Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Heroes of Might and Magic III
#1
Ogólne informacje o Heroes of Might and Magic III


Heroes of Might and Magic III (pl: "Bohaterowie Mocy (siły) i Magii") - strategia turowa wydana w roku 1999 przez firmę The 3DO Company. Kontynuatorka serii HoM&M (pełna nazwa bez dodatków to Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia).

Gra polega na naprzemiennym (turowym) wykonywaniu ruchów. Grający ma do wyboru udział w 6 (a po zainstalowaniu dodatków 22) kampaniach (wówczas grając zdefiniowanym przez twórców gry bohaterem i danym miastem ma za zadanie wykonać określone zadania - połączone fabułą) oraz tzw. pojedyncze misje. W tym drugim trybie zawodnik ma do wyboru kilkadziesiąt map (niepołączonych ze sobą spójną fabułą). W zależności od ustawień mapy, możliwy jest wybór miasta (Zamek, Bastion, Forteca, Inferno, Nekropolia, Lochy, Twierdza, Cytadela i Wrota Żywiołów (dodawane przez dodatek Armageddon's Blade) oraz bohatera powiązanego z danym miastem.

Celem gry jest wykonanie zadania określonego w scenariuszu; najczęściej polega ono na wyeliminowaniu z gry wszystkich oponentów poprzez zdobycie wszystkich miast na mapie.

Gracz w trakcie rozgrywki może wynająć dodatkowych bohaterów (maksimum ośmiu) i ich szkolić (na podobnej zasadzie jak jest w niektórych grach RPG). Każde miasto ma 7 (w dodatku WoG 8) unikalnych jednostek bitewnych (z możliwością ulepszenia - np. Ork może stać się Urukiem po wybudowaniu Ulepszonej Wieży Orków i wydaniu pewnej ilości surowców) oraz strukturę rozbudowy (aby mieć możliwość werbowania wszystkich jednostek, należy odpowiednio rozbudować miasto).

Gra posiada elementy ekonomiczne - aby kupić jednostki i rozbudować miasto, niezbędne są surowce (które można znaleźć na mapie lub czerpać z podbitych kopalni). Oprócz tego na mapach znajduje się szereg obiektów, które rozwijają zdolności bohatera (np. arena, skrzynki z doświadczeniem etc.).

Wymagania sprzętowe:

- Windows 95/98/Me/2000/XP,
- Pentium 133 MHz (zalecane 166 MHz),
- 32 MB pamięci RAM (zalecane 64 MB),
- 800 MB wolnego miejsca na twardym dysku,
- napęd CD 4x,
- karta graficzna 2MB zgodna z DirectX 7,
- karta dźwiękowa zgodna z DirectX 7


Moja skromna ocena... Myślę że najbardziej grywalna gra wszech czsów ( mario się nie liczy bo to nie srategia :P)

(wkrótce galeria)
[Obrazek: sygna4-1380474153.png]

Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.


  Odpowiedz
#2
Swego czasu grałem w tą część. Później próbowałem nowszych ale mi nie podchodziły.
Przez wielu uważana jest za najlepszą część Herosów.
  Odpowiedz
#3
Fajnie sie w to gra
  Odpowiedz
#4
klasyka ślęczenie godzinami przed jednym kompem z kumplami, to były czasy
[Obrazek: trybiano.gif]
---> Giełda domen <---
  Odpowiedz
#5
Heh, u mnie to każdy grał w tą gre, przychodziło się do siebie i grało całymi dniami :D Chociaż Heroes IV ten jest niezły.
  Odpowiedz
#6
ale H iV już nie miało chyba tego "czegoś" co do 3 przyciągneło setki tysięcy, czasami też jeszcze przepraszam się z płytą i gram w SOD albo AB ;]
[Obrazek: trybiano.gif]
---> Giełda domen <---
  Odpowiedz
#7
Tak naprawdę to ostatnia część hirołsów ...reszta słaba.
Obecnie wolę serię Kings Bounty .
  Odpowiedz
#8
Trzecia cz. Heroesów najbardziej mi podchodzi z całej serii, jeszcze ewentualnie czwórka, ale już dalej to już szit.
  Odpowiedz
#9
Moja ulubiona strategia :).Co jakis czas do niej powracam.Kolejne części po III straciły ten klimat jaki jest w III...Jaki wasz ulubiony bohater i miasto?,bo mój Fafner,Forteca ;p
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zapraszam do gry Battlefield Heroes. GROSiK 2 2 101 03.04.2014, 16:27
Ostatni post: GROSiK
  Niedocenione i zapomniane - Heroes of Annihilated Empiers Swordancer 2 3 468 15.03.2013, 17:12
Ostatni post: Swordancer
  Battlefield Heroes WIDMO29 3 2 168 19.01.2013, 20:47
Ostatni post: Michał
  Battlefield P4Free i BF Heroes kody bonusowe. Bub17 6 5 149 27.12.2012, 17:45
Ostatni post: Bub17
  Battlefield Heroes WIDMO29 8 2 876 05.10.2012, 14:37
Ostatni post: WIDMO29

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości