Generalnie ciężko będzie im zapanować nad rynkiem.
Archiwum Shoutboxa
Chociaż to i tak nie jest najlepszy pomysł, bo potem można karty do gier sprzedać jeszcze, a takiej do kopania bez złączy wideo już nie
Licze jednak na to, dlatego chcę sobie trochę odłożyć hajsu po zakupie auta na moment ewentualnego niżu cenowego. Wtedy kupię GPU pod koparkę.
Producenci GPU wyprodukują pewnie nadwyżki w najbliższym czasie po ostatnich wpadkach w bieżącym roku i jak się nie wstrzelą za dobrze, to ceny gwałtownie spadną.
kartę obecnie mam 1660 super, więc nie narzekam. Obecnie płyta h110 pro, jest strasznie okrojona
Rynek nie prędko wróci do normy. Szacuję, ze potrwa to przynajmniej 2-3 kolejne lata.
Kiedyś kupiłeś GTX'a 770 za 1500-2000 zł po premierze i ceny spadały z czasem. Dzisiaj za RTX'a 3070 zapłacisz minimum 4,5k o ile w ogóle się trafi. Ostatecznie producenci płyt, kości RAM, dysków twardych stracą na tej dysproporcji
Ja tam ostatnio przestałem się interesować sprzętem komputerowym. Cena GPU nie jest adekwatna do całej reszty i nie opłaca się kupować nowego sprzętu.
