Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Głośny wentylator w MSI Geforce GTX 960 2GB
#1
Kupiłem taką kartę, która wydaje się zbyt głośna, szukam rozwiązania, może nawet nowego chłodzenia.

http://www.morele.net/karta-graficzna-ms...d5-721276/

Do przesady, to nie jest głośna, ale jeśli jest możliwość dokupienia wydajniejszego coolera,do tej karty jeśli tak, to proszę o przykład.


No dobra to odnośnie mojego kompa ostatnie pytanie czy on powinien chodzić ciszej, bo jak dłużej pogram np z 1-2h, to  robi się naprawdę nieznośnie

Mój Sprzęt:

Płyta : MSI H81M-P33
Procek: Intel Core i5 4460 BOX
Ram : 8 GB Kingston
Karta : GTX 960 MSI (ta z jednym wiatrakiem)
Dysk : WD Blue 1 TB
Zasilacz Tacens Radix ECO 500W

Moim zdaniem to karta hałasuje, ale do końca nie jestem pewien, jak jest pod obciążeniem i hałasuje, to odechciewa się grać. Na początku myślałem, że to wina jednego małego wiatraka w karcie ale jeśli Titany po 12 gb mają i starczy im jeden, to chyba nie w tym problem, a i co z tym coolerem, ktoś pomoże?
[Obrazek: 9865w3456_wnxxreq.png]
  Odpowiedz
#2
Kiedy komputer pracuje w stresie, wówczas bywa, że cewki na zasilaczu zaczynają piszczeć. Pamiętaj też, że zazwyczaj przyspieszają wentylatory, w szczególności od CPU i GPU. Mój komputer też słychać, ale tylko szum wentylatorów, czasami w wyjątkowym stresie delikatnie słyszę jakąś cewkę w zasilaczu, ale trzymam go, bo to powód, aby wymienić pod koniec gwarancji. :diabel

Co do coolerów, to nie liczyłbym, że znajdziesz do niej jakikolwiek, bo to karta niereferencyjna od MSI, gdyby była referencyjna, czyli w oryginalnym projekcie od Nvidia być może udałoby ci się gdzieś znaleźć cooler.

Poza tym powinieneś się trzymać reguły, jeden problem, jeden wątek, składniej będzie jak wydzielę.
  Odpowiedz
#3
Powiem tak,
Część kart graficznych ma to do siebie, że hałasują (jak jest obciążenie przyspiesza więc jest głośniej), i trzeba się przyzwyczaić do tego.
W kartach graficznych jeżeli nie ma jak dopasować chłodzenia to nie zmienisz.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  NVIDIA GeForce Experience nie widzi sprzętu. Nieśmiertelny 5 5 993 13.02.2014, 13:05
Ostatni post: Swordancer

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości