Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Bezsenność
#11
To tak po kolei:
byłem u lekarza rodzinnego, zaleca zmianę pracy - nie w tym kraju.
mam partnerkę
tabletki bez recepty przetestowałem już chyba wszystkie - jak dla mojego organizmu są dobre na jedną, czasem dwie noce, później "zabawa" zaczyna się od początku.
Domowych sposobów próbowałem jak tylko zaczęła się moja bezsenność.
Zaczynam wierzyć w teorię bezsennych, że to trzeba polubić i przywyknąć.
  Odpowiedz
#12
Mnie też żadne tabletki nie pomagają, nawet relanium, że o tych na receptę już nie wspomnę.
REDone, rozumiem, że zasypiasz późno, a czy jeżeli rano nie musisz wcześnie wstać/iść do pracy i możesz spać do oporu, to przesypiasz te 6-8 godzin, jesteś później wyspany w ciągu dnia?
  Odpowiedz
#13
Niestety muszę wstać dość wcześnie więc przy dobrych układach śpię góra 3-4 godziny, choć na ogół około2 godzin musi mi wystarczyć - trochę odpocząłem przez ten weekend, nie wiem tylko na jak długo mi to wystarczy.
  Odpowiedz
#14
Polecam publikacje: "Sen mistrza" 7 link w goolach najlepiej ;) lub "Sztuka spania i wstawania" 3 link. Jest to troszkę inne podejście do sprawy.
  Odpowiedz
#15
(06.05.2012, 16:30)Kasztelan7 napisał(a): Polecam publikacje: "Sen mistrza" 7 link w goolach najlepiej ;) lub "Sztuka spania i wstawania" 3 link. Jest to troszkę inne podejście do sprawy.

Chętnie przejrzę - każdy sposób trzeba sprawdzić. Ponadto będę miał dodatkowe zajęcie jeżeli nie będę mógł spać.
  Odpowiedz
#16
REDone, czyli generalnie gdybyś rano miał możliwość spać dłużej, to byś spał tak długo, aż się wyśpisz? Jeśli tak, to na moje oko masz ten sam problem co ja - Twój zegar biologiczny chodzi nieco inaczej niż u większości ludzi i po prostu jesteś nocnym markiem. Nie wiem, czy z tym da się coś zrobić, ja prawie 20 lat próbuję się przestawić na wcześniejsze chodzenie spać i wcześniejsze wstawanie, i nie da rady, mój organizm zwyczajnie odmawia współpracy.
  Odpowiedz
#17
(06.05.2012, 18:37)MissFuneral napisał(a): REDone, czyli generalnie gdybyś rano miał możliwość spać dłużej, to byś spał tak długo, aż się wyśpisz? Jeśli tak, to na moje oko masz ten sam problem co ja - Twój zegar biologiczny chodzi nieco inaczej niż u większości ludzi i po prostu jesteś nocnym markiem. Nie wiem, czy z tym da się coś zrobić, ja prawie 20 lat próbuję się przestawić na wcześniejsze chodzenie spać i wcześniejsze wstawanie, i nie da rady, mój organizm zwyczajnie odmawia współpracy.

Generalnie chyba masz rację - znajomi ciągle mi powtarzają, że musiałem mieć jakiegoś nietoperza wśród przodków :)
  Odpowiedz
#18
Ja też dorzucę swoje 3 grosze.

W walce z bezsennością Charles Poliquin proponuje innowacyjne wręcz połączenie magnezu i tauryny. Magnez działa uspokajająco, tauryna natomiast (siarkowy aminokwas), jest stymulatorem. Przed snem przyjmujemy jednocześnie oba składniki, można dołożyć do tej "mieszanki" jeszcze potas. Efekt: śpisz jak dziecko ;)

Sposób drugi to suplementacja aminokwasem 5-HTP. 5-HTP to neurotransmiter, który pobudza wydzielanie tryptofanu, melatoniny i serotoniny. Jest bezpieczny, nie uzależnia, nie wiem natomiast pod jaką postacią można go kupić.

W leczeniu bezsenności stosuje się też w Polsce terapię poznawczo-behwioralną. Istnieją specjalne gabinety obsługujące pacjentów z tą przypadłością. Jeśli więc "cudowne porady" nie pomogą, może warto udać się do takiego specjalisty. W końcu chodzi o Twoje zdrowie i satysfakcjonującą jakość życia, a tego jak wiadomo - nigdy za wiele.
  Odpowiedz
#19
Ja mam wstręt okropny jeśli o środki farmakologiczne chodzi, są za to zioła wspomagające sen

Mieszanka ziołowa na bezsenność:


Mieszamy liście jeżyny, jabłka, kardamonu, róży oraz melisy. Zalewamy wrzątkiem i parzymy przez 10 minut. Potem odcedzamy napar, który jest gotowy do spożycia fajnie jest dosłodzić go miodem i pewnie to nie zaszkodzi.

Pozłotka, czyli maczek kalifornijski – pochodzi w Ameryki Południowej, jej właściwości wykorzystują, w leczeniu bezsenności, Indianie. Idealnie przywraca równowagę, utraconą na skutek życiowych, codziennych stresów.

Głóg – stosowany od czasów średniowiecza w leczeniu napięć nerwowych, kłopotów z krążeniem oraz ciśnienie jak również bezsenności.

Męczennica cielista znana również pod nazwą passiflory – uspokaja oraz koi nerwy, skuteczna w leczeniu problemów ze snem, szczególnie u kobiet, którym dokucza menopauza.

Melisa – zarówno jej picie, jak i otaczanie się jej zapachem, w postaci rozprowadzanych w powietrzu olejków aromatycznych, wspaniale wycisza.

Asparagus – idealny dla kobiet będących w ciąży, które stresują się zbliżającym porodem oraz nowymi obowiązkami, jest nieszkodliwy dla organizmu, a wspaniale uspokaja.

Ważne też aby:
- śniadanie zjedz sam, obiad z przyjacielem - kolacje oddaj wrogowi ( tak mówią Arabowie).
- kiedy jest włączone ogrzewanie – nałóż na kaloryfery mokre ręczniki, co zwiększy wilgotność pomieszczenia lub kup nawilżacz powietrza
- dbać o dobre wywietrzenie pokoju przed snem
- unikaj malowania ścian na ostre kolory, mimo że modne i awangardowe, nie wyciszą twoich zmysłów tak jak pastelowe, łagodne barwy
- ostatni napój wypij na 2 godziny przed pójściem spać
- idź na spacer - nic tak nie polepsza snu jak dotlenienie organizmu
- unikaj filmów, które mogą cię nie potrzebnie zestresować (horrory, mroczne thrillery)
- nie pij po południu napojów zawierających kofeinę
- unikaj spania w ciągu dnia
  Odpowiedz
#20
Zioła, ja tam uważam, że najlepszy jest wysiłek fizyczny, jak jak wracam z siłowni to usypiam na stojąco, sprobuj
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości