Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Ankieta: Choinka żywa czy sztuczna?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Choinka żywa
38.89%
7 38.89%
Choinka sztuczna
44.44%
8 44.44%
Nie mam zdania...
16.67%
3 16.67%
Razem 18 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Choinka żywa czy sztuczna?
#1
[Obrazek: choinka__ywa_czy_sztuczna-1356039541.jpg]

Którą choinkę wybieracie i dlaczego?
Jakie według Was decydujące różnice mają wpływ na wybór choinki?

Ja może wypowiem się trochę później. Zaczekam na Wasze opinie :)
  Odpowiedz
#2
Zdecydowanie żywa:
- Wprowadza nastrój - wydaje nam się, że jesteśmy na łonie natury 9no coś mniej więcej).
- Pachnie - aromat igliwia mieszający się z zapachem świątecznych potraw - coś wspaniałego.
- Naturalność - jesteśmy bliżej natury

Oczywiście wiadomo, że drzewka zanim trafią do naszych domów, muszą być ścięte (no z fabryki to one się nie biorą), ale są to specjalnie sadzone drzewka, więc nie ma się co martwić, że zmniejszają areał lasów - po to właśnie zostały zasadzone.

Sztuczna choinka wiadomo, może być eksploatowana przez lata, ale w moim odczuciu nie daje takiej radochy, przynajmniej nie tym, którzy od dziecka mieli w domu żywą. Igły z niej nie spadają, w każdej chwili jest gotowa do ubrania, tak więc ma swoje zalety.

Całe szczęście są amatorzy zarówno plastiku jak i natury i każdy może sobie wybrać taką choinkę, jaka spełnia jego wymagania.
  Odpowiedz
#3
Ja w tym roku mam żywą ;) kiedyś nie było plastikowych choinek, szlo się do lasu i wycinalo i było dobrze, więc nie wiem w czym problem.. popieram vil,;)

Wysyłane z mojego LG GT540 za pomocą Tapatalk 2
[Obrazek: Kd6SQvD.png]
  Odpowiedz
#4
Ostatni raz żywa choinka była u mnie jakieś 3 lata temu. Ma to swoje plusy i minusy, po pierwsze zapach... świetny zapach który się utrzymuje w całym domu ale z drugiej strony te denerwujące igły. Wiem, że tej drugiej rzeczy można zapobiec ale leń ze mnie i wolę sobie postawić sztuczną choinkę która przynosi mi tyle samo radości co żywa.
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

  Odpowiedz
#5
Ja to chyba nie mam zdania, zawsze miałam sztuczną choinkę w domu od dwóch lat i teraz już 3 rok będę miała żywą- -to jest tak że ładnie pachnie ale ja lubię regularne kształy i wąskie choinki sztuczne a świeże nie zawsze takie są. Dlatego nie mam zdania
  Odpowiedz
#6
Żywa fajniejsza tylko kazdy wie jak potem sie ją rozbiera :D
Cały dom do sprzątania do tak naśmiecone :)
A we mnie samym wilki dwa oblicze dobra oblicze zła
walczą ze sobą nieustannie wygrywa ten, którego karmię
  Odpowiedz
#7
Zdecydowanie żywa, nie ma w ogóle porównania
  Odpowiedz
#8
Jednemu podoba się żywa, drugiemu prawdziwa. Innej osobie lepiej jest płacić co roku za choinkę, a druga woli kupić raz i mieć na lata. To już gust, a o gustach się nie dyskutuje. ;)

Osobiście mam sztuczną, chyba nawet już 13 rok. Ale dla mnie najważniejsza jest atmosfera w gronie rodzinnym, a nie 'drzewko'. ;)
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz
#9
Patrząc na grafikę wyżej to bardziej podoba mi się sztuczna choinka. Na strychu mam sztuczną, rozsypująca się choinkę z '95.
Jednak wolę żywą, niby kolki się sypią ale można to posprzątać, zazwyczaj jest ona od 10-20 grudnia do końca stycznia.
Nie kupuje drzewka żywego ponieważ mieszkam na wsi i mogę sobie wyciąć, mam na to papiery.

Ostatnio choinkę w domu miałem w 2010 czy '11 roku głównie dlatego że nie mam czym tego przystroić. ;)
Żywa, ale to tylko kwestia przyzwyczajenia.
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
  Odpowiedz
#10
Żebym ja się jeszcze użerał z prawdziwą... Sztuczna jest ładniejsza i bardziej funkcjonalna. Co jak co, ale w tym przypadku podchodzę do sprawy pragmatycznie.

Sztuczna.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kiedy ubieracie choinkę/jaką sztuczną czy naturalną? Negr1 9 3 768 24.12.2017, 08:31
Ostatni post: Paweu
  Pochwal się swoją choinką. Baron 1 1 074 18.01.2016, 10:58
Ostatni post: Balbinka

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości