Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Najlepsza książka jaką czytałeś/aś
#1
Witajcie ;)

Swojego czasu nie lubiłem czytać... Lektury szkolne i cały system szkolnictwa wspomógł moją niechęć do książek na tyle, że kompletnie je znienawidziłem. Przyszedł jednak czas kiedy to się zmieniło... Ponad rok temu wybrałem się w 16 godzinną podróż pociągiem do przyjaciela, podczas której sięgnąłem z nudów po książkę i to była mała rewolucja w moim życiu. Od tamtego czasu w wolnych chwilach siedzę w ambitnej lekturze samorozwoju, przerobiłem od tamtego czasu jakieś 20kg książek i stworzyłem niezłą biblioteczkę. Jestem ciekaw jakie tytuły polecają maniacy chomikowej gorączki? :) Kreci was wyobraźnia i nieograniczone możliwości tworzenia świata fantasy czy bardziej naukowa wiedza i chęć doskonalenia się w wielu dziedzinach życia? Stawiacie na światową klasykę, czy może świeże nowości? Czytacie w ogóle? Temat kierowany do ludzi po przebudzeniu ;) "Oddaję głos do studia" i czekam na wasze odpowiedzi :)
  Odpowiedz
#2
Może ja zacznę od autora, bo wszystkie książki tego autora co przeczytałem były dla mnie rewelacją. Nie czytam często, rok temu w wakacje mi się nudziło i zacząłem czytać pierwszą trylogie Licii Troisi (Licia Troisi):

-Kroniki Świata Wynurzonego (Le Cronache del Mondo Emerso),

• Nihal z Krainy Wiatru (Nihal della terra del vento), cz. I
• Misja Sennara (La missione di Sennar), cz. II
• Talizman Mocy (Il talismano del potere), cz. III


Nigdy nie lubiłem czytać, lecz te książki przeczytałem w 3/4 dni a nie są w cale krótkie... i tak mi się spodobały że przeczytałem je jeszcze z 2/3 razy w ciągu następnych miesięcy.
Kontynuacją tej pierwszej (dla mnie najlepszej z całego kopletu), są jeszcze dwie trylogie, tak samo fascynujące jak ta pierwsza. Akcja toczy się w tym samym świecie więc najlepszą rzeczą to czytać wszystko po kolei.
Drugą trylogią są:

-Wojny Świata Wynurzonego (Le Guerre del Mondo Emerso),

• Sekta Zabójców (La setta degli assassini), cz. I
• Dwie Wojowniczki (Le due guerriere), cz. II
• Nowe Królestwo (Un Nuovo Regno), cz. III


I na koniec nie mniej ważna trzecia i ostatnia trylogia:


- Legendy Świata Wynurzonego (Le Leggende del Mondo Emerso),

• Przeznaczenie Adhary (Il destino di Adhara), cz.I
• Córka krwi (Figlia del Sangue), cz.II
• Ostatni bohaterowie (Gli Ultimi Eroi), cz.III

Przepiękne książki ja je czytałem w języku ojczystym autorki, nie mogłem się od nich oderwać, bardzo je polecam :D
Jedyne książki które czytałem z przyjemnością.

P.S. dużo ludzi zaczyna od drugiej trylogii tz. Wojen Świata Wynurzonego, zniechęcam od postąpienia w taki sposób iż dużo się traci i brakują ważne elementy opisane w pierwszej trylogii, dlatego można nie zrozumieć dobrze książki.
[Obrazek: 30829.png]
  Odpowiedz
#3
Witam także mało czytam książki, lecz jedna książka bardzo mnie zaciekawiła, chociaż wypożyczyłem ją z biblioteki tylko po to aby 1 nie dostać z J. polskiego. I tak sobie otworzyłem na pierwszą stronę z nudów po czym zacząłem czytać jej ciekawą do przekazania czytelnikowi fabułę.
Opowieść była na tyle ciekawa, że przeczytałem całą w mgnieniu oka gdyż historia była fantastyczna :)

Mowa tu o książce "Pan Samochodzik i dziwne szachownice" Zbigniewa Nienackiego.

I tak sięgnąłem po kolejne tytuły książek Nienackiego.

Polecam Ok
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz
#4
Ja uwielbiam czytać, jestem chyba uzależniony. Siedem lat temu wyjechałem z Polski, w plecaku pojechał ze mną Tolkien ;) Pierwszy rok na obczyźnie i Władca Pierścieni przerobiony będzie ze czternaście razy ... znam prawie na pamięć hehe. Dziś mam tu ze trzy tony książek, wciąż pojawiają się nowe, od roku używam e-book readera - trochę to ułatwiło mi życie choć pogorszyło nieco jakość czytania - książka na ekranie taka mniej smaczna się robi - nie pachnie.
A najlepsza hmm... chyba każda kolejna :)
  Odpowiedz
#5
Lupastro, powiem Ci, że boje się siadać do tego typu lektury ze względu na to że strasznie wciąga a mi wiecznie brakuje czasu :)

Diablo, to jeszcze za czasów podstawówki i na potrzeby szkolne :D A teraz nic? :)

Przypomniały mi się słowa Carlyle... "Kim się stajemy zależy od tego, co czytamy kiedy zakończymy już standardową edukację. Najlepszym uniwersytetem ze wszystkich jest kolekcja książek."
  Odpowiedz
#6
Buhaj991 napisał(a):Diablo, to jeszcze za czasów podstawówki i na potrzeby szkolne Haha A teraz nic? Usmiech
Dokładnie w podstawówce czytałem. Teraz niestety technologia robi swoje i człowiek nie myśli o książkach, ja także nie.

Ale jestem takiego przekonania, że nigdy nie jest za późno pogrążyć się w świecie książek (cóż zdarzają się i wyjątki) i na każdego przyjdzie czas kiedy sięgnie po książkę.

* sorki za offtop odpowiedziałem na pytanie i dodałem coś od siebie :P
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz
#7
Synonim, kolego, wybacz ^^ Dopiero teraz zauważyłem, że napisałeś minutę przede mną a ja zdążyłem uciec :) No cóż, prawdziwy miłośnik z Ciebie :D 14x powiadasz... Jestem pod wrażeniem :D Uwielbiam ekranizację trylogii Władcy Pierścieni i jestem pewien, że będzie to jedna z nielicznych pozycji fantasy, którą przerobię ;) Słyszałem, że Achaja, czy jak to się pisze, także jest nieziemska... Podobnie jak Saga ludzi lodu. Pewnie kojarzysz obie :)

Odnośnie czytników, zastanawiałem się nad tym ale jeszcze nie praktykowałem :) Zapewne oszczędne i wygodniejsze, ale z drugiej strony książka to książka. Lubie mieć dobrą pozycje na półce ;)

...każda kolejna, hmm - świetnie powiedziane ;)
  Odpowiedz
#8
Mi spodobały się dwie książki, a mianowicie : "Opowieści z Narnii" oraz "W pustyni i w puszczy". :D
  Odpowiedz
#9
Mi się najlepiej czytało książkę A.Sapkowskiego Wiedźmin :)
  Odpowiedz
#10
Jedyna książką którą przeczytałem to:
Zaginiony symbol - Dan Brown
Bardzo ciekawa książka, ciekawe akcje, chociaż pod koniec już nie za bardzo, ale i tak było super :]
Polecam wam ją :)
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najgorsza książka jaką czytaliście adam-as 32 12 253 29.05.2019, 19:53
Ostatni post: neptun
  Książka zalana herbatą Kaiselin 4 6 457 15.09.2016, 23:19
Ostatni post: Kaiselin
  Wszystko co mezczyzni wiedza o kobietach - Niezwykla ksiazka :D Mesajah 5 3 813 07.04.2015, 17:49
Ostatni post: Adiyoshi
  Najlepsza fantastyka Noworoczny 7 4 101 07.12.2012, 20:18
Ostatni post: Noworoczny

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości