Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Rejestr pedofilów i mapa zagrożeń seksualnych.
#1
Ostatnio siedząc w pracy słuchałem radia i trafiłem na dość interesującą dyskusję. Otóż PiS chce wprowadzić "Rejestr pedofilów", a do tego mapę, która będzie pokazywać miejsca zagrożeń seksualnych.
Ok, sam rejestr moim zdaniem jest spoko, bo to może w pewnym stopniu napiętnować takie osoby. Ale teraz wyobraźcie sobie, że na ulicy mieszkają trzy takie same osoby, które noszą to samo nazwisko. Do tego na mapie pokazane jest, że akurat ta ulica znajduje się w obszarze "zagrożonym". Zastanawiam się, jak PiS zamierza rozwiązać ten problem, bo z pewnością mogą tu cierpieć ludzie, którzy są Bogu ducha winni. Dodatkowo, to powoduje jeszcze jeden problem, bo nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy małżeństwo z dzieckiem np. w wieku przedszkolnym kupuje mieszkanie, czy dom w takiej okolicy. Z kolei w tych "czystych" obszarach ceny mogą być windowane w górę przez rzekome bezpieczeństwo.
Co ogólnie myślicie o tym pomyśle? Czy to ma prawo zdać egzamin i pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo dzieci, a przy okazji nie nakręcać spirali strachu? No i pozostaje jeszcze kwestia samosądów i linczów.
  Odpowiedz
#2
Jestem przeciw ujawniania danych. Mapa z zagrożeniami jeszcze tak, ale bez podawania konkretnych nazwisk.


  Odpowiedz
#3
Nie jestem do końca pewny, ale chyba ogólnie sądy mają prawo do podawania danych (imię i nazwisko) osób skazanych prawomocnymi wyrokami bez względu na czyn, który popełnili. Jeśli się mylę, to niech ktoś mnie poprawi. :P Więc stworzenie takiego rejestru, czy bazy danych nie jest żadnym dziwactwem. Ogólnie ustawa zakłada chyba dwa rejestry. Jeden z pełnymi danymi osobowymi, czyli imię, nazwisko, numer pesel, adres. Ten ma być dostępny dla służb mundurowych i pozostałych organów. Natomiast w drugim miałoby znaleźć się imię, nazwisko i chyba zdjęcie takiej osoby (to ostatnie trzeba zweryfikować).
  Odpowiedz
#4
Pedofil powinien być jak najbardziej napiętnowany, ale do diabła bez przesady. Żadnej mapki nawet nie chcę oglądać, bo to psuje okolice. Niech im tatuują na czole, to jest pedofil, wtedy sprawa rozwiązana. Tym pedofilom, którym udowodniono gwałt, to w ogóle mogą uciąć jajka, bo po co im one, skoro nie wiedzą, że pewnych rzeczy nie wolno z ptaszkiem robić?

Akurat tego PISiora trzeba uciąć i to nie metafora.
  Odpowiedz
#5
Ja popieram. I mapkę i ujawnianie danych. Publiczne piętnowanie i skazywanie na życie pod ciągłą obserwacją ze strony odpowiednich służb i pod ciągłym strachem, że sąsiedzi wiedzą i mają pedofila na oku. To najgorsza grupa zwyrodnialców moim zdaniem. Zdaje sobie sprawę, że jakoś to jest uwarunkowane zaburzeniami psychicznymi, ale nie każdy ze skłonnościami pedofilskimi ujawnia te skłonności.
Ktokolwiek, kto kiedykolwiek dopuścił się skrzywdzenia dziecka, powinien cierpieć maksymalnie jak to możliwe.
[Obrazek: Y3AbJ8Z.jpg]
  Odpowiedz
#6
Po co kombinować, jak już dawno powinni wprowadzić przymusowe leczenie. Jest tylko jedno właściwe.

[Obrazek: Fotolia_35599356_Subscription_XLa.jpg]
  Odpowiedz
#7
:D
[Obrazek: 0_1_49990_Lekarstwo_przez_Luksfer87.jpg]
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości