Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Tramwaj z gwiazdą Dawida
#1
Władze Warszawy chcąc uczcić ofiary holokaustu puściły na ulice zabytkowy tramwaj z gwiazdą Dawida.
[Obrazek: 83548703110094352234.jpg]
"Wtopa" polega na tym, że takie wozy produkowane były w w chorzowskim Konstalu w latach 50-tych i przez getto jeździć nie mogły.
Oto autentyk:
[Obrazek: Tramwaj_getto_warszawskie_01.jpg]
  Odpowiedz
#2
Co ty się tak czepiasz nazywając wszystko co nie jest w 100% perfekcyjne "wtopą"? Oryginalne tramwaje prawdopodobnie nie są wstanie już jeździć, więc miasto użyło zamienników, które w jakimś stopniu przypominają tamte. Chodzi o symbolikę, a nie o odwzorowanie wszystkiego 1:1.


  Odpowiedz
#3
Takie jak na dolnym (czarno-białym) zdjęciu tramwaje stoją w zajezdni jako okazy muzealne.Niedawno jeden z nich jeździł ulicami. O własnych siłach!
https://wawalove.wp.pl/150-lecie-tramwaj...838704257a

[Obrazek: 53e741efd5c5f3c18d2bce47338b9ca1.jpg]
Dla mnie hańbą jest przedstawianie falsyfikatu jako autentyku. A może puścić taki wóz (też zabytek, tyle ze z lat 60-tych)
[Obrazek: CIMG3821.JPG]
Więc błagam, nie wciskaj mi tu ciemnot na temat tak zwanej "symboliki". W innym wątku też pisałem o fałszowaniu historii.

Tu jeszcze dwa autentyki. Nie pleć więc durnot,ze to nie wtopa.
[Obrazek: 258030.jpg]
[Obrazek: Type_A_electric_tram_in_Warsaw.jpeg]
  Odpowiedz
#4
[Obrazek: Y3AbJ8Z.jpg]
  Odpowiedz
#5
Cytat:Tak, jak w tamtym wątku się zgadzałem że w filmach historycznych należy trzymać się znanych faktów możliwie szczegółowo, tak tutaj uważam, że symbol w postaci gwiazdy i podeszły wiek tramwaju zrobiły swoją robotę czyli przypomniały zwykłym przechodniom o zbrodni holokaustu.
Tylko po co używać wozu z lat 50-tych, skoro ma się "na chodzie" autentyczne egzemplarze z tamtych lat. To duży błąd! Szkoda, że to jeszcze nie wagonik metra. Było by cudaczniej. Lata 40-te (okupacja niemiecka) to jednak co innego niż 50-te (PRL)
P.S .A gdyby tak jako symbol "Brygady Pościgowej" broniącej Warszawy w roku 1939 użyć samolotu Mig-21? Wszelkie anachronizmy wywołują u mnie poczucie niesmaku.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gwiazda "Jackassa" nie żyje Saibo 4 3 387 26.07.2011, 11:24
Ostatni post: Sebastian

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości