Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Airsoft - Pasja i Hobby
#1
[Obrazek: 418mk6SY5rL._SX385_.jpg][Obrazek: 716_2.jpg]

Dla niektórych Airsoft to nie tylko niedzielne strzelanki na zasadzie "my tu, wy tam i się nawalamy", ale również pasja i hobby, której poświęcają wiele czasu i zaangażowania. Dobrym przykładem mogą być grupy rekonstrukcyjne. Ich członkowie poznają różne zagadnienia, trenują taktykę("walczą" zarówno w mieście jak i terenie niezabudowanym), zgrywają się między sobą zespołami, uczestniczą we wszelakiego rodzaju szkoleniach(pierwsza pomoc; walka wręcz; alpinistyka miejska; czarna czy zielona taktyka; obsługa broni itd.), starają się jak najbardziej odwzorować daną jednostkę(m. in. zakup tego samego sprzętu i umundurowania często tych samych firm, po przez te same techniki działania, a nawet przez obcinanie włosów czy zapuszczanie bród, aby jak najbardziej odwzorować żołnierzy czy policjantów). Informacje wyszukują w różnych filmach z treningów, prawdziwych akcji, analizują zdjęcia; czytają masę artykułów i książek skąd wyłapują te kilka jakże cennych szczegółów(z doświadczenia wiem, że na interesujące rzeczy często trafia się całkowicie przez przypadek). Jednak ta pasja jest tez kosztowna - pieniądze wydane na sprzęt wynoszą od kilku do kilkunastu tysięcy(wbrew pozorom najwięcej wdaje się na drobnostki...).

[Obrazek: Ruinstaden%252520240509%252520152.jpg] [Obrazek: najemnik.jpg]
[Obrazek: 23684_381734732749_366402642749_4362492_243567_n.jpg]

Jest wiele grup rekonstrukcyjnych, a każda z nich wzoruje się na jakieś jednostce czy armii. Są grupy, które odtwarzają np. amerykańskich SEALs, brytyjski SAS, Wojsko Polskie czy rodzime AT , a także jednostki historyczne(GRH - Grupy Rekonstrukcji Historycznej), np. niemieckie Wafen SS z drugiej wojny światowej, artyleria Napoleona czy rycerze ze średniowiecza.

[Obrazek: Ruinstaden%252520240509%252520132.jpg][Obrazek: StrefaMilitarnaZlot2011.jpg]

Jako przykład tego umieszczam 2 filmy stworzone przez właśnie takie grupy:

Charlie Tango Whiskey:

[Obrazek: 23684_382409872749_366402642749_4385838_1488604_n.jpg]

Jest to dość ciekawa produkcja, ponieważ film jest w części interaktywny dla widza(tzn. mamy wybór w pewnych miejscach filmu czy np. chcemy jechać jako pasażer czy kierowca albo, gdy grupa szturmowa napotyka minę-pułapkę w budynku wybieramy czy wzywamy sapera czy żołnierz ma rozbroić samemu). Ponadto jest realistyczny widok oczu operatorów(wykorzystując słownictwo z gier - z pierwszej osoby). Podsumowując fajny klimat, dobry sprzęt, ciekawy pomysł - polecam obejrzeć!

[Obrazek: 23684_382030272749_366402642749_4373848_3910667_n.jpg]

Tutaj znajduję się ten film oraz zdjęcia z produkcji, prezentacja zespołu i gadżety.
Tutaj Charlie Tango Whiskey na Facebooku.

THE CRUX:

Polski krótkometrażowy film stworzony przy udziale 2 grup rekonstrukcyjnych AT: SPAP Kraków i Katowice. Ciekawa koncepcja i wykonanie. Gdy zobaczyłem zwiastun nie mogłem się doczekać pełnej wersji, a gdy ta się pojawiła trochę się zawiodłem z powodu dość sztucznych dialogów mimo to polecam obejrzeć te produkcję.

Zwiastun:


Pełna wersja:



To tylko 2 przykłady działań grup rekonstrukcyjnych. Można je spotkać na pokazach z różnych okazji, festynach, zlotach i innych imprezach(szczegółowych przykładów mam multum dlatego nie podaje, ale jeśli ktoś będzie chciał więcej to wrzucę kilka linków ;)). Tak pokrótce chciałem przedstawić pasje, która również ja sam podzielam ;) Proszę o komentarze i zapraszam do innych tematów w dziale Militaria. :)

[Obrazek: 23684_382820387749_366402642749_4392865_7431252_n.jpg]
"Może nie zawsze wykonuje zadania perfekcyjnie, ale zawsze najlepiej jak potrafię..." Marcus Luttrell
"Rzeczą żołnierza jest stworzyć dla Ojczyzny piorun, który błyska, a w razie potrzeby - uderzy" Józef Piłsudski

  Odpowiedz
#2
Dzięki za film o Charlie Tango Whiskey obejrzałem i jestem pod wrażeniem:OK

Pamiętam jak z początku moje ASG to było UZI na kulki z odpustu za kilka złotych i szaliko-kominiarka. Z czasem sprzętu zaczęło przybywać, znajomości również i co najważniejsze umiejętności i wiedzy potrzebnej do tego.

Należę teraz do grupy SPAP Kielce. Jest to Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczno Paramilitarny Kielce. Jest to grupa utworzona niedawno przez ludzi, którzy swoją przyszłość wiążą z Policją. Dostać się do nas bardzo trudno ale bardzo łatwo wylecieć. Tutaj potwierdzę, to co napisał Cień, że ta pasja jest bardzo droga.

Również przedstawię kilka filmów z jednostek SPAP z różnych części Polski:







W naszej grupie prowadzone są dodatkowo ćwiczenia z walki wręcz, pierwszej pomocy, alpinistyki miejskiej, walki w terenie zurbanizowanym (czarnej taktyki).


Selekcja do grupy prowadzona jest 2 lub 3 razy w ciągu roku. Osoby mieszkające na terenie miasta Kielce lub w pobliżu, które w przyszłości wiążą swoje nadzieje z Policją, i które są ponad przeciętnie sprawne fizycznie mogą skontaktować się ze mną. Na chwilę obecną nie mogę więcej napisać gdyż nie wiem co by powiedział na to mój dowódca:D
  Odpowiedz
#3
Ja właśnie planuję się zakręcić w tych tematach. Jak myślicie, od czego zacząć? Jaki sprzęt, outfit, ochraniacze? Chętnie poczytam razem z jakimiś linkami/screenami do sklepów. Z góry dziękuję!
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości