Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Allegro - jak zacząć?
#1
Chciałbym aby ktoś mi pomógł w konfiguracji.
Nie mam konta bankowego, konto jest już aktywowane i mam pytanie odnośnie konfiguracji w Pay U - tak ma to tam być?

[Obrazek: Ashampoo_Snap_2013_09_17_17h35m07s_001_-1379432172.png]

Jestem kompletnie zielony, chciałbym sprzedawać.
Mam iśc na pocztę i spytać o stawki co i jak?
[Obrazek: aG8bM6P.png]






  Odpowiedz
#2
Hhmm, aby korzystać z PayU to warto mieć konto bankowe, ponieważ szybciej i wygodniej je otrzymasz. Wypełnij koniecznie swoje dane osobowe, aby PayU miało gdzie wypłacić pieniądze!

Po wypełnieniu danych osobowych, wyślij ponownie link aktywujący konto - tak mi się wydaje, ponieważ tam zmieniłeś coś (dopisałeś dane osobowe)

Warto założyć sobie gdzieś, w jakimś banku darmowe konto internetowe :)

Na poczcie (lub w internecie) są wypisane stawki - nie pytaj tylko sprawdź cennik Poczty Polskiej!
  Odpowiedz
#3
A mogę wpisać konto rodzica?
Gdzie najlepiej założyć to konto darmowe?
[Obrazek: aG8bM6P.png]






  Odpowiedz
#4
Jeśli chodzi o darmowe konta - to jest tak (wiem to doskonale z doświadczenia własnego), że w każdym banku, który oferuje darmowe konto - trzeba spodziewać się, że po kilku latach zaczną wprowadzać drobne opłaty. Kilka lat temu założyłam całkowicie darmowe konto w mBanku i po chyba 3 latach zaczęli naliczać po kilka złotych za to, za tamto i sie zbierało... Możesz założyć w mBanku takie konto internetowe, które powinno być darmowe - a jak zaczną po jakimś czasie coś naliczać - to po prostu usuń. Ja tak zrobiłam. Teraz mam w AliorSync - to jest też bezpłatne konto - ale wiem, że niebawem zaczną wprowadzać opłaty. Nie polecam na ten moment AliorSync, ponieważ problemowe jest założenie pierwszego konta.

Załóż w mBanku. Tak sądzę. To chyba najbezpieczniejsze rozwiązanie :) A po jakimś czasie możesz usunąć i założyć ponownie. Bezpłatne konto jest również w BZWBK. Też polecam ten bank. Możesz wpisać numer konta rodzica, jednak wtedy bedziesz musiał sobie pilnować i wypytywać rodziców czy przyszedł przelew, potem prosił aby wypłacili lub dali Ci pieniądze. To może być problematyczne.

Polecam założyć sobie swoje własne konto, przedyskutuj to z rodzicami jeśli potrzeba, ale otworzenie takiego konta to nie jest zobowiązywanie sie do niczego, ani nic strasznego :) I zajmie Ci to dosłownie 5 minut, jak pójdziesz do oddziału w Twoim mieście.
  Odpowiedz
#5
Ludzie sami sobie robią problem... Na dobrą sprawę, w każdym banku można załoćyć konto i będzie dobrze. Nawet jeśli jest płatne, są to groszowe sprawy, raz na jakiś czas. Najprościej jest założyć je w banku, który masz najbliżej lub obok którego najczęściej przejeżdżasz, aby było Ci po drodze. Ja obok siebie mam PKO, od wielu lat posiadam Superkonto i jestem zadowolony. Zero problemów internetowych, wszystko śmiga sprawnie, przelewy są expresowe, zabezpieczenia naprawdę dobre, no i mam blisko. Czego chcieć więcej.

Nie bój się, konta dla nieletnich też są. Masz wtedy normalny rachunek, tylko na przykład limit dzienny spada Ci do kilkuset złotych. O ile dobrze pamiętam, w PKO chyba Graffiti można było założyć od 13 roku życia bodajże.
  Odpowiedz
#6
Wiecie co, j jestem pełnoletni, tylko konta nie mam.
Założę w mbanku i zobaczymy jak będzie.
[Obrazek: aG8bM6P.png]






  Odpowiedz
#7
@da Vinci - zważ uwagę na to, że osoby, które są niepracujące (student, uczeń) zwracają uwagę na to, że ubywa im np. 10zł z konta: za prowadzenie karty, prowizja za wypłate z innego bankomatu, prowizja za coś innego, opłata za konto - i zbiera się po kilka złotych. Nie dla wszystkich to są groszowe sprawy :) serio. W niektórych bankach są opłaty jeśli nie masz regularnych wpływów. Ja nie mam, Suicider podejrzewam, że też nie będzie miał - dlatego lepiej założyć w pełni darmowe i nie przejmować się tym, że powstanie Ci debet. Bo to dla osób niezarabiających jest uciążliwe. Ja takie 10 zł za prowadzenie konta wolałabym sobie kupić jakiś kosmetyk niż oddać za nic bankowi :) Może dlatego, że jestem z Krakowa :> ... If You know, what i mean. :)
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Poradnik Allegro] Jak licytować, by wygrać każdą aukcję. davi100 2 33 580 03.03.2016, 20:43
Ostatni post: Drulak
  Oszukiwanie na allegro - da się coś z tym zrobić? Slash 9 5 005 03.03.2015, 00:38
Ostatni post: Swordancer
  Oszust na allegro. Mesajah 9 5 163 21.12.2014, 17:29
Ostatni post: szalony
  Oryginalne i rzadko spotykane oferty na allegro. Baron 12 5 799 28.06.2014, 01:27
Ostatni post: saturas
  Chińskie allegro - aliexpress.com WazzUp 6 4 911 02.12.2013, 02:09
Ostatni post: B0hazard

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości