Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Nowe stroje dla reprezentacji
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

tungar

[Obrazek: 4eb95b86f06da_p.jpg]

Podczas konferencji, która odbyła się na stadionie we Wrocławiu, piłkarze zaprezentowali nowe stroje reprezentacyjne. Pokazane zostały dwa wzory strojów. W jednym komplecie koszulki są białe, z czerwonym pasem na piersi, czerwonymi spodenkami i białymi getrami. W drugim - koszulki są czerwone, z białym pasem na piersi, spodenki i getry także są czerwone. Na koszulkach znalazło się trójwymiarowe logo PZPN, napis Polska, logo producenta firmy Nike, a na ramieniu okrągła naszywka z logo Euro 2012. Zabrakło natomiast tradycyjnej naszywki z herbem Polski, tzw. "orzełka". No przecież orzełek jest mniej ważny, nawet w ogóle nie jest ważny, ważniejsze jest logo PZPN, przepraszam logo trójwymiarowe PZPN.

[Obrazek: 4eb95b8ad090f_p.jpg]

Cytat:Jak powiedział członek zespołu projektantów firmy Nike Florent Dumont, nowa koszulka zainspirowana została polska flagą, "która jest najbardziej uniwersalnym i najważniejszym symbolem narodowym.
"To efekt trwających 18 miesięcy starań, w których współpracowaliśmy z zawodnikami i przedstawicielami PZPN. Stroje są lżejsze i bardziej wytrzymałe niż poprzednie. Zostały wyprodukowane z poliestru, który powstał w procesie recyklingu" - mówił Dumont.
Jeden komplet stroju, czyli koszulka i spodenki, powstał z 13 plastikowych butelek, które poddano recyklingowi. Na koszulkę zużyto osiem, a na spodenki pięć butelek. Stroje zostały wyprodukowane z materiału o nazwie "Atom"; jedna koszulka warzy zaledwie 149 gramów.
"Stroje zostały dopasowane do budowy zawodników i dzięki temu zmniejszają ryzyko pociągnięcia za koszulkę przez przeciwnika, a siateczkowe panele gwarantują jeszcze lepszą wentylację. Dzięki rozmieszczeniu ich w strategicznych miejscach, powietrze łatwo dostaje się pod koszulkę i dodatkowo chłodzi zawodnika" - tłumaczył Dumont.

[Obrazek: 4eb95b9d48c25_p.jpg]

Cytat:Pytany o nowe stroje kapitan reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski przyznał, że po założeniu daje się odczuć różnicę w porównaniu do poprzednich modeli.
"Koszulka jest przede wszystkim węższa. Jeśli chodzi o brak +orzełka+, to zawsze znajdą się zwolennicy i przeciwnicy tego pomysłu. To rozwiązanie przypadło mi do gustu, +orzełka+ co prawda nie ma, ale to logo w pewien sposób do niego nawiązuje. Nowy strój to coś nowego i dynamicznego, ale dopiero po pierwszym meczu w piątek będzie można o nim powiedzieć coś więcej" - zaznaczył Błaszczykowski.

Dariusz Dudka dodał, że materiał jest bardzo przyjemny dla ciała, a koszulka jest bardziej obcisła i nadaje zawodnikowi odpowiednią sylwetkę.
"Co do +orzełka+, to jest wpisany w trójwymiarowe logo PZPN; ja gram dla Polski bez względu na to czy na koszulce jest +orzełek+ czy nie" - podkreślił.

Brak "orzełka" nie przeszkadza także bramkarzowi Wojciechowi Szczęsnemu, którego strój jest z kolei czarno-szary.
"Poszliśmy wzorem innych reprezentacji europejskich więc myślę, że doganiamy pod tym względem Europę. Stroje są bardzo lekkie i wygodne, a design bardzo prosty. Nie widziałem jeszcze drugiego kompletu, ale mam nadzieję, że bluza nie będzie różowa" - wspomniał.

[Obrazek: 4eb95b97c342c_p.jpg]

A mnie się to nie podoba, chcę ORZEŁKA i już, i nie obchodzi mnie zdanie piłkarzy i urzędasów z PZPN. Reprezentacja zagra w nowych strojach z Włochami, oby im te stroje nie przyniosły pecha, bo mam złe przeczucia, bo nie wolno lekceważyć symboli narodowych. No bo co na przykład pocałuje Błaszczykowski po strzeleniu gola, trójwymiarowe logo PZPN ? No ciekawy jestem bardzo. Zapraszam do ankiety, oceńcie nowe stroje reprezentacji.
Nie jest tak źle. Kolory nic się nie zmieniły.
Jedynie troszeczkę fason oraz design czy jak to tam zwał.

Jak możesz to podeślij jeszcze lub zamieść wzory poprzednich strojów.

tungar

Baronie, kolory i wzór są jak najbardziej w porządku, oczywiście to też jest rzecz gustu, ale tutaj chodzi przede wszystkim o brak godła narodowego, zamiast niego mamy logo PZPN. Głównie o to jest awantura. A stroje postaram się znaleźć, to może być nawet fajny post, dzięki za podsunięcie pomysłu.

B0hazard

Szczerze? Głupota!
Polska reprezentacja a zamiast naszego "orzełka" znaku polskości mamy logo PZPN (nie wiem jakim cudem coś takiego jeszcze istnieje ale to już inny temat).
W internecie powstała petycja ludzi którzy są przeciw logo PZPN na koszulkach naszej (kiepskiej nie oszukujmy się :)) reprezentacji.

Poprzednie koszulki też były niczego sobie. Raz było kolory czerwono-białe (Monako im się pomyliło) raz w kolorach niemiec. Tungar musisz zaktualizować post o właśnie te koszulki to będziemy mogli podyskutować.
Ode mnie zdecydowane NIE!!!