Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Alkoholowe powiedzenia Polaków
#1
Ze mną się nie napijesz?
Chluśniem bo uśniem!

A Wy jakie znacie powiedzonka? Piwko
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

  Odpowiedz
#2
Człowiek nie wielbłąd- napić się musi :D
  Odpowiedz
#3
Tyrtum pyrtum, oby nam się, jadą wozy kolorowe, skacze zajączek po łączce, jedzie ksiądz na karuzeli, Lata Tadek po orbicie, siup bo procenty uciekają, Siup, bo w dziób!, pobrał emeryt emeryturę, po dziabągu (lub po maluszku), skacze małpa na gumie, zdrowie nasze w gardła nasze, no to cyk jak powiedział budzik do zegarka, hop siup cztery baby osiem d*p, bum cyk cyk, kręci młynarz kołem, rym cym cym z du*y dym, rach ciach ciach babkę w piach, umcia umcia pękła gumcia, Kręci cement betoniara, zagraj jasiu na cymbałkach, no to na jedną nóżkę.
Eeeche, wymieniłem chyba wszystkie z serialu Świat według Kiepskich, jeśli nie to większość.
Temat mógłby się nazywać, Alkoholowe Toasty Polaków ;)
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
  Odpowiedz
#4
Piwo grzeje, Piwo chłodzi PIWO NIGDY nie zaszkodzi :)
A we mnie samym wilki dwa oblicze dobra oblicze zła
walczą ze sobą nieustannie wygrywa ten, którego karmię
  Odpowiedz
#5
Kac morderca nie ma serca,
Piwo z rana jak śmietana!

Heh nieźle, czekam dalej :D
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

  Odpowiedz
#6
I na drugą nóżkę :D

A tak mi się pewna teoria przypomniała, trochę offtop, dlatego w spoilerze.


— Radziłem mu — mówił — iżby siemię konopne w kieszeni nosił i po trochu spożywał. To tak ci się do tego przyzwyczaił, że teraz coraz to ziarno wyjmie, wrzuci do gęby, rozgryzie, miazgę zje, a łuskwinę wyplunie. W nocy, jak się obudzi, także to czyni. Od tej pory tak mu się dowcip zaostrzył, że i najbliżsi go nie poznają.
- Jakże to? — pytał starosta kałuski.
— Bo w konopiach oleum się znajduje, przez co i w głowie jedzącemu go przybywa.
— Bodajże waszą mość! — rzekł jeden z pułkowników. — Toż w brzuchu oleju przybywa, nie w głowie.
— Est modus in rebus [ na wszystko jest sposób]! — rzecze na to Zagłoba — trzeba co najwięcej wina pić: oleum, jako lżejsze, zawsze będzie na wierzchu, wino zaś, które i bez tego idzie do głowy, poniesie ze sobą każdą cnotliwą substancję. Ten sekret mam od Lupuła, hospodara, po którym jak waściom wiadomo, chcieli mnie Wołosi na hospodarstwo posadzić, ale sułtan, który woli, by hospodarowie nie mieli potomstwa, postawił mi kondycję[35], na którą zgodzić się nie mogłem.
— Musiałeś waść siła konopnego siemienia i sam zażywać? — rzekł na to pan Sobiepan.
— Ja nie potrzebowałem, ale waszej dostojności z całego serca radzę! — odparł Zagłoba.
(...)
— A słonecznikowe ziarna nie mogą konopnych zastąpić?
— Mogą — odrzekł Zagłoba — jeno ponieważ olej ze słoneczników jest cięższy, przeto trzeba wino mocniejsze pić od tego, które teraz oto pijemy.
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] Staram się pisać poprawnie
  Odpowiedz
#7
Jak się nie wypije jak sie wypije :)
Nigdy nie jest tak jak byś my chcieli... ale jest tak jak być powinno...
  Odpowiedz
#8
Od wódki rozum krótki.
Alkohol twój wróg, więc lej go w mordę!
  Odpowiedz
#9
Polak nie kaktus pić musi. :D

Toasty z serialu Kiepscy:
Cytat: Bum, cyk, cyk.

Cim-ci-rym-cim dałabym-cim-ci.

**** kościotrupa.

Hop, siup, cztery baby, osiem dup.

Jadą wozy kolorowe.

Jak to mówią, chluśniem, bo uśniem.

Jan Sebastian BACH.

Jedzie ksiądz na karuzeli.

Jedzie pociąg do Berlina.

Kręci cement betoniara.

Kręci młynarz kołem.

Lata Tadek po orbicie.

No to chlup w ten kaczy dziób.

No to cyk – jak powiedział budzik do zegarka.

No to enter.

No to na jedną nóżkę.

Oby nam się!

Pierdykniem, bo odwykniem!

Piłka, bramka, gol!

Pimpuś, pimpuś.

Po dziabągu / maluszku.

Pobrał emeryt emeryturę.

Polak, Węgier – dwa bratanki i do flaszki, i do flaszki.

Poszła żabka spacerować.

Rach, ciach, ciach, babkę w piach!

Rym, cym, cym, z ***** dym!

Siup, bo procenty uciekają.

Siup, bo w dziób!

Skacze małpa na gumie.

Skacze zajączek po łączce.

Tyrtum-pyrtum.

Umcia, umcia, pękła gumcia!

Wiwacik!

Wszechświat cieszy.

Zagraj, Jasiu, na cymbałkach.

Zdrowie nasze w gardła nasze.
Źródło: wikiquote.org
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz
#10
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Napoje alkoholowe ? Borat 7 3 297 01.10.2015, 15:49
Ostatni post: baca
  Niechęć Polaków do... bronmus45 4 3 567 04.10.2014, 23:58
Ostatni post: bronmus45
  Śmiertelna dawka alkoholu, która nie dotyczy polaków. Gospodarz 6 2 012 13.09.2013, 16:27
Ostatni post: Gospodarz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości