla ciebie 128mb na grafice dopiero teraz to za malo, więc zestaw skrzypasa powinien Ci najbardziej leżeć.
Ja nie pamietam kiedy miałem tak slabą grafę (128mb) teraz mam 1gb wczesniej 768mb, wczesniej 512mb jeszcze wczesniej 256mb, i chyba z 8 lat temu sprzedalem ta 128mb :)

Pozdrawiam.
Mówiłem, że mam starego PC'ta :D
Swoją drogą ta 128mb to nvidia GeForce FX 5200, znana jako badziew i niewypał :(
Na początku witam wszystkich forumowiczów :)

No a teraz już do rzeczy, Kruchy na Twoją prośbę:
Płyta - Gigabyte GA-P67A-D3-B3 (450zł) chip. P67, obsługa sata II i III, do 32GB pamięci DDR3-2133, rozsądne rozłożenie elementów na płycie
Procesor - Intel Core i7 2600K 3,40 GHz BOX (jeżeli koniecznie i7 1200z) osobiście wybrał bym i5 i brał lepszą grafikę i obudowę
Pamięci - Kingston HyperX DDR3 2X 4GB 1600MHz Cl9 (450zł) dobre i tanie
Grafika - Radeon 5770 MSI 1GB (cena ~360zł /niestety gdzieś trzeba uciąć, inaczej chętnie polecił bym CI GTX460 MSI a i tak wykroczę z budżetem tyle że mniej ;)/)
Obudowa - CoolerMaster Elite 335 Black (rozsądne minimum cena 190zł)
Zasilacz - OCZ ModXStream Pro 500W 80+ modular (240zł) można by taniej ale ten jest cichy i modularny co w tańszej obudowie ma większe znaczenie dla przepływu powietrza i temperatury podzespołów jak w droższych konstrukcjach)
Dysk - WD Caviar Blue 500 GB WD5000AAKX 16MB cache SATA/600 (szybki i bardzo cichy dysk, no i o wiele bardziej niezawodny od Seagate czy Samsunga) 160zł

w sumie 3050zł. Szukając po allegro czy różnych sklepach zejdziesz poniżej 3k (moje ceny są z komputronika a ten nie zawsze ma najtaniej).

A i kilka uwag:
LGA1366 to przeżytek, stara architektura i gorsze chipsety.
Samsung F3 dość awaryjne i nie najcichsze
Seagate 7200.11 - wadliwe biosy (już się z tym uporano)
7200.12 - awaryjne mechanizmy
Pozwolę sobie dodać jeszcze jeden zestaw, moim zdaniem bardziej przemyślany i optymalny:
1. Gigabyte GA-P67A-D3-B3 449 zł

2. Intel Core i3 2100T 2,50 GHz BOX Low Powe4 489 zł

3. GeIL Dual Black Dragon 2x 2GB DDR3 1600 MHz CL8 219 zł

4. GeForce with CUDA GTX 460 MSI 1024MB (PCI-E) OC 599 zł

5. CoolerMaster HAF 912 ok. 320zł

6. Fractal Design Tesla 550W 80Plus 309 zł

7. WD Caviar Blue 750 GB WD7500AALX 32MB cache SATA/600 219 zł
koszt to ok. 2500zł
Kilka słów na temat tego zestawu:
dwurdzeniowy ale czterowątkowy procesor wydajnościowo zbliżony do Phenoma II 955, bardzo dobra płyta główna wydajny s1155 (ta sama co we wcześniejszym zestawie) bez problemu można potem włożyć tam i7, szybkie i wydajne pamięci (4GB wystarczy). Mocnym elementem zestawu jest grafika GTX460 która przez jeszcze długi czas podoła wymagającym grom mało tego w przyszłości prostym programem można ją dodatkowo podkręcić. Zasilacz sam posiadam, wysoka wydajność i bardzo cichy! (test zasilacza i samo jego rozpakowanie jest na moim kanale na YT). Dysk tylko i wyłącznie WD cichy i wystarczająco wydajny - mało tego seria dysków caviar blue ma jak na WD naprawdę niskie temperatury. No i obudowa, designe to kwestia gustu, natomiast obudowa porządnie wykonana, grube i sztywne blachy, system porządkowania kabli i duży 20cm (cichy) wentylator. No to tyle ode mnie.

Pozdrawiam
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9