Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Upiekli psa żywcem! Masakra w Starogardzie Gdańskim
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Witam,

jeden z mieszkańców Starogardu Gdańskiego zadzwonił do Ogólnopolskiego
Towarzystwa Ochrony Zwierząt "Animals" z informacją o znalezionych zwłokach psa.
Znalezione zwierzę zostało upieczone żywcem, nabito je na pal i rozcięto brzuch.
"Animalsi" otrzymali również informacje, że w ten sam sposób potraktowano
również kota, którego zwłok narazie nie znaleziono.

Sprawców na dzień dzisiejszy nie znaleziono, szuka ich policja, szukają ich również
na Facebooku. Ci zwyrodnialcy muszą mieć jakichś znajomych, którzy wiedzą o tym
zdarzeniu.

[Obrazek: policja-1333567470.jpg]

Odjechani przyłączają się do akcji poszukiwania sprawców.
Jeżeli ktokolwiek z Was posiada jakiekolwiek informacje mogące dotyczyć tej sprawy, piszcie tutaj.
Skorzystajcie z wszystkich możliwych nośników informacji, z przycisków społecznościowych
na forum, ze swoich źródeł adresów mailowych z wszystkiego co tylko macie pod ręką.


W Polsce obowiązuje od 1 stycznia 2012 r. zaostrzona Ustawa o ochronie zwierząt.
Znowelizował ją parlament. Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem można
trafić do więzienia nawet na trzy lata.
Ludzie to mają straszne pomysły :(
Eh... ich nie można nazwać ludźmi.
Mam wrażenie, że więcej przejmujemy się zwierzakami, niż człowiekiem, bo tak naprawdę na co dzień trudno jest zobaczyć bezinteresowną pomoc na ulicy czy tp. Fakt, że tak nie powinno się postępować.
juzek112 napisał(a):mam wrażenie że więcej przejmujemy się zwierzakami, niż człowiekiem...

A moim zdaniem zdecydowanie zbyt mało!
Człowiekowi zawsze pomoże drugi człowiek, a udomowione zwierzę całkowicie zdane jest na łaskę człowieka.
Pamiętaj, że to człowiek ma władzę nad zwierzętami, a nie na odwrót (tak jest od czasów Biblii).
W naszym kraju panuje duża znieczulica na zwierzęta. Zwierzę w razie problemów ze zdrowiem nie zadzwoni
sobie po karetkę, nie zarejestruje się samo do weterynarza.

Szablonowy przykład głupoty ludzkiej:
Najpierw je przytulamy, głaszczemy, chwalimy się przed znajomymi jakiego mamy pięknego pieska,
przychodzą wakacje i pieska już nikt nie chce. To samo dotyczy innych gatunków zwierząt.
Ten sam problem pojawia się gdy zwierzę zachoruje i wymaga np., operacji, której często
koszta dochodzą do 1000zł. Wówczas dla wielu ludzi, takie zwierzę staje się zbędne i lubimy
bawić się w "Boga" wydając nań wyrok - uśpić.

Człowiek wobec siebie tak nie zrobi.

Mógłbym Ci podać więcej takich przykładów, jednak jak się okazuje często, to "tylko głupie zwierzę",
w wielu sytuacjach jest mądrzejsze od człowieka.
To jest z kolei moje wrażenie, jeżeli już piszemy o wrażeniach juzek112.
Każdy z nas powinien okazywać im ogromny szacunek choćby z tego względu, że zwierzęta są przez nas zjadane.

Absolutnie nie podzielam Twojego ani zdania, ani wrażenia.
Myślę, że jakbyś poznał szczegóły położenia zwierząt w Polsce - zmieniłbyś zdanie.
Nie mieści mi się w głowie jak można tak postąpić !!!! Ludzie postępują coraz gorzej, nie zastanawiając się, że kogoś krzywdzą :( Coraz więcej jest przemocy i wandalizmu, a coraz mniej wyrzutów sumienia, dlaczego ? Czy cofamy się do ery jaskiniowców ? Tylko szkoda, że robimy to w erze komputerów i Internetu, gdzie możemy uzyskać informacje jak można żyć, nie sprawiając innym bólu i cierpienia.
Sam jestem wyznawcą zasady 'Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie'. W takich wypadkach żałuję że nie ma w Polsce kary śmierci, założe sie że wprowadzenie takiego rygoru w pewnym stopniu zmniejszyło by takie idiotyczne i bezmyślne zachowania.. Być może moja wypowiedź brzmi absurdalnie, ale gdybym sprawował jakąkolwiek władzę właśnie do takiego systemu bym dążył. :(
Może z karą śmierci trochę przesadzasz. Ale skoro jest około 3 lat za taką zbrodnię to niech idą do więzienia na te 3 lata, a nie tylko w zawieszeniu i jakąś niską sumę pieniędzy za to. Tutaj po prostu brak mi słów na takich ludzi. Mam nadzieję że ich złapią i surowo ukażą.
Takich zwyrodnialców to zabić !!!
Tak się zastanawiam co tacy ludzie mają w tych zakutych łbach?
Może ich nabić na pal i rozpalić pod nimi ognisko?
Stron: 1 2 3 4 5