Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Liga Europejska, Legia - Rapid, relacja na żywo
#1

Ostatnie mecze obu drużyn

Oj siedzę już jak na szpilkach i oczekuję na ten mecz, jeszcze pięć minut i start. Na stadionie przy Łazienkowskiej komplet, 31 000 kibiców i tylko szkoda że zabraknie fanów Rapidu Bukareszt.

Legia Warszawa: 12. Dusan Kuciak - 2. Artur Jędrzejczyk, 17. Marcin Komorowski, 6. Michał Żewłakow, 14. Jakub Wawrzyniak - 31. Maciej Rybus, 21. Ivica Vrdoljak, 16. Ariel Borysiuk, 32. Miroslav Radović, 33. Michał Żyro - 28. Danijel Ljuboja
ławka rezerwowych: Skaba, Gol, Astiz, Kucharczyk, Rzeźnicak, Wolski, Ohayon

Rapid Bukareszt: 90. Virgil Draghia - 4. Marcos Antonio, 16. Ovidiu Burca, 19. Vladimir Bozowić, 2. Rui Duarte - 5. Dan Alexa, 7. Ciprian Deac, 10. Ovidiu Herea, 80. Filipe Teixeira, 21. Sabrin Sburlea - 9. Cassio
ławka rezerwowych: Straton, Ezequias, Grigore, Pancu, Oros, Grigorie, Apostol

0' Mecz sezonu w Warszawie! Na trybunach stadionu przy Łazienkowskiej jest komplet widzów.
0' 'Sen o Warszawie' w wykonaniu trzydziestu tysięcy kibiców Legii brzmi imponująco
5' duży błąd Kuciaka, który źle ocenił dośrodkowanie z rzutu rożnego, puścił piłkę, która spadła na głowę będącego przy 'dalszym' słupku
7' trzeci już rzut rożny Rapidu i każdy z nich robi sporo zamieszania pod bramką Legii. Kuciak jest jakiś niepewny dziś...
To będzie inny i na pewno cięższy mecz niż w Bukareszcie.
10' wrzutki Deaca w pole karne są niezwykle groźne a Kuciak wciąż ma problemy z koncentracją
11' Rapid zdecydowanie lepszy w pierwszych minutach, kilkakrotnie już zagroził bramce legionistów
13' Żyro! pierwszy z legionistów otrzymał brawa, za niespodziewane uderzenie z dystanu, po którym piłka pofrunęła metr obok spojenia
13' Żyro w ciągu kilkudziesięciu sekund oddaje drugi strzał, tym razem celny, ale zbyt słaby by jakkolwiek zagrozić młodziutkiemu Draghii.
15' Dan Alexa fauluje Radovicia - żółta kartka!
16' Dobrze z prawej strony przedzierał się Rybus, ale gdy wpadł w pole karne, został zablokowany
19' żółtą kartką ukarany Jędrzejczyk (Legia).
22' już 7:0 w rzutach rożnych dla Rapidu!
23' Kuciak ratuje bardzo groźną dla Legii sytuację, skracając kąt i blokując ciałem uderzenie z bliska
24' 8:0 w rzutach rożnych dla Rapidu, jakaś niemrawa ta gra Legii
25' żółta kartka - ukarany Bozović (Rapid) za dyskusje z arbitrem.
26' czerwona kartka! - sędzia wyrzuca z boiska Dana Aleksy, za brutalną grę walce z Żyro o pozycję. Legia ma teraz przewagę jednego zawodnika, oby to wykorzystała.
30' Żyro fauluje Ruiego Duarte przy linii końcowej boiska.
32' Efektownie Ljuboja do Radovicia, ten w taki sam sposób starał się odegrać do Rybusa, ale podał niecelnie
33' Ależ blisko była Legia! Dośrodkowania Ljuboji nie zdołał zamknąć ani Żyro, ani Rybus!
35' ależ błąd Draghii!, który wypuścił piłkę z rąk na linni bocznej pola karnego, w czym pomógł jeszcze Radovic. Serb przechwycił piłkę i podał do lepiej ustawionego Ljuboi, którego strzał 'z fałsza' nei znalazł drogi do pustej bramki- Draghia nie zdążył jeszcze wrócić na posterunek
37' Z dystansu niecelnie strzelił Grigore.
39' Borysiuk popełnił faul na 19. m czym sprowokował szansę dla Rapidu. Za chwilę Z rzutu wolnego minimalnie nad bramką strzelił Deac
42' żółta kartka dla Grigore za faul na Rybusie
43' Dragia z trudem wybił piłkę zmierzającą pod poprzeczkę po uderzeniu z rzutu wolnego Rybusa
44' Z rzutu rożnego wrzuca Rybus, strzela głową Komorowski, ale bardzo niecelnie
45' Herea przejął podanie Borysiuka
45' Herea - powalony przez Rybusa na boisko, czego sędzia nie kwalifikuje jako faulu - zwija się z bólu na murawie i Żewłakow ładnym gestem wybija piłkę na aut
45+1' Hera wymaga interwencji medycznej
Do przerwy: Rapid zaskoczył i usiadł na Legii w pierwszych minutach, co zmieniło się wraz z czerwoną kartką dla Aleksy. Mimo przewagi liczebnej Legia nie potrafi nie tylko zdominować przeciwnika ale choćby uzyskać znaczną przewagę.

46' frekwencja 30 786 kibiców
48' Vrdoljak w znakomitej sytuacji nie trafił w piłkę, poprawiał Radović, ale jego strzał z bliska obronił Draghia
51' Radović górą zagrywał do Ljuboji, ale za mocno. Łapie piłkę Draghia.
52' Komorowski fauluje przeciwnika w środku boiska.
53' GOOOL !!! świetna centra Rybusa na głowę Jędrzejczyka, który trafia w słupek, ale najszybszy przy odbitej piłce był Radović, który strzela szóstego (!) gola w rozgrywkach
55' Groźnie z dystansu strzelał Borysiuk było blisko!
56' brawo Kuciak!, który broni strzał wypuszczonego w uliczkę Grigore
56' brawo Kuciak!, który broni strzał wypuszczonego w uliczkę Grigore. Ładny okres gry z obu stron
59' powinno być 1:1, ale znów świetnie spisuje się Kuciak. Tym razem w sytuacji sam na sam zatrzymał Hereę!
63' Bozowić! trafia w poprzeczkę po strzale z woleja, wyciąnięty jak struna Kuciak nie dałby rady zapobiec bramce, gdyby piłka leciała do siatki
64' Legia wychodziła z kontrą, ale kombinacje Radovicia przyniosły nie więcej jak tylko pozycję spaloną Ljuboi
65' GOOOL !!! Daec skupił na sobie uwagę czterech (!) legionistów i zagrał do niepilnowanego Teixeiry, który strzałem w długi róg precyzyjnie umieszcza piłkę przy słupku
67' GOOOL !!! Kolejna dobitka Radovicia (7. gol w LE!) po tym jak Draghia wypluł piłkę mocno bitą po ziemi w pole karne przez Rybusa. 2:1 dala LEGII!!
70' Żółta kartka dla Janusza Gola.
72' żółta kartka dla słabo grającego dziś Vrdoljaka
73' Rybus próbował w szybkiej kontrze znaleźć w polu karnym Borysiuka, lecz na drodze ku powodzeniu stanął Bożović
77' doskonała wrzutka Rybusa, ale Marcin Komorowski zagubił się przy próbie strzału głową
78' Legia przjęła inicjatywę i atakuje
79' Rybus podał dosłownie piłkę rumuńskiemu bramkarzowi, nie wiadomo o co mu chodziło
80' Za zagranie ręką Janusz Gol otrzymuje drugą żółtą kartkę... W efekcie Legia gra w dziesiątkę...
83' żółta kartka dla Duarte za faul na Rybusie
86' Legioniści szanują piłkę i wymienią dużo podań między sobą.
86' zmiana: Michał Kucharczyk zastępuje Macieja Rybusa.
87' PSV Eindhoven zdobywa trzecią bramkę w meczu z Hapoelem! Jeśli tak zakończą się oba mecze, Legia awansuje!!!
88' Radović świetnie wypatrzył Kucharczyka, ale dobrze interweniował obrońca.
90' z dystansu bardzo niecelny strzał oddał Grigorie
90+2' kolejna dość nerwowa interwencja Kuciaka, ale i tak..był spalony
90+2' zmiana: żegnany owacjami Radović ustępuje pola Wolskiemu
90+3' ważna akcja Ljuboi, który przez 30 sekund przytrzymał piłkę
90+4' GOOOL !!!! Fantastyczna, błyskawiczna kontra Legii; Vrdoljak wypatrzył na granicy spalonego Wolskiego, który pociągnął 20 metrów i zagrał w poprzek boiska do nadbiegającego Kucharczyka, który uderzając z całej siły wpakował piłkę do siatki obok interweniującego Draghii

To już pewne, PSV zremisował z Hapoelem 3:3, Legia wygrała 3:1! Legia już awansowała do kolejnej rundy Pucharu Europy! Idę trochę odsapnąć, zapalić i wracam na mecz Fulham - Wisła