Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Niedocenione i zapomniane - Heroes of Annihilated Empiers
#1
[Obrazek: YQ8rJ2l.jpg]

Jako że ostatnio chodziła mi po głowie wspaniała produkcja, która została zapomniana, postanowiłem przypomnieć o niej fanom strategii i gier fantasy. Jedną z najbardziej niedocenionych pozycji sprzed ładnych paru lat, to właśnie Heroes of Annihilated Empires, czyli Bohaterowie Unicestwionych Imperiów. Gra stworzona przez GSC Game World w 2006 roku jest wspaniałą produkcją, która mimo swojego hybrydowego i bardzo udanego systemu, nie odniosła sukcesu na jaki zasługuje.

Gra opowiada historię elfickiego imperium Sylwan, którzy zostali zaatakowani przez tajemniczą nieumarłą armię. W imperium szleje chaos i największe niegdyś miasta chylą się ku upadkowi. Podczas ewakuacji mieszkańców z miasta Argos (w polskim dubbingu Brzask), główny bohater łowca Elhant, przybywa, aby w pojedynkę stawić czoła najeźdźcom. Po drodze do miasta spotyka elfkę Lenę, córkę wodza elfów Monfora Bylala. Bohater mimo przestróg Leny woli bronić ludu podczas ewakuacji pakując się w samobójczą misję, bowiem nieumarli, to nie są istoty, które tak łatwo można zabić, jeśli w ogóle to określenie tutaj pasuje. Tak zaczyna się historia naszego bohatera, który niejednokrotnie stawi czoła potwornym hordom nieumarłych i będzie musiał wykorzystać swój uparty, dumny i przywódczy charakter, aby zbudować armie i odeprzeć wroga...

Wszystko to dzieje się w ogromnym świecie fantasy przypominającym Ziemię. Głównym motywem gry miały być tajemnicze ludzkie maszyny, takie jak czołgi, myśliwce etc. które co jakiś czas pojawiały się niespodziewanie w grze. Można przypuszczać, że był to wstęp w którym bohaterowie po tytułowym unicestwieniu spotkają się z ludźmi, bądź rasą przyszłości, przeszłości, czy innego wymiaru. Zagadka nigdy nie zostanie rozwiązana, ponieważ pomimo zaskakującego finału, projekt kolejnej części został porzucony.

Teraz nieco o rozgrywce... Gra to strategia RTS oraz fabularny RPG w jednym. Możemy dowodzić ogromną armią i spierać się nawet z kilkudziesięcioma tysiącami jednostek w czasie rzeczywistym. Ładna trójwymiarowa oprawa graficzna i różnorodne jednostki oraz frakcje sprawiają, że gra się całkiem przyjemnie. Budujemy miasta, tworzymy jednostki, zdobywamy ekwipunek, szkolimy naszego epickiego herosa. To są właśnie główne smaczki tej wspaniałej gry.

Na koniec warto wspomnieć o bardzo dobrym intro w stylu filmowego Władcy Pierścieni, który świetnie obrazuje klimat strategii i kto wie, być może ktoś w końcu powróci do rozpoczętego już, ale porzuconego projektu Heroes of Annihilated Empires - chapter 2.

Nie mogłem znaleźć w lepszej jakości. Kiedyś wstawię własny film z gry, bo mam oryginalną kopię.

Screeny:


[Obrazek: AyS6Ioj.jpg][Obrazek: aCbWHTq.jpg][Obrazek: 8En3I6i.jpg][Obrazek: A8gjFBz.jpg][Obrazek: 8eO3800.jpg]
  Odpowiedz
#2
Mój najbardziej nieulubiony gatunek gier - strategie oprawione w fantasy.
Fabuła gry wydaje się być wciągającą, być może spróbuje się przekonać.
Gra ma dobre noty - 7,2/10 tak więc produkcja której nie może przegapić żaden zapaleniec strategii.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#3
Fabuła, to nienajlepszy smaczek tej gry. Liczy się RTS z tysiącami jednostek w czasie rzeczywistym plus RPG, wbrew pozorom, to cholernie wciąga. Grafika, to już nie piękność, ale tutaj bardzo pasuje i nawet dziś wolałbym podobną w kontynuacji.

RTS nie należy do lubianych przeze mnie gatunków, ale ta gra mi smakowała.

  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zapraszam do gry Battlefield Heroes. GROSiK 2 2 098 03.04.2014, 16:27
Ostatni post: GROSiK
  Niedocenione i zapomniane - Ascension to the Throne Swordancer 0 1 364 16.03.2013, 02:48
Ostatni post: Swordancer
  Battlefield Heroes WIDMO29 3 2 164 19.01.2013, 20:47
Ostatni post: Michał
  Battlefield P4Free i BF Heroes kody bonusowe. Bub17 6 5 145 27.12.2012, 17:45
Ostatni post: Bub17
  Heroes of Might and Magic III IRAS 8 4 285 26.10.2012, 00:28
Ostatni post: erni632

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości