Choć nie jestem pewien czy używanie MVC w bardzo małych programach ma sens.
Archiwum Shoutboxa
BTW. Sam jednak też muszę ogarnąć MVC, bo rozdzielałem swoje projekty tylko na logikę i widok. A chyba nie jest to dobrze widziane przez profesjonalnych programistów.
No nastepnym razem widok, konroler i logika + interfejcy tam gdzie trzeba, np. menu kontekstowe, czy konkretne zadania, kórych wykoniwanie wymaga odwołania się do konkretnych obiektów, czy metod. Lepiej mieć takei wzorce niż zapomnieć i potem szukać.
Tutaj znalazło to zastosowanie : https://github.com/arkadiusz97/UniversalBot, bo zrobiłem jedną taką samą klasę z logiką, której używają obie wersje programu. Z GUI i bez.
W nastepnym projekcie już będę pisał ze wzorcem MVC i z pewnością będe używał interfejsów, bo potem jest bałagan.
No niestety każda klasa powinna mieć odrębne zadanie. Jak coś się dało wydzielić z klasy głównej danej strony, bądź potrzebowałem tego w innych klasach, to wydzielałem zawartosć jako klasę statyczną, bądź abstrakcyjną.

