Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona Odjechani.com.pl wykorzystuje pliki cookie, odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!

Co wziąć na ból gardła?
Photo 
Hej!

Co możecie poradzić na ból gardła? Od kilku dni mnie męczy i nie mogę go skutecznie się pozbyć. Testowałem już jakieś pastylki do ssani oraz płukanki, ale bez efektów. Lekarz nie wykrył żadnej poważnej infekcji, tylko stwierdził, że po prostu mam podrażnione gardło.
  Odpowiedz
Pokrój cebulę w krążki, posyp solą i pieprzem, postaw na co najmniej godzinę i poczekaj aż soki puszczą. Po zjedzeniu jednej tak zrobionej cebuli powinno się poprawić.
  Odpowiedz
Zgadza sie. Cebula dobry sposób. Sprawdzone.
Może nie koniecznie z tym pieprzem, a z solą to już w ogóle. Jako dodatek proponuje zwykły miód. Kuruj się ;)
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
  Odpowiedz
Kup w aptece jakis spray, szałwią też można płukać :)
  Odpowiedz
Najskuteczniej sprawdzi się tutaj miód dodawany do każdego napoju, który pijesz. W ten sposób nawilżysz gardło, dzięki czemu ból będzie mniejszy i szybciej wrócisz do zdrowia. Dodatkowo warto wmusić w siebie jak największą ilość pieprzu i czosnku, dodając je do każdej potrawy. W ten sposób skutecznie zwalczymy wirusa :) Z kolei w pracy możesz stosować pastylki [Był sobie link] - nie wiem, czy o nich słyszałeś, ale bardzo dobrze działają: szybko zmniejszają ból i pomagają zwalczyć chorobę.
  Odpowiedz