Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Bądź dobrym przykładem dla dzieci!
#1
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

  Odpowiedz
#2
Filmik fajny i w 75% prawdziwy. Szkoda tylko, że wielu rodziców nie zwraca uwagi na to, że ich dzieci są jak gąbki a oni sami wzorami dla nich, pierwszymi bohaterami (najczęściej).
A już zupełnie inną sprawą jest to, że coraz więcej rodziców usiłuje wychowywać dzieci "bezstresowo" robiąc to źle albo, co według mnie gorsze, nie robi tego wcale, uważając, że to obowiązek szkoły i pedagogów.
  Odpowiedz
#3
Nikt nie jest święty. My też dajemy przykład dzieciom z otoczenia. Palimy, pijemy bez umiaru, klniemy na ulicy, jesteśmy wobec siebie nieuprzejmi, mściwi. W ten sposób zatruwamy społeczeństwo. Nikt nie jest święty.
  Odpowiedz
#4
Swordancer napisał(a):Palimy, pijemy bez umiaru, klniemy na ulicy, jesteśmy wobec siebie nieuprzejmi
Wybacz, Sword, ale jeżeli pijesz i palisz bez umiaru przy dzieciach to bardzo Ci współczuję.
Nie klnę na ulicy, głośno bynajmniej, więc mów za siebie. Czasem jakaś panienka mi wyskoczy, ale umiem się z reguły wysławiać w bardziej cywilizowany sposób. Tym bardziej, jeśli jest u mnie ktoś z dzieckiem albo ja odwiedzam "dzieciatych" znajomych. No i z reguły jestem uprzejma, tak mnie wychowali. Chyba, że ktoś wobec mnie wykazuje zaawansowane chamstwo na ten przykład.
Zresztą, naprawdę wiele zależy tutaj od tego, jak rodzic tłumaczy dziecku otaczającą je rzeczywistość.
  Odpowiedz
#5
Demanufacture napisał(a):Wybacz, Sword, ale jeżeli pijesz i palisz bez umiaru przy dzieciach to bardzo Ci współczuję.

Nie ma czego współczuć. Ja po prostu lubię pić dużo wody, ale z paleniem w piecu, to już inna kwestia.

Mówię o ogóle, nie o Tobie, czy sobie kobieto. Czy ja pytałem o to jak się zachowujesz, czy coś zasugerowałem? Jakoś nie widzę...

Oczywiście, że rodzice to pierwowzór dla dzieci, ale szkoła, znajomi, no i zwykli ludzie tacy jak my również. Gdzie bym nie wyszedł, to ludzie klną, obrażają się, a już szczególnie najczęściej bywają zwyczajnie nieuprzejmi, gdy dzieci w koło pełno. Poza tym na świecie dzieją się takie rzeczy, że nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić, że ludzie kiedyś wyzbędą się nienawistności. Ja tam z resztą rozpisywać się nie będę, bo dzieci nie mam i za autorytet nie posłużę. Nie takie świętoszki wychowywały pogrom. Psychologię ogarniam, ale praktyka to zupełnie co innego, czasem dzieci mają takie kaprysy i nieprzewidywalne wybryki jak kobiety, gdy mają focha. Niby wszystko było w porządku, a nagle BUM!
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przemoc wobec dzieci?! Karol 8 3 942 12.04.2012, 20:50
Ostatni post: vipper
  Szpital Bielański w morduje dzieci! Karol 0 1 374 02.02.2012, 12:29
Ostatni post: Karol
  Nie bądź Karpiem! Nie daj się złowić! Karol 0 1 353 22.12.2011, 22:33
Ostatni post: Karol
Information Bądź czujny w okresie Wszystkich Świętych Karol 2 2 443 20.11.2011, 17:36
Ostatni post: arekcoupe

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości