Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Jak dbacie o swoje auto?
#11
(14.01.2016, 21:11)Forseti napisał(a): Nigdy nie używałem, nie używam i nie użyję żadnych nieoryginalnych części. Dla mnie to podstawa.
Zależy jaka to część od kogo. Bo może się okazać nie tylko w autach, że nieoryginalna część będzie się spisywać tak dobrze jak oryginał a i czasem będzie tańsza. Poza tym czasem trudno zdobyć oryginalne części jak ma się stary samochód. Oczywiście warto wcześniej poczytać opinie na temat określonego zamiennika.
  Odpowiedz
#12
(14.01.2016, 21:18)amb00 napisał(a): nieoryginalna część będzie się spisywać tak dobrze jak oryginał a i czasem będzie tańsza.

A ja do tego dodam, że często części "oryginalne" są produkowane z zamiennikiem w jednej fabryce tylko się różnią brandem na opakowaniu, że zamiast firmy X czy Y mamy naklejkę np: Volkswagen. I tak prawdę mówiąc jest to ta sama cześć tylko cena jest o dobre 50-100% (albo i więcej) droższa.

Edit: I czasami części zamienne, są trwalsze od oryginalnych.
  Odpowiedz
#13
(14.01.2016, 21:11)Forseti napisał(a): Nie biegam ze ściereczką i nie pucuję każdego zabrudzenia. Auto to przede wszystkim bardzo użyteczne narzędzie, więc podstawą jest dbanie o odpowiedni stan techniczny. Nigdy nie używałem, nie używam i nie użyję żadnych nieoryginalnych części. Dla mnie to podstawa. Zabiegi czyszczące raczej ograniczam do mycia auta raz, lub dwa razy w tygodniu bez względu na porę roku. Środek standardowo - odkurzanie, czyszczenie tapicerki i mycie deski rozdzielczej z całą resztą. Podobnie, jak Diablo, używam płynu, ściereczki i ciepłej wody. Niestety ze względu na mój dość wrażliwy węch nie jestem w stanie używać wszelkich smarowideł i innych kosmetyków do auta. Po prostu nienawidzę tego zapachu. Oczywiście każdy palący (włącznie ze mną) nie ma prawda do odpalania peta w środku.

Ograniczasz mycie do raz, dwa razy w tygodniu? Serio, ograniczasz? Jak dla mnie to całkiem sporo. W miesiącu chyba takiej średniej nie wyrabiam, a nie uważam, żebym miała ciągle brudne i zasyfione auto.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakie jest wasze wymarzone auto? Ripper729 23 11 546 17.11.2013, 23:46
Ostatni post: B0hazard
  Twoje pierwsze auto to ...? Diablo09 15 6 870 27.10.2013, 21:24
Ostatni post: Ripper729
  Auto na lawecie - mandat za parkowanie adam-as 3 3 852 26.05.2012, 16:56
Ostatni post: adam-as

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości