Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Teraz czytam, ostatnio przeczytałem/am...
#1

Drodzy Odjechani, porozmawiajmy o literaturze.


Pochwalcie się, co ostatnio przeczytaliście albo co właśnie czytacie.
Polećcie innym dobrą książkę lub ostrzeżcie przed kiepską lekturą.
Zapraszam!


Ja właśnie zaczęłam:

W poszukiwaniu Mahdiego - Lee Wood

[Obrazek: 83-7150-980-4.jpg]

Książka SF, wyszukana na wyprzedaży i kupiona za 5 zł (nówka!). Na razie zapowiada się ciekawie, podoba mi się poczucie humoru autorki i autoironia głównej bohaterki. Zobaczymy, co będzie dalej.
  Odpowiedz
#2
Właśnie skończyłem czytać niedawno jeszcze raz dwuczęściową powieść "Metro".

Książka o tematyce postapokaliptycznej opisująca życie w powojennym moskiewskim metrze w roku 2033 i 2034. Super klimatOk
  Odpowiedz
#3
Właśnie skończyłem "Świat Finansjery" Terry'ego Pratchetta. A co będzie dalej, chyba mam ochotę się pośmiać, więc sięgnę po Pilipiuka Andrzeja. Nie wiem, czy słyszeliście o serii z Jakubem Wędrowyczem.
  Odpowiedz
#4
Tungar, słyszałam, ale nie czytałam. Po cyklu Oko Jelenia nie wiem, czy mam jeszcze ochotę na cokolwiek tego autora, choć słyszałam, że cykl o Jakubie Wędrowyczu jest dużo lepszy.
  Odpowiedz
#5
Oko Jelenia to dość dziwna seria. Ale Jakub Wędrowycz to zupełnie co innego, można się posikać ze śmiechu. To doskonała seria na poprawę humoru, spróbuj co ci szkodzi.
  Odpowiedz
#6
A ja ku ogólnemu zaskoczeniu wszystkich znajomych czytam "Czterech pancernych i psa" i powiem Wam, że znacznie różni się od filmu.
  Odpowiedz
#7
Ostatnio przeczytałam
John Case - Artysta zbrodni
[Obrazek: 44342932a322bb5238dabe6c33cb8d3690x90.jpg]
Bardzo ciekawa książka, szybko się ją czyta. Opowiada o porwaniu bliźniaków, za którym stoi magik... Polecam!!!

Oraz
Jaye Wells - Rudowłosa
[Obrazek: Rudowlosa_Jaye-Wells,images_big,19,978-8...-481-3.jpg]
Bardzo ciekawa, jeśli ktoś lubi książki o wampirach. Opowiada o zabójczyni, która jest w połowie wampirem, a w połowie magiem. Polecam!!!

Jestem w trakcie czytania
John Case - Kod Genesis
[Obrazek: kod-genesis-99900029483_978-83-7359-655-9_300.jpg]
Zapowiada się ciekawie!!!
Zapraszam na mojego chomika :) Znajdziecie tam książki różnego rodzaju.
  Odpowiedz
#8
Ostatnio nie miałam za bardzo czasu ani głowy do czytania, staram się teraz odrabiać zaległości.
Właśnie zaczęłam czytać polecaną mi od dawna powieść fantasy:

Zawód: Wiedźma, część I - Olga Gromyko

[Obrazek: zawod-wiedzma-czesc-1-b-iext3871819.jpg]

A w międzyczasie robię sobie powtórkę z dobrej polskiej klasyki, jednej z moich ukochanych książek, przy której zawsze płaczę:

Chłopi - Władysław Reymont

[Obrazek: Chlopi_d.jpg]

Przy okazji, potwierdzam słowa Asi post wyżej - również czytałam Artystę zbrodni i to rzeczywiście rewelacyjna książka, świetny thriller. Przeszkadzał mi może tylko czas teraźniejszy w narracji, ale po parunastu stronach można się przyzwyczaić. Również polecam.
  Odpowiedz
#9
Ja szczerze polecam
Rodzinę Borgiów Mario Puzo
[Obrazek: Rodzina-Borgiow_Mario-Puzoimages_big3197...-124-7.jpg]

Serial (który też polecam) obarczony jest pewnymi przekłamaniami. Puzo jest wierny faktom historycznym, choć należy pamiętać, że to powieść beletrystyczna. Szybko i wspaniale się czyta! Sam nie wiem, kiedy ją skończyłem :P
  Odpowiedz
#10
Wreszcie udało mi się dorwać w bibliotece dawno poszukiwaną książkę:

Silmarillion - John R. R. Tolkien

[Obrazek: Silmarillion_John-Ronald-R-Tolkien,image...2808-2.jpg]

Podobno ciężko przez nią przebrnąć, podobno trudno się czyta, podobno jest tylko dla fanatyków Tolkiena...
No nie wiem, jestem już w połowie i czuję, że dziś ją ukończę, jest po prostu rewelacyjna.
Nie będę udawać, że pamiętam wszystkie nazwy geograficzne, imiona królów, książąt i innych bohaterów, że znam na pamięć ich życiorysy i że nie muszę co jakiś czas zajrzeć do indeksu nazw własnych na końcu książki - ale chyba nie o to chodzi.
Liczy się przepiękna historia, opowieść o stworzeniu i dziejach świata, który autor uczynił tak realnym i namacalnym, że wydaje się, że wystarczy wyjrzeć za okno, aby go zobaczyć na własne oczy... :)
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości