Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Co z tym biciem kobiet?!
#1
Na instagramie Edyty Herbuś mi moja pani pokazała zdjęcie. Nie wiem kto jej to zrobił, ale nie powinno ujść bezkarnie. Co jest z tym biciem kobiet? Co chwila gdzieś zdjęcia, reportaże. Serio tak źle z nami facetami?

[Obrazek: amz6bg2hiekf.jpg]
  Odpowiedz
#2
Z nami facetami jak najbardziej wszystko jest w porządku, bo nie ma co wrzucać wszystkich do jednego worka, ale problem istnieje od zawsze i facet, który uderzy kobietę, to po prostu świnia. Mamy naturalną przewagę fizyczną i naturalnie większą skłonność do agresji, a więc i przewagę, którą mentalne niedorozwoje wykorzystują do krzywdzenia słabszych kobiet. Oczywiście przemoc ma wiele wymiarów, czasami znacznie gorsza jest ta psychiczna i to już broń obosieczna, łatwo ją ukryć, a głupi ludzie tkwią w toksycznych związkach.

Zasadniczo łatwiej walczyć z tym problemem uświadamiając kobiety, że od takich facetów trzeba uciekać, zgłaszać incydenty, bo ogólnie myślę, że świadomość tego, że kobiet się nie bije u facetów jest powszechna, tylko są jednostki, które maja to gdzieś. Wiele razy słyszałem o kobietach, które tkwiły w związku, gdzie facet nad tą kobietą się znęcał i nie dało się takiej przegadać by go zostawiła, więc może odbijając nieco piłeczkę warto zdać pytanie co jest nie tak z kobietami, że zostają przy takich świniach?
¿nʞɔoןɹǝɥs ʎuoןoʍopɐz ǝıqǝıs z śǝʇsǝɾ oɔ ı ou
  Odpowiedz
#3
Matko, to przecież raczej tylko sprawny make-up.
(24.11.2017, 23:27)Swordancer napisał(a): Wiele razy słyszałem o kobietach, które tkwiły w związku, gdzie facet nad tą kobietą się znęcał i nie dało się takiej przegadać by go zostawiła, więc może odbijając nieco piłeczkę warto zdać pytanie co jest nie tak z kobietami, że zostają przy takich świniach?
Strach, syndrom sztokholmski, "co ludzie powiedzą", nie może się wydać, że jej życie nie jest bajką, wstyd (zwłaszcza przed rodziną), zastraszenie. Czynników jest wiele.

A i tutaj, jak w wielu przypadkach potrzebne jest uświadamianie od najmłodszych lat. Uświadamianie młodych dziewczynek i chłopców, że mają prawa i obowiązki. Że pewne rzeczy są złe i za nie ponosi się karę. Że gwałty i przemoc nieseksualna realnie istnieją, że bycie ich ofiarą to nie powód do wstydu i nie trzeba się martwić, że nam nie uwierzą- trzeba to zgłaszać.
Nauka, że przemoc zawsze jest zła. Niebagatelizowanie, kiedy chłopak ciągnie dziewczynę w podstawówce za stanik- tak, to JEST agresja, nie ma co tego tłumaczyć "zignoruj", "podobasz mu się i cię zaczepia", "to tylko końskie zaloty" i "chłopcy tak mają". Bo później wyrastają kobiety przekonane, że miarą ich kobiecości jest to, jak bardzo nachalny jest adorator, kobiet o niskim poczuciu własnej wartości i/lub przekonanych o tym, że nie wolno o zdarzeniach mówić, bo nikt nie zareaguje, że powinny przemilczeć, zignorować, może sam odpuści.
I liczy się to w obie strony- fakt, kobiety częściej są bite, ale to wynika z fizykalności- pisał o tym Swordancer. Niemniej, problem występuje w obie strony i to nie jest "źle z wami, facetami". Jest źle z oświatą i wychowaniem młodych ludzi. :)
  Odpowiedz
#4
Macie całkowitą rację! W międzyczasie okazało się, że to cała kampania społeczna jest, z udziałem znanych twarzy, zobaczcie https://www.kochamszanuje.pl i myślę, że to dobry pomysł, bo na znaną kobietę, która została pobita prędzej ktoś zwróci uwagę i prędzej można ten temat ruszyć. Doczytałem, że u nas co trzecia kobieta doznała chociaż raz w życiu przemocy, a z tych niewielu zgłoszonych typów, może z 20% ponosi konsekwencje. To za mało.
  Odpowiedz
#5
No i dlatego czują się bezkarni. Takie rzeczy trzeba nagłaśniać i trzeba pisać, mówić, dokąd można się udać po pomoc.
  Odpowiedz
#6
Nie jest źle, jest zdecydowanie lepiej niż było - polecam dane policji dostępne publicznie. Po prostu lewicowe media sieją panikę, bo takie są teraz trendy na zachodzie.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości