Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Alternatywa dla pirackiego uploadu na chomika - dyskusja
#1
Widać ludzie wolą spędzić więcej czasu na kombinowaniu jak wyłudzić punkty, niż na uploadowaniu
czy chomikowaniu punktów. Szczerze? Gdyby nie te punkty nie byłoby problemu. To co teraz dzieje się z tym
chomikuj.pl jest poniżej krytyki. Powinni płacić uploaderom i nie byłoby problemu.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#2
Sebastian napisał(a):Powinni płacić uploaderom i nie byłoby problemu.

A co oni mieliby uploadować, żeby administracja zarabiała później na pobieraniu? Bo ja np. nie ściągam czyjejś grafiki, zresztą pobranie takowej jest bezpłatne bo zazwyczaj mieści się do 1 MB poza tym co tydzień jest 50 MB na pobieranie za darmo w podstawowym koncie. Poza tym na co komu Maniac jak za 10GB to grafiki nie da rady tygodniowo ściągać, a za 40 GB miesięcznie to już pewnie wcale.
Podaj jeden przykład plików, nie łamiących praw autorskich twórców tego pliku, ani nie wymagających licencji na pobranie na którym akurat chomikuj.pl mogłoby zarobić na swoje utrzymanie i sztabu informatyków.
[Obrazek: Oh_yes_its_free-1338710999.png] ftp://109.196.92.86/Poradniki
user: user
hasło: user

[Obrazek: Userbar-1340978593.png]
Używaj przycisku [Obrazek: postbit_reputation.gif] rozważnie!!!
Zamiast pisać post pod postem użyj przycisku [Obrazek: postbit_edit.gif]

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
  Odpowiedz
#3
Blachu82 napisał(a):Podaj jeden przykład plików, nie łamiących praw autorskich twórców tego pliku, ani nie wymagających licencji na pobranie na którym akurat chomikuj.pl mogłoby zarobić na swoje utrzymanie i sztabu informatyków.

Teoretycznie możemy wgrywać swoje zdjęcia , notatki, materiały ze szkoły, filmiki z wakacji czy z jakiegoś koncertu , własne wideoklipy jak na youtube, lub inne własne nagrania. Darmowe programy , wersje trial, demo czy shareware itd. itp.
Teoretycznie z tego można pobierać zdecydowanie ponad 50MB nawet te 10GB tygodniowo....Teoretycznie chomikuj powstało właśnie do przechowywania takich plików - zgodnie z prawem.



Niech mi teraz ktoś powie ,że teoria się nie różni od praktyki:D
  Odpowiedz
#4
Szczerze wątpię, żeby autorzy pomysłu faktycznie o tym myśleli, ale to faktycznie byłoby zgodne z prawem, ale nie prawem rynku. Kogo obchodzą moje zdjęcia z wakacji. Kup 2 GB transferu przez smsa żeby obejrzeć grubą babę na trampolinie albo kumpla lejącego z drzewa na przykład.
[Obrazek: Oh_yes_its_free-1338710999.png] ftp://109.196.92.86/Poradniki
user: user
hasło: user

[Obrazek: Userbar-1340978593.png]
Używaj przycisku [Obrazek: postbit_reputation.gif] rozważnie!!!
Zamiast pisać post pod postem użyj przycisku [Obrazek: postbit_edit.gif]

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
  Odpowiedz
#5
saturas napisał(a):Teoretycznie możemy wgrywać swoje zdjęcia , notatki, materiały ze szkoły, filmiki z wakacji czy z jakiegoś koncertu

Filmików z koncertu nie możesz wgrywać ponieważ łamiesz prawa autorskie, nie ważne że Ty je nagrałeś skoro nie masz praw autorskich do piosenek zespołu :)
  Odpowiedz
#6
Blachu82 napisał(a):Szczerze wątpię, żeby autorzy pomysłu faktycznie o tym myśleli, ale to faktycznie byłoby zgodne z prawem, ale nie prawem rynku. Kogo obchodzą moje zdjęcia z wakacji. Kup 2 GB transferu przez smsa żeby obejrzeć grubą babę na trampolinie albo kumpla lejącego z drzewa na przykład.

Hehe no wiadomo ale gdyby pisało jasno na białym zapraszamy po nowości filmowe to chomikuj by zamknęli jeszcze przed pobraniem 1 pliku z ich serwera ;P

szalony napisał(a):Filmików z koncertu nie możesz wgrywać ponieważ łamiesz prawa autorskie, nie ważne że Ty je nagrałeś skoro nie masz praw autorskich do piosenek zespołu

Możliwe, ale jakby nie było sam go nakręciłeś , zapłaciłeś za bilety do tego to nie jest teledysk danego autora tylko koncert który można spokojnie nagrać , do tego sam dźwięk nie jest czysty więc nie nadawał by się do słuchania muzyki ze względu na tłum i szumy stąd też zostało by to moim zdaniem uznane jako zgodne z prawem, choć mogę się mylić... ja tam nie mam takich rzeczy u siebie ;P
  Odpowiedz
#7
Saturas wyprzedziłeś mnie.
Tak można by uploadować trailery, dema gier, dema programów, 1 minutowe próbki muzyki naprawdę
nazbierałoby się tego dużo. Pomyśl na przykład serwis dobreprogramy.pl udostępnia dema, darmowe programy
i miesięczny transfer na ich serwerach jest na pewno bardzo duży.

Po drugie serwis chomikuj.pl w założeniu miał być dyskiem wirtualnym dostępnym dla ludzi,
tak więc niech wprowadzą opłaty za korzystanie z konta i np. 15Gb miejsca na ich serwerze, natomiast każde
powiększenie dysku niech będzie płatne.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#8
Dla prywatnych celów to dobre rozwiązanie to trzymanie danych na utworzonym emailu teraz załączniki sa durze nawet do 100mb skrzynki maja nawet 20gb. i ochrona danych osobowych czyli to wasza prywatna sprawa co tam trzymacie i nikomu nic do tego.
Zawsze można udostepnić dostęp do skrzynek zaufanym znajomym.

Publicznie niestety nieda rady jeżeli wygrają sprawę z chomikuj to wszyscy się przestraszą nawet torrenty mogą ucierpieć

Istnieje jeden pomysł ale niewiadomo jak by było z jego realizacją.
Mianowicie pliki uploadowane przed samym uploadowaniem musiaby zostać
zabezpieczone programem do kodowania taki plik można otworzyć tylko znając
szyfr do pliku wiec organizacje broniące praw autorskich autorskich mosiałyby same złamać prawo i próbować złamać szyfr a to nielegalne bo to włam do kogoś danych.
Tylko jak legalnie nienarażając użytkownika dać mu szyfr do pliku.
Niemówie tu oczywiście o tandetnym winrarze tylko o profesjonalnym programie do szyfrowania.Np. BoxCryptor 1.3.2

Co o tym myślicie ?
  Odpowiedz
#9
Taak, od razu szyfrujmy kluczem publicznym. Najlepiej całą komunikację i dyski, bo ktoś w CIA może sprawdzić klucz na naszym komputerze. Wiem! Przepisujmy je z kartek. O nie, są satelity.
Ludzie, chce wam się wypisywać te idiotyzmy i bzdury?
Już pomijam, że torrenty nie ucierpią póki ktoś się nie zainteresuje konkretnie nimi. A pozew wobec jakiegoś serwisu, który będzie się ciągnął następne lata z pewnością im nie zaszkodzi. Osoby, które by na tym zarabiały pewnie chętnie udostępniłyby dostęp do wykupionych 15TB dysku google (o ile jakieś punkty w regulaminie nie pozwalają googlowi sprawdzać co tam trzymamy).
Uproszczając - nie ma alternatywy. Chomikuj w założeniu było serwisem pirackim, z tego powodu nie ma serwerów w Polsce. Naiwne pomysły tutaj mnie rozbrajają - powinni płacić za upload plików. Noo, a salony samochodowe powinny płacić za przywożenie im kradzionych samochodów, które mogliby sprzedać.
Uploaderzy doskonale wiedzą, że łamią prawo - i czerpią z tego korzyści majątkowe. Muszą się liczyć z tym, że policja i inne instytucje będą starały się to utrudniać, tak jak złodziejom utrudnia się kradzież samochodów. Nikt cię nie zmusza do uploadowania nielegalnych plików - śmiało, zacznij wgrywać dema, nagrania, etc. Droga wolna. Ale nie dorobisz się na tym.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kolejna blokada chomika MASSIVE bogdanbig 6 8 150 03.02.2014, 16:23
Ostatni post: B0hazard
  Agencja Hetman wchodzi na chomika tien1990 4 4 258 17.01.2013, 19:37
Ostatni post: Suicider
  Blokada chomika Twistek 3 2 609 31.12.2012, 13:09
Ostatni post: Twistek
  Włamanie na chomika pawel4325 4 3 528 01.12.2012, 10:31
Ostatni post: pawel4325
  Chomik kiloabajt nie robi uploadu elegancik1900 1 2 016 27.11.2012, 15:11
Ostatni post: indiana105a

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości