Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Cechy bestsellerowej książki
#1
Pisarze na całym świecie prześcigają się wręcz, aby spod ich piór wychodziły same bestsellery. Wyobraźnia działa na najwyższych obrotach. Pióra (a właściwie klawiatury) wydaja na świat przeładowane emocjami, uczuciami i ciekawością teksty.

Każdy pisarz chciałby stać się drugim Danem Brownem albo Stevenem Kingiem. Zbierają całą swoją energię i talent p to, by stworzyć coś nowego innowacyjnego, coś, co wstrząśnie literackim światem i na długo pozwoli im zagościć na Panteonie gwiazd.

Jakie cechy musi mieć książka, by stała się bestsellerem? Wielokrotnie się nad tym zastanawiałam. Wiadomo, że nie ma złotego przepisu na sukces, ale z pewnością jakieś cechy sprawiają, że dane książki są popularniejsze i a ich autorzy bardziej poczytni. Pracując nad swoją kolejną pozycją naszła mnie ogromna ochota poznania tych cech, które determinują hitowe książki.

Jaka waszym zdaniem musi być książka, by stała się światowym bestsellerem? Co musi zawierać? Jak powinna być skonstruowana, abyście chcieli ją przeczytać?

[Obrazek: books.jpg]
  Odpowiedz
#2
Po ostatnim wypływie Greyów i innych powieści erotycznych, stwierdzam, że książka walcząca o miano bestsellera powinna być przede wszystkim przyjemnym czytadłem. Polacy rzadko sięgają po książki, a na trylogię z seksem w tle rzucili się jak na świeże bułeczki. Przykre to trochę, ale wiem, że na szczęście jest też wiele osób, które czytają też dobre pozycje i być może właśnie dlatego bestsellerem była również seria "Millenium" Stiega Larssona.
  Odpowiedz
#3
Wątek seksualny wcale nie musi być na tyle denny, aby podchodził komercją wyłącznie. Może być jednocześnie ciekawy. Greya nie czytała, ale zrobię to w tym miesiącu i to koniecznie, choćby nie wiem co.
  Odpowiedz
#4
Kiedyś myślałam, że aby książka stała się światowym bestsellerem, poza oryginalnym pomysłem i porywająca historią, musi być po prostu dobrze napisana. Bardzo dobrze. Ale potem przeczytałam "Zmierzch" i okazało się, że wcale nie musi...

W związku z tym, sama już nie wiem. Z pewnością książka musi trafić w aktualne zapotrzebowanie rynku czytelniczego. Musi być łatwa w odbiorze, napisana prostym językiem, z wartką akcją bez "dłużyzn", bo mają sięgnąć po nią tłumy, także osoby na ogół nieczytające książek, czyli większość społeczeństwa. Musi poruszać uniwersalne tematy, poruszać najczulsze struny, uderzać w najbardziej podstawowe i prymitywne ludzkie instynkty. Musi mieć zapewnioną kampanię reklamową zakrojoną na szeroką skalę, by wszędzie o niej mówiono, pisano, rozmawiano, aby ludzie czuli się w obowiązku znać to, co znają wszyscy. I, niestety, wcale nie musi być dobrą książką.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakie książki lubicie? Sebastian 19 9 915 27.05.2015, 07:45
Ostatni post: Rojter
  Książki stare i starsze da Vinci 3 2 677 05.11.2013, 22:47
Ostatni post: da Vinci

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości