Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Yac Another clean
#1
Zainstalowałam Yac Another clean i chcę zapytać czy kotos go już miał i czy jest bezpieczny??Nie mogłam ani CCleaner ani Malwaresem , Adw Cleaner jeszcze próbowałam innymi programami usunąć PUB Optional Search Protect A -bez skutku.
Ten program w końcu mi usunął ale zastanawia mnie jedno w punkcie oczyszczanie jest opcja wyczyść system i śmieci i mam aż 1,24 GB to chyba tak nie może być. Oczywiscie tego nie zrobiłam ale czy warto trzymać taki program. Proszę o opinie
dołączam obrazy z tego programu
[Obrazek: 1w_zps25279b5b.jpg]

[Obrazek: 2w_zps2a077aff.jpg]
  Odpowiedz
#2
Takie programy raczej nie są jakimiś groźnymi jeżeli o to chodzi. Choć nigdy nic nie wiadomo. Tego typu programy mają to do siebie, że nie pokazują co usuwają. Raczej nie usuwają pliki systemowe, ale niekiedy jakieś dosyć ważne pliki typu .txt czy .pdf itd.

Tak czy inaczej skoro program działa, - zdołał pomyślnie odinstalować te piąte koło u wozu - to wynika, że raczej dobrze spełnia swoje funkcje i można bezpiecznie z niego korzystać. Sam nigdy go nie miałem na kompie, więc to tylko moje zdanie ;) - Nie wiem jak, to będzie w praktyce. :P
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#3
Powiem tak. Wywal ten syf i jak najszybciej go odinstaluj. Dlaczego? Nie jest to jakiś zbytnio szkodliwy program, ale zmniejsza bezpieczeństwo w Internecie, umożliwiając aplikacji innych firm dostęp do komputera. Tzn, że może instalować się z jakimś crapem, bez twojej wiedzy. Poza tym podaje on wyniki, nie do końca zgodne z prawdą. Po prostu je fałszuje. Wyświetla błędy, które najzwyczajniej w świecie nie istnieją. Przykład bardzo możliwy z tym: "PUB Optional Search Protect A" jak to możliwe, że bardzo dobry program typu: Malwarebytes Anti Malware, przeoczył coś czego nie powinien? W moim wypadku zawsze wykrywał tego typu pliki, a tu prawdopodobnie nie mógł, bo one nie istnieją... Jest wiele lepszych zamienników tego programu służących do optymalizacji, Pierwszy lepszy to TuneUp Utilities.. Polecam usunięcie, i przeczyszczenie późniejszym programem: CCleaner. Takie jest moje zdanie.
  Odpowiedz
#4
Dziekuje bardzo za odpowiedzi. Kompa musiałam oddać do specjalisty, ponieważ wirus o którym pisałam znowu sie pojawił a Yac Another clean wyrzuciłam bo mi też podpadał. DZIEKI
  Odpowiedz
#5
Moim skromnym zdaniem całkiem niepotrzebnie Ponieważ PUB Optional Search Protect A to nie jest wirus tylko jest sklasyfikowane jako potencjalnie niepożądane oprogramowanie. Zwykle nie robi to jakiejś szkody, bo zazwyczaj jest to jakiś program dołączany do instalatorów. Niepotrzebnie trudziłaś specjalistę i wydawałaś pieniądze o ile jakieś wydałaś, ponieważ wystarczyło:

1. Usunąć Yac Another Cleaner
2. Usunąć w Panelu sterowania programy z których nie korzystasz, albo o których nie mialaś pojęcia, że się na komputerze znajdują. Sekcja: Start---->Panel Sterowania---->Programy---->Programy i funkcje ... Obczajasz i ewentualnie usuwasz
3. Przeczyścić komputer (rejestr również) CCleanerem.
4. Przeskanować Malwarebytes Anti Malware

Gwarantuje, że nie miałabyś problemu później :)
  Odpowiedz
#6
Apropo czyszczenia ja też muszę się za nie wziąć bo, powoli komp siada :D
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#7
Jak potrzeba komuś pomocy z tym, jak się zabrać, co można bezpiecznie powyłączać, by nie narobiło problemów i nie zagrażało utratą bezpieczeństwa, a skutkowało wzrostem wydajności, jak pozmieniać ustawienia, czy odpowiednio dostosować efekty, pracę, pod kontekstem maszyny na której pracujemy, to dajcie znać, mogę poświęcić chwilę czasu i pomóc tym, którzy boją się coś zepsuć, schrzanić, albo nie mają zbytniego pojęcia: Co i jak.
  Odpowiedz
#8
Musiałam dac do informatyka, ponieważ czyściłam wszystkim o czym piszesz i nic nie pomogło. Wyczytałam, ze jest to wirus, który miesza w kompie i rzeczywiscie mi to robił np. zmieniał daty pobrania programów i co chwile przybywało innych wirusów nawet jak mało wchodziłam na strony inter.
Monoceros, dziękuje jak tylko bede potrzebowała pomocy na pewno sie zgłoszę, na razie wszystko gra :) pozdrawiam
  Odpowiedz
#9
Żeby nie być złośliwym i nie drążyć niepotrzebnie tematu skoro sprawa została rozwiązana, ale powiem Ci w takim razie, że to nie wina tego PUP, a prawdopodobnie czego innego, czego Malwarebytes AntiMalware Ci nie wykrył (Co bardzo jest dziwne, bo a wysoko skuteczność wykrywania). Nie czepiam się, ale widząc problem jestem ciekaw jak ten informatyk go rozwiązał i co było przyczyną, bo pewnie Ci o tym powiedział ;) Polecam też zapoznać się z pojeciem Potencial Unwanted Program
https://www.google.pl/search?q=PUB+Optio...3&ie=UTF-8
Pojęciem https://pl.wikipedia.org/wiki/Adware

"PUP" to tylko sponsorskie śmieci, dla Użytkownika nie są żadnym zagrożeniem.
Natomiast dla komputera to już inna sprawa, bo większość z nich ingeruje w System, a niektóre bardzo obciążają komputer.

I jeszcze pytanko na koniec: Skąd wiesz, że przybywały Ci inne wirusy?
  Odpowiedz
#10
Jak zaczyna mi komputer głośniej chodzic to sprawdzam czy mam wirusy i przewaznie sie nie mylę. Sprawdzam Malwaresem i dlatego wiedziałam, ze mam nie tylko ten powtarzajacy sie PUB Optional Search Protect A ale wiele innych. Nie znam się na kompie tylko tyle co wyczytam i dlatego trochę sie wystraszyłam jak dużo złego było na temat w/w wirusu Nie pytałam jakim programem usunał ale na razie od tej pory mam czysty kom. Na pewno zapoznam się co napisałeś- dzięki

Dopisuje- te strony co podaleś to wszystkie czytałam, niby pisza, ze to nie wirus ale zachęcają do usuniecia
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości