Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Ankieta: Oceńcie nowe stroje reprezentacji
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Bardzo ładne
0%
0 0%
Ładne
0%
0 0%
Ujdzie
33.33%
3 33.33%
E tam
0%
0 0%
Na nic
0%
0 0%
Brzydkie
0%
0 0%
Do d.....
66.67%
6 66.67%
Razem 9 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Nowe stroje dla reprezentacji
#1
[Obrazek: 4eb95b86f06da_p.jpg]

Podczas konferencji, która odbyła się na stadionie we Wrocławiu, piłkarze zaprezentowali nowe stroje reprezentacyjne. Pokazane zostały dwa wzory strojów. W jednym komplecie koszulki są białe, z czerwonym pasem na piersi, czerwonymi spodenkami i białymi getrami. W drugim - koszulki są czerwone, z białym pasem na piersi, spodenki i getry także są czerwone. Na koszulkach znalazło się trójwymiarowe logo PZPN, napis Polska, logo producenta firmy Nike, a na ramieniu okrągła naszywka z logo Euro 2012. Zabrakło natomiast tradycyjnej naszywki z herbem Polski, tzw. "orzełka". No przecież orzełek jest mniej ważny, nawet w ogóle nie jest ważny, ważniejsze jest logo PZPN, przepraszam logo trójwymiarowe PZPN.

[Obrazek: 4eb95b8ad090f_p.jpg]

Cytat:Jak powiedział członek zespołu projektantów firmy Nike Florent Dumont, nowa koszulka zainspirowana została polska flagą, "która jest najbardziej uniwersalnym i najważniejszym symbolem narodowym.
"To efekt trwających 18 miesięcy starań, w których współpracowaliśmy z zawodnikami i przedstawicielami PZPN. Stroje są lżejsze i bardziej wytrzymałe niż poprzednie. Zostały wyprodukowane z poliestru, który powstał w procesie recyklingu" - mówił Dumont.
Jeden komplet stroju, czyli koszulka i spodenki, powstał z 13 plastikowych butelek, które poddano recyklingowi. Na koszulkę zużyto osiem, a na spodenki pięć butelek. Stroje zostały wyprodukowane z materiału o nazwie "Atom"; jedna koszulka warzy zaledwie 149 gramów.
"Stroje zostały dopasowane do budowy zawodników i dzięki temu zmniejszają ryzyko pociągnięcia za koszulkę przez przeciwnika, a siateczkowe panele gwarantują jeszcze lepszą wentylację. Dzięki rozmieszczeniu ich w strategicznych miejscach, powietrze łatwo dostaje się pod koszulkę i dodatkowo chłodzi zawodnika" - tłumaczył Dumont.

[Obrazek: 4eb95b9d48c25_p.jpg]

Cytat:Pytany o nowe stroje kapitan reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski przyznał, że po założeniu daje się odczuć różnicę w porównaniu do poprzednich modeli.
"Koszulka jest przede wszystkim węższa. Jeśli chodzi o brak +orzełka+, to zawsze znajdą się zwolennicy i przeciwnicy tego pomysłu. To rozwiązanie przypadło mi do gustu, +orzełka+ co prawda nie ma, ale to logo w pewien sposób do niego nawiązuje. Nowy strój to coś nowego i dynamicznego, ale dopiero po pierwszym meczu w piątek będzie można o nim powiedzieć coś więcej" - zaznaczył Błaszczykowski.

Dariusz Dudka dodał, że materiał jest bardzo przyjemny dla ciała, a koszulka jest bardziej obcisła i nadaje zawodnikowi odpowiednią sylwetkę.
"Co do +orzełka+, to jest wpisany w trójwymiarowe logo PZPN; ja gram dla Polski bez względu na to czy na koszulce jest +orzełek+ czy nie" - podkreślił.

Brak "orzełka" nie przeszkadza także bramkarzowi Wojciechowi Szczęsnemu, którego strój jest z kolei czarno-szary.
"Poszliśmy wzorem innych reprezentacji europejskich więc myślę, że doganiamy pod tym względem Europę. Stroje są bardzo lekkie i wygodne, a design bardzo prosty. Nie widziałem jeszcze drugiego kompletu, ale mam nadzieję, że bluza nie będzie różowa" - wspomniał.

[Obrazek: 4eb95b97c342c_p.jpg]

A mnie się to nie podoba, chcę ORZEŁKA i już, i nie obchodzi mnie zdanie piłkarzy i urzędasów z PZPN. Reprezentacja zagra w nowych strojach z Włochami, oby im te stroje nie przyniosły pecha, bo mam złe przeczucia, bo nie wolno lekceważyć symboli narodowych. No bo co na przykład pocałuje Błaszczykowski po strzeleniu gola, trójwymiarowe logo PZPN ? No ciekawy jestem bardzo. Zapraszam do ankiety, oceńcie nowe stroje reprezentacji.
  Odpowiedz
#2
Nie jest tak źle. Kolory nic się nie zmieniły.
Jedynie troszeczkę fason oraz design czy jak to tam zwał.

Jak możesz to podeślij jeszcze lub zamieść wzory poprzednich strojów.
  Odpowiedz
#3
Baronie, kolory i wzór są jak najbardziej w porządku, oczywiście to też jest rzecz gustu, ale tutaj chodzi przede wszystkim o brak godła narodowego, zamiast niego mamy logo PZPN. Głównie o to jest awantura. A stroje postaram się znaleźć, to może być nawet fajny post, dzięki za podsunięcie pomysłu.
  Odpowiedz
#4
Szczerze? Głupota!
Polska reprezentacja a zamiast naszego "orzełka" znaku polskości mamy logo PZPN (nie wiem jakim cudem coś takiego jeszcze istnieje ale to już inny temat).
W internecie powstała petycja ludzi którzy są przeciw logo PZPN na koszulkach naszej (kiepskiej nie oszukujmy się :)) reprezentacji.

Poprzednie koszulki też były niczego sobie. Raz było kolory czerwono-białe (Monako im się pomyliło) raz w kolorach niemiec. Tungar musisz zaktualizować post o właśnie te koszulki to będziemy mogli podyskutować.
  Odpowiedz
#5
Ode mnie zdecydowane NIE!!!
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
YOU'LL NEVER WALK ALONE.

  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rewolucja w reprezentacji? tungar 2 2 244 04.04.2013, 17:27
Ostatni post: Bonholt
  Nie zapłacę za oglądanie polskiej reprezentacji. Borat 15 6 030 09.10.2012, 16:38
Ostatni post: WIDMO29
  Podsumowanie po zgrupowaniu reprezentacji tungar 0 2 077 14.10.2011, 01:59
Ostatni post: tungar
  Przerwa w lidze, dla reprezentacji. tungar 0 1 977 05.10.2011, 13:08
Ostatni post: tungar
  Problemy sparingowe reprezentacji Polski IRAS 0 1 871 23.04.2011, 14:05
Ostatni post: IRAS

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości