Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Jednostka [K] - co oznacza?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Coraz częściej jak używam zwrotów np 30K to się pyta każdy co to oznacza to ja postaram się wam to wyjaśnić !

[K]=Kilo - Jednostka fizyczna nazywana Kilo Oznacza tysiąc
W Praktyce!
Mam do sprzedania 2KK Pkt (2 Miliony)
On ma 1K Złotych (Tysiąc)

Mam nadzieje że pomogłem :)
Z 1K to sie spotykam, ale by pisac 2KK pkt, to dziwne troche i jednak malo zrozumiale, lepiej pisac od razu 2 MLN...
Niby tak KK To ludzie dodają i tak zostało ustalone każdy pisze jak chce to na to się nie poradzi. Poczytaj pare razy to sobię utrwalisz.
Nic nie musze sobie utrwalać, wiem o tym dobrze, ale raczej nie mam zamiar tego stosować. masz racje kazdy pisze jak chce, Ty mozesz pisać KK, a inni nawet se mogą pisac cyferki rzymskie... chyba nie ma co dalej ciągnąc tego wątku.
Muszę się wtrącić.

K - to kelwin, czyli jednostka temperatury.
k - to przedrostek (nie jednostka!) oznaczający kilo, czyli tysiąc
, tak jak piszesz. Jedynie w informatyce do oznaczenia przedrostka kilo używa się K (np. KB).
Eh jak widzę osoby piszące 5 kk, 2k to od razu mi to mówi o mało wyedukowanej osobie.

Należy pisać prawidłowo polską pisownią. A jak już chcecie skracać to pisać można tak: 1 tys, 2 tys, 30 tys ...

Uwaga! Pisząc: 1 tyś; robimy także błąd
Diablo09 napisał(a):Eh jak widzę osoby piszące 5 kk, 2k to od razu mi to mówi o mało wyedukowanej osobie.
Szczerze mówiąc mnie też. Z pisownią typu "2 k" na określenie dwóch tysięcy tak naprawdę spotykam się tylko tutaj, w dziale Targowisko, a "2 kk" to już w ogóle jakiś dziwoląg. Zresztą, tak jak pisałam, to "k" to przedrostek, co znaczy, że coś po nim musi być, jakaś jednostka, jak: kg - kilogram (czyli 1000 gramów), kcal - kilokaloria (1000 kalorii), itd.

Diablo09 napisał(a):A jak już chcecie skracać to pisać można tak: 1 tys, 2 tys, 30 tys
Z kropką po "tys"! :P
Rany, mój kuzyn cały czas jak grał w Metina używał zwrotu 1k, 5kk, albo 4k Mysli
Trochę to denerwujące, niby skrót ale co tam :)