Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!

Co dalej z karierą?
Witam, obecnie jestem studentem na zaocznych studiach informatycznych i szukam od pewnego czasu swojej pierwszej pracy lub stażu jako programista. Najczęściej używałem C++ oraz Qt. Tutaj umieściłem swoje niektóre projekty: https://github.com/arkadiusz97 Niestety mam bardzo duży kłopot ze znalezieniem pracy czy stażu na takim stanowisku. W związku z tym mam parę pytań:
1. Czy ten problem to wina słabych umiejętności nawet jak na tylko potencjalnego stażystę czy bardziej wina tego, że piszę w C++, zamiast w np. Javie czy w C#?
2. Czy z takimi umiejętnościami, jakich użyłem do stworzenia pokazanych projektów jest sens szukać pracy/stażu jako programista czy lepiej szukać też pracy jako serwisant czy administrator sieci?
3. Czy są realne szanse, aby w obrębie jednej firmy zmienić stanowisko z np. serwisanta na programistę, jeśli dana firma zajmuje się wieloma dziedzinami?
  Odpowiedz
Rozumiem, że szukasz pracy w Warszawie i nie rozumiem Twojego problemu. Rozglądaj się za ofertami dla studentów, mniej płatne, zależnie od czasu jaki jesteś w stanie poświęcić, ale nie wierzę, że nie ma dla Ciebie pracy. Nowych pod przyuczenie szukają najczęściej korpo. Pisz i dzwoń nie do jednej, dwóch, a kilkunastu firm. Nawet jeśli nie mają oferty, warto wysłać zapytanie o staż, bądź pracę z CV w załączniku. Często potrzebują, ale nie ma ogłoszeń. Jeśli odpiszą pozytywnie, umów się i zobacz jak to będzie. Technologia C++ jest b. popularna i nie powinno być problemów. Zawsze staraj się być gotowym na naukę nowości, nie szukaj ściśle pracy do tego co dokładnie Ty potrafisz, bo to tak nie działa. Możesz skorzystać z usług firm rekruterskich. Potem czekasz na telefon. Poszukaj targów pracy w okolicy, wybierz się.
¿nʞɔoןɹǝɥs ʎuoןoʍopɐz ǝıqǝıs z śǝʇsǝɾ oɔ ı ou
  Odpowiedz
Swordancer Tak, szukam w Warszawie. Rozglądam się cały czas nad ofertami typowo pod studentów, wysyłam CV. Byłem również na targach pracy na Politechnice Warszawskiej. C++ to fajna technologia, ale na właśnie tych targach pracy, na których byłem, szukano najczęściej programistów Javy, C# oraz Pythona. Byłem w tym tygodniu na rozmowie rekrutacyjnej do tzw. akademii, która miałaby trwać do dwóch miesięcy i, po której dostałoby się od razu pracę. Ale ona ma wystartować w styczniu i nawet nie ma 100% pewności czy mnie wezmą. Oczywiście jestem gotowy na naukę nowych rzeczy.
  Odpowiedz
Dziwne, że nie potrafisz znaleźć nawet stażu w Warszawie, która jest dużym miastem. Może CV jest mało atrakcyjne i traci się na tle innych? Pisz do różnych agencji, które zajmują się programowaniem, może będą chcieli stażystę. Z tego co widzę to na pracuj.pl jest masa ogłoszeń o pracę dla programistów C++. Ale poszukaj na mniej popularnych portalach o pracę - szczególnie tych, które mają (jeszcze) darmowe ogłoszenia. W wielu firmach można zmienić stanowisko, ale to już będzie zależało od firmy i ich zapotrzebowań.
  Odpowiedz
Basik Co do CV nie jestem pewien, pisałem je w oparciu też o inne CV, które pomogło znaleźć komuś pracę jako programista. Z czego to widzę, to wszędzie jest sporo ofert dla programistów z doświadczeniem, ale staży nie jest za specjalnie dużo. Przynajmniej ja zbyt wielu nie znalazłem. Na pracuj.pl staży w warszawie dla programistów C++ jest bardzo mało, a zwykłe oferty pracy na tym portalu są zazwyczaj dla ludzi z kilkuletnim doświadczeniem.
  Odpowiedz
Cześć :) Z własnego doświadczenia, jeżeli chodzi o szukanie pracy, to często samo wysłanie CV nie wystarcza. W ofertach pracy często podają nr telefonu, więc warto z tego zawsze korzystać. W moim przypadku zawsze jak dzwoniłem to albo od razu umawiałem się na rozmowę, albo mówiono, że sprawdzą maila i zawsze mi odpowiadali. Jak pisałeś różne projekty to warto też wysłać githuba/bitbucketa (o ile masz, a jak nie masz to warto założyć) jako portfolio, bo to jest najlepszy dowód Twoich umiejętności. A w Warszawie moi znajomi, nawet bez jakiejś większej wiedzy programistycznej, znajdowali pracę jako testerzy a nawet początkujący programiści. Niedługo będą targi pracy na PW - myślę, że warto się przejść. Nawet chyba ja się przejdę :P
A i co do języków programowania to polecam się nauczyć ich trochę więcej (przynajmniej podstaw) - zawsze to bardziej rozszerza horyzonty. W Twoim przypadku douczenie się javy nie powinno sprawić problemu (przynajmniej ja tak miałem).
Edit: nie wiem czemu, ale nie zauważyłem, że masz githuba :P
  Odpowiedz
jacekplacek12 Nie widziałem w ofertach pracy numerów telefonu, przynajmniej tam gdzie szukałem. Byłem na targach pracy na Politechnice Warszawskiej i powysyłałem CV tam, gdzie miałem jakieś szanse. Oczywiście mam zamiar poznać nowe języki programowania, bo z samym C i C++ może być problem. Mógłbyś powiedzieć w jakich firmach Twoi znajomi znajdowali pracę jako programiści czy testerzy?
  Odpowiedz
Niestety nie pamiętam nazw tych firm, pamiętam tylko, że nie były to jakieś korpo, bo rozmowy mieli bezpośrednio z szefami danej firmy. Ale wczoraj spotkałem kumpla, który powiedział, że znalazł pracę dzięki linkedin. To znaczy nie znalazł, tylko praca sama go znalazła, a dokładniej napisali do niego z pewnej firmy właśnie na konto w linkedin. Fakt faktem, jego praca była związana z PLC, no ale zbyt daleko od programowania to nie odbiega ::) Ja od dawna miałem zamiar założyć tam konto, ale póki co nie było kiedy tego zrobić ::) Co do nr telefonu, to jak szukałem na pracuj.pl czy innych tego typu portalach to dosyć często podawali email lub/i nr telefonu. Tylko ja nie szukałem pracy dla programisty, a dla inżyniera/konstruktora z predyspozycjami programistycznymi :D.
Btw. na jakiej uczelni studiujesz?
  Odpowiedz
(25.11.2018, 22:47)jacekplacek12 napisał(a): Btw. na jakiej uczelni studiujesz?
Na WWSI.
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości