Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Ubezpiczenie i przegląd sprowadzonego samochodu.
#1
[Obrazek: 98687577.jpg]
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
"You think you know me..."


  Odpowiedz
#2
Powiedz mi czy jak kupiłeś ten samochód miałeś jakieś blachy z kraju z którego był sprowadzony, jeżeli tak to niepotrzebnie go rejestrowaleś . W ogółem to pierwsza rejestracja musi się odbyć po opłaceniu akcyzy i przeglądzie zerowym potem opłata recyglingowa i rejestracja pojazdu. Jeżeli byś jechał na lipnych blachach i zatrzymała by cię policja dostaniesz tylko mandat i zakaz dalszej jazdy tym pojazdem. Ja rejestrowalem nie jeden pojazd kupiony zza granicą i nigdy mnie nie złapali jezdzilem na lipnych własnoręcznie zrobionych blachach i tylko z ubezpieczeniem, na przegladzie się do tego nie przyczepią.

ogólnie jeżeli masz blachy tymczasowe i ubezpieczenie to nie ma problemu, tylko czy masz przegląd zerowy ... bo chyba bez tego nie da się wgl zarejestrować pojazdu. Jeżeli policja zatrzyma bez przeglądu to zatrzymuje dowód i auto musisz zabrać lawetą ew. Pozwoli jechać do najbliższej stacji kontroli pojazdów.
  Odpowiedz
#3
Ja miałem ubezpieczenie na 30 dni od mojego handlarza, a blachy miałem niemieckie. Problem leżał tylko w przeglądzie, bo niemieckie papiery miały przegląd dwuletni i gościu powiedział, że w Polsce trzeba zrobić nowy bo obowiązuje roczny. no i jechałem trochę na ryzyku, ale do stacji diagnostycznej było ok (na szczęście była blisko). Jedyny minus tego kupna to, że się okazało, że muszę geometrię zawieszenia zrobić w Zabrzu.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakie części do samochodu? ignacyy91 6 2 273 15.03.2019, 14:02
Ostatni post: daruncia
  Opony letnie do samochodu senses09 1 1 134 14.08.2018, 07:50
Ostatni post: Mareczek189
  Czy korzystacie z komunikacji miejskiej czy z samochodu? amb00 7 1 473 29.06.2017, 18:31
Ostatni post: Demanufacture
  Ile Was kosztuje utrzymanie samochodu? amb00 15 2 830 03.10.2016, 13:54
Ostatni post: Demanufacture
  Opłaca się zamontować instalację gazową do samochodu honda? Drekizan 12 6 478 04.05.2015, 16:38
Ostatni post: Drekizan

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości